اسرائیل شروع به تزریق چهارمین دوز واکسن کرده است

[ad_1]

اورشلیم – اسرائیل شروع به تحویل دوز چهارم واکسن به افرادی که بیشترین آسیب را در برابر ویروس کرونا دارند، کرد و تبدیل به یکی از اولین کشورهایی شد که این کار را انجام داد زیرا برای موجی از عفونت‌های ناشی از omcron آماده می‌شود.

اسرائیل که در سال 2020 برنامه واکسیناسیون جهانی را رهبری می کند، چهارمین دوز واکسن را برای افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف، همراه با افراد مسن و مراقبین تجویز می کند.

نوبت چهارم صبح روز جمعه در مرکز پزشکی شیبا اسرائیل آغاز شد و به بیماران پیوند قلب و ریه داده شد.

این کشور در حال حاضر موج جدیدی از عفونت ها را تجربه می کند که توسط نسخه قابل انتقال omicron تقویت شده است. 4085 مورد جدید در روز پنجشنبه ثبت شد که بالاترین تعداد مبتلایان روزانه اسرائیل از اواخر سپتامبر است.

در پاسخ، اسرائیل اواخر روز پنجشنبه در تلاشی برای جلوگیری از افزایش سطح آلودگی در آستانه جشن های سال نو، محدودیت های جدیدی را اعمال کرد. اینها شامل گذرگاه سبز (Green Pass) است که برای رویدادهای خارج از منزل با بیش از 100 نفر و استفاده اجباری از ماسک برای رویدادهای خارج از منزل با بیش از 50 نفر به افراد کاملاً واکسینه شده یا به تازگی بهبود یافته از ویروس کرونا داده می شود.

تبلیغات

اسرائیل، کشوری با 9.3 میلیون نفر جمعیت، از زمان شروع همه‌گیری ویروس کرونا، 8243 مورد مرگ را گزارش کرده است. اکثریت جمعیت آن – بیش از 6.5 میلیون نفر – حداقل یک دوز Pfizer / BioNTech دریافت کرده اند و بیش از 4.2 میلیون اسرائیلی دو دوز و یک تقویت کننده دریافت کرده اند.

___

آنچه امروز باید در مورد همه‌گیری ویروس کرونا بدانید در اینجا آمده است:

– تعداد کودکانی که در ایالات متحده مبتلا به کووید در بیمارستان بستری شده اند، رکورددار است

– مقامات بهداشتی ایالات متحده کارکنان خانه های سالمندان را برای دریافت واکسن های اضافی تحت فشار قرار می دهند

– موارد جدید کووید-19 در ایالات متحده به بالاترین سطح خود رسیده است

تبلیغات

– آیا آزمایشات کووید-19 در خانه، نوع omicron را تشخیص می دهد؟

– استان های کانادا با توجه به سوابق روزانه موارد، محدودیت هایی را می پذیرند

___

پوشش همه گیر AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic دنبال کنید

___

در اینجا چه چیز دیگری امروز اتفاق می افتد:

سئول، کره جنوبی __ کره جنوبی می گوید سخت ترین قوانین را در مورد فاصله گذاری اجتماعی برای دو هفته دیگر تمدید می کند تا موارد بحرانی را کاهش دهد و در برابر نوع omicron محافظت کند.

دولت روز جمعه اعلام کرد که محدودیت های فعلی مانند محدودیت چهار نفر برای تجمعات خصوصی و منع رفت و آمد از ساعت 9 شب در رستوران ها و کافه ها تا 16 ژانویه ادامه خواهد داشت.

تبلیغات

وزیر بهداشت، کوون دئوک چئول، می‌گوید که به لطف دستورالعمل‌های فاصله‌گذاری کنونی که دو هفته پیش اعمال شد، تعداد روزانه مبتلایان در کره جنوبی اخیراً از 8000 قبلی به 5000 نفر کاهش یافته است.

اما او می‌گوید که تعداد بیماران بدحال یا شدید بیش از 1000 نفر است. کوون می‌گوید نوع omicron نیز در کره جنوبی به گسترش خود ادامه می‌دهد و جلوگیری از تبدیل شدن آن به سویه غالب در کره جنوبی دشوار است.

روز جمعه، کره جنوبی 4875 مورد جدید ابتلا به کووید-19 را اضافه کرد و تعداد ملی را به 630838 رساند. مقامات بهداشتی گفتند که آنها همچنین 269 مورد جدید ابتلا به ویروس Omicron را تأیید کرده اند که در مجموع 894 مورد در کشور وجود دارد.

___

نیویورک – افزایش شیوع ویروس کرونا برنامه‌ها برای برگزاری یک کنفرانس بزرگ درباره توافق هسته‌ای سازمان ملل در ماه آینده را تغییر داده است و شرکت‌کنندگان توافق کردند که این نشست را در روز پنج‌شنبه چند روز قبل از شروع برنامه به تعویق بیاندازند.

پس از نزدیک به دو سال به تعویق انداختن همه‌گیری، قرار بود هیئت‌هایی از سراسر جهان روز سه‌شنبه در مقر سازمان ملل متحد گرد هم آیند تا معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای 1970 را که ستونی برای کنترل سلاح‌های هسته‌ای است، بررسی کنند.

تبلیغات

اما بر اساس ایمیلی که روز پنجشنبه دفتر خلع سلاح سازمان ملل به ذینفعان ارسال کرد، سازمان دهندگان در حال تعیین تاریخ شروع برای اول اوت هستند. این کنفرانس در ابتدا برای بهار 2020 برنامه ریزی شده بود.

با افزایش مجدد موارد ابتلا به ویروس کرونا در شهر میزبان سازمان ملل متحد در نیویورک و تعداد فزاینده ای از کارمندان مریض یا قرنطینه شده اند، این سازمان جهانی روز دوشنبه به رهبر کنفرانس گفت که اکنون نمی تواند یک گردهمایی بزرگ را در خود جای دهد.

NPT گسترده ترین توافقنامه کنترل تسلیحات هسته ای در جهان با 191 کشور شرکت کننده است. کشورهایی که دارای سلاح هسته ای نیستند متعهد شده اند که به آنها دست پیدا نکنند و اجازه دهند تأیید شود که برنامه های انرژی هسته ای به سلاح تبدیل نمی شوند. کشورهایی که در زمان امضای این معاهده دارای تسلیحات هسته‌ای بودند – آمریکا، روسیه، بریتانیا، فرانسه و چین – توافق کرده‌اند که به سمت نابودی آن حرکت کنند.

___

تورنتو – کبک در اوایل شب سال نو مقررات منع رفت و آمد عصرگاهی را برقرار می‌کند و انتاریو از سرگیری تحصیل را دو روز به تعویق انداخته است زیرا چندین استان کانادا گزارش داده‌اند که سطوح بالایی از عفونت‌های COVID-19 را گزارش می‌کنند.

تبلیغات

فرانسوا لگو، نخست وزیر کبک گفته است که مقررات منع آمد و شد از ساعت 10 شب تا 5 صبح جمعه شب اعمال خواهد شد و به طور نامحدود ادامه خواهد داشت.

کبک در 9 ژانویه یک عصر همه گیر را اعمال کرد و تا 28 می این اقدام را لغو نکرد. این تنها استان کانادا بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا مقررات منع رفت و آمد را اعلام کرد.

در انتاریو، قرار بود کلاس ها از روز دوشنبه از سر گرفته شود، اما به چهارشنبه موکول شد. مقامات می گویند که به مدارس زمان می دهد تا ماسک های N95 را به کارکنان ارائه کنند و واحدهای فیلتر HEPA بیشتری را مستقر کنند.

___

هونولولو – هاوایی روز پنجشنبه رکورد بی سابقه ای در مورد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا را به نام خود ثبت کرد، زیرا ایالت حدود 1.5 میلیون نفر از نزدیک به 3500 عفونت جدید گزارش داده است.

تعداد کل روزانه موارد جدید گزارش شده توسط مقامات بهداشتی 3484 مورد است که از رکورد 2205 مورد ثبت شده در روز بعد از کریسمس فراتر رفته است. این ایالت در اوایل این ماه به طور متوسط ​​​​بیش از 100 مورد جدید در روز را گزارش کرد.

تبلیغات

آخرین جهش حدود دو هفته پس از تایید اولین مورد از نوع omicron در هاوایی رخ داد.

ریک بلانگیاردی، شهردار هونولولو گفت که در تعطیلات سال نو محدودیت جدیدی در اوآهو وجود نخواهد داشت. وی گفت: مردم باید مسئولیت محدود کردن این بیماری را به عهده بگیرند.

___

SANTA FE، نیومکزیکو – نیومکزیکو آزمایش‌های سریع رایگان در خانه برای تشخیص عفونت‌های COVID-19 ندارد، در حالی که این ایالت با شیوع نوع omcron ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند.

شرکتی که برنامه ایالتی را اجرا می کند، روز پنجشنبه گفت که عرضه آزمایش های ایالتی بیش از حد است. این اعلام ساعاتی پس از آن منتشر شد که میشل لوژان گریشام، فرماندار دموکرات، نوشت که ساکنان می توانند “امروز یک کیت تست سفارش دهند.”

تا بعدازظهر، “همه آزمایش های موجود ارسال شده بود” و Vault Health به جای آن تست پولی ارائه کرد. این ایالت روز پنجشنبه 2209 مورد دیگر کووید-19 و 26 مورد مرگ دیگر را گزارش کرد.

تبلیغات

___

نیواورلئان – فرماندار جان بل ادواردز روز پنجشنبه گفت که لوئیزیانا در حال ثبت رکورد برای تشخیص های جدید کووید-19 است و رشد نوع Omicron در این ایالت تازه شروع شده است.

ادواردز طی یک کنفرانس خبری زنده در زوم گفت که مجموع 12467 مورد جدید 24 ساعته در روز پنجشنبه بیش از یک سوم از 9378 مورد روز چهارشنبه بود.

او گفت که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده گفت که رقم روز چهارشنبه به خودی خود یک رکورد دولتی است و از 7548 موردی که در ماه اوت در جریان پرش دلتا یافت شد، فراتر رفت.

ادواردز می گوید تعداد افراد بستری شده با این ویروس در بیمارستان از 17 دسامبر 268 درصد افزایش یافته و به 762 نفر رسیده است.

فرماندار گفت که او ماسک اعمال نمی کند مگر اینکه چنین دستوری برای محافظت از بیمارستان ها از شلوغی بیش از حد نیاز باشد. اما او گفت که مردم باید توصیه‌های ماسک‌سازی را هم CDC و هم وزارت بهداشت دولتی دنبال کنند.

او گفت: «پوشیدن ماسک در مقایسه با حضور در بیمارستان برای دریافت اکسیژن، یا تماشای تلاش یکی از عزیزان برای دریافت اکسیژن، یک ناراحتی جزئی است.

تبلیغات

او و دیگر مقامات دولتی و بیمارستانی در جنوب و مرکز لوئیزیانا بارها از همه خواسته اند تا اقدامات احتیاطی مانند واکسیناسیون و واکسن های تقویت کننده را انجام دهند.

___

جکسون، GIS. – رئیس دادگاه عالی می سی سی پی روز پنجشنبه حکمی فوری صادر کرد که به قضات اجازه می دهد تا دادگاه ها را تا اواسط ژانویه به دلیل افزایش اخیر پرونده های COVID-19 به تعویق بیندازند.

دستور مایک راندولف، رئیس دیوان عالی می سی سی پی، همچنین به دادگاه ها اجازه می دهد از کنفرانس های تلفنی، ویدئو کنفرانس و تشکیل پرونده الکترونیکی برای محدود کردن تماس های شخصی در دادگاه ها استفاده کنند. جلسات اعتراف، محکومیت و مشروطیت ممکن است از راه دور برگزار شود.

این دستور گسترش قوانین ایمنی است که قبلاً لازم الاجرا بود. دستور فوری اداری 25 چهارمین حکم فوق العاده صادر شده توسط قاضی ارشد از ماه اوت است که به قضات اجازه می دهد تا دادگاه ها را به تعویق بیندازند.

راندولف در آخرین کمیسیون خود به افزایش اخیر موارد – یک نسخه به خصوص مسری از omicron – اشاره می کند.

تبلیغات

تا 14 دسامبر، 575 مورد جدید عفونت COVID-19 تایید شده در می سی سی پی وجود داشته است. راندولف گفت که تقریباً دو هفته بعد، تعداد موارد تایید شده بیش از هشت برابر شده و به 4885 نفر رسیده است.

___

ساکرامنتو، کالیفرنیا – با گونه‌ای جدید و عفونی‌تر از ویروس کرونا که کالیفرنیا را پوشش می‌دهد، وکلای مدافع زندانیان می‌گویند نقض دستورات بهداشتی توسط مقامات زندان خطر تکرار همه‌گیری‌هایی را که در سال اول شیوع همه‌گیری باعث مرگ ده‌ها نفر شد، در پی دارد.

آمارهای اخیر نشان می دهد که درصد زیادی از کارمندانی که باید دو بار در هفته آزمایش شوند، این کار را انجام نمی دهند و اکثر آنها با هیچ عواقبی روبرو نیستند.

مقامات تعدیل می گویند که در حال به روز رسانی این ارقام هستند، اما هنوز اطلاعات جدیدی ارائه نکرده اند.

مقامات به طور موقت پذیرش در زندان ایالتی واسکو در دره سان خواکین را به حالت تعلیق در می آورند، جایی که در دو هفته گذشته بیش از 150 عفونت جدید وجود داشته است. از روز دوشنبه، مقامات می گویند که زندانیان در سراسر ایالت باید به طور کامل واکسینه شوند تا بتوانند ملاقات شخصی یا خانوادگی داشته باشند، مگر اینکه استثنائات مذهبی یا پزشکی تایید شده باشند.

تبلیغات

این اقدام با افزایش موارد جدید در کالیفرنیا انجام می شود و مدل های دولتی افزایش تدریجی بستری شدن در بیمارستان و پذیرش در مراقبت های ویژه را در ماه آینده پیش بینی می کنند.

___

سیاتل – یک سیستم پزشکی در منطقه سیاتل می گوید به دلیل نرخ مثبت “به طور نجومی بالا” به زودی جلسات تست COVID-19 در سایت های آزمایش جامعه خود را محدود می کند.

سیاتل تایمز گزارش داد که UW Medicine گفت که جلسات روز پنجشنبه محدود به کسانی خواهد بود که علائم یا مواجهه شناخته شده دارند. از 12 سایت تست جامعه UW Medicine، 9 سایت به زودی شروع به محدود کردن قرار ملاقات خواهند کرد. سه به طور موقت بسته خواهد شد.

درصد مثبت بیش از 40 درصد در برخی از سایت‌های آزمایش در South King County است و درصد بالا توانایی دانشمندان را برای تجزیه و تحلیل نمونه‌هایی که واقعاً مثبت هستند کند می‌کند.

حق چاپ 2021 آسوشیتدپرس. تمامی حقوق محفوظ است. این مطالب را نمی توان بدون اجازه منتشر کرد، پخش کرد، بازنویسی کرد یا توزیع کرد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kusadasi escortVodafone Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeGebze escort