انواع درب های ویلایی را بشناسیم

انواع مختلفی از درها ، با اهداف مختلف وجود دارد. متداول ترین نوع آن درب تک برگ است که از یک صفحه سفت و سخت تشکیل شده است که درگاه را پر می کند. تغییرات زیادی در این طرح اساسی وجود دارد ، مانند درب دو لنگه یا درب دوتایی و پنجره های فرانسوی ، که دارای دو صفحه مستقل مجاور در هر طرف از درب لولا هستند.

یک درب نیمه یا هلندی یا یک درب پایدار به صورت افقی به نصف تقسیم می شود. به طور سنتی نیمه بالایی باز می شود تا کارگر بتواند به اسب یا حیوان دیگری غذا بدهد در حالی که نیمه پایین برای نگه داشتن حیوان در داخل بسته می ماند. این سبک از درب برای خانه ها سازگار شده است.
درهای سالن یک جفت درب تاب سبک است که اغلب در میله های عمومی یافت می شود و مخصوصاً با غرب آمریکا مرتبط است. درب های سالن که به درب کافه نیز معروف هستند، غالباً از لولاهای دو طرفه استفاده می کنندکه بدون توجه به جهت باز شدن با استفاده از فنر ، درب را می بندند . درب های سالن که فقط از سطح زانو تا سطح قفسه سینه امتداد دارند به عنوان درب های کشویی شناخته می شوند .
درب، پنجره ، گیب درب ، و یا درب بازویی است تر و تمیز قابل مشاهده و یا اجزای قابل علاج و درمان. در تمام پایان ها با دیوار مجاور مخلوط می شود و به عنوان بخشی از دیوار ظاهر می شود – یک درب مبدل.
یک درب فرانسوی از یک قاب در اطراف یک یا چند صفحه شفاف یا شفاف (به نام چراغ یا چراغ) تشکیل شده است که ممکن است به صورت منفرد ، به صورت جفت های همسان یا حتی به صورت سری نصب شود. به یک جفت مطابق با این درها پنجره فرانسوی گفته می شود ، زیرا شبیه پنجره پنجره ارتفاع در است . هنگامی که از یک جفت درب فرانسوی به عنوان یک پنجره فرانسوی استفاده می شود ، این برنامه به طور کلی شامل یک قوس مرکزی نیست (همانند برخی از جفت های پنجره پنجره های دیواری) ، بنابراین اجازه می دهد یک دهانه بازتر و بدون مانع بیشتری داشته باشید. این قاب معمولاً به نوار آب و هوایی در سطح کف و جایی که درها به هم می پیوندند نیاز دارد تا از نفوذ آب جلوگیری کند. اسپانیولتپیچ ممکن است اجازه دهد که سر و پای هر درب در یک حرکت محکم شود. نازک کاری باریک پنجره نور اتاق را به حداکثر می رساند و در صورت در نظر گرفتن خارجی ، نازک کاری درب ورودی را به حداقل می رساند. درهای پنجره فرانسوی اغلب به بیرون به بالکن ، ایوان یا تراس باز می شوند و ممکن است ورودی باغ را فراهم کنند.
یک درب آویز دار دارای پره های چوبی ثابت یا متحرک (که اغلب به آنها اسلحه یا پرده می گویند ) است که با حفظ حریم خصوصی و جلوگیری از عبور نور به فضای داخلی ، امکان تهویه باز را فراهم می کند. ساختارهای نسبتاً ضعیف ، بیشتر آنها برای کمد و خشک کن استفاده می شود ، جایی که امنیت از تهویه مناسب اهمیت کمتری برخوردار است ، اگرچه ساختار کاملاً مشابهی برای تشکیل کرکره پنجره معمولاً استفاده می شود . درهای دوجداره به Seagate وارد شدند ، كه در سال 1929 توسط Gwendolyn و Powel Crosley در فلوریدا احداث شد ، این امر باعث می شود كه گردش هوا مطلوب با درجه حریم خصوصی بیشتری فراهم شود به این دلیل كه دیدن پره ها از هر جهت غیرممكن است.
درب کامپوزیت یک درب تک برگ است که می تواند جامد یا شیشه ای باشد و معمولاً با کف با چگالی بالا پر می شود. در انگلستان ، درب های کامپوزیت معمولاً با BS PAS 23/24 تأیید می شوند و با Secured by Design ، یک ابتکار رسمی پلیس انگلیس مطابقت دارند.
فولاد درب های امنیتی است که از فولاد قوی ساخته شده، اغلب برای استفاده در خزانه و اتاق امن به مقاومت در برابر حمله. روی اینها همچنین می توان از پنل های چوبی بیرونی استفاده کرد تا به درهای داخلی و خارجی استاندارد شباهت داشته باشند.
درب فلاش یک درب کاملاً صاف است که دارای تخته سه لا یا MDF است که روی یک قاب چوبی سبک ثابت شده است ، قسمتهای توخالی آن اغلب با مواد هسته مقوایی پر می شوند. پوست همچنین می تواند از تخته های سخت ساخته شود ، که اولین تخته سنگ توسط ویلیام اچ میسون در سال 1924 اختراع شد. ساخت آن که ماسونیت نامیده می شود ، شامل فشار دادن و بخارپز کردن تراشه های چوب در تخته ها است. درب های خیاطی معمولاً در فضای داخلی یک خانه به کار می روند ، اگرچه از نسخه های کمی قابل توجه تر ، گاهی اوقات به عنوان درب های خارجی استفاده می شود ، به ویژه در هتل ها و سایر ساختمان های حاوی بسیاری از خانه های مستقل.
یک درب قالب دارای ساختار مشابه درب فلاش است. تنها تفاوت در این است که مواد رویه یک پوست قالب زده ساخته شده از MDF است. پوسته ها را می توان از تخته های سخت نیز ساخت .
درب طاقچه و بند اغلب هیئت مدیره و درب چاق شدن نامیده می شوند از تخته های عمودی متعدد با هم توسط دو یا افقی تر چوبی به نام فضایی (یا الجنس) و گاهی مربع چوبی مورب اضافی به نام پرانتز نگه ثابت ساخته شده است.
درب ورودی جدا درب عابر پیاده را به یک درب امکان دسترسی بسیار بزرگتر بدون نیاز به باز کردن درب بزرگتر ساخته شده است. نمونه هایی از این دست را می توان در درب تشریفات کلیسای جامع یا در یک وسیله نقلیه بزرگ در یک گاراژ یا آشیانه یافت.
درب Bifoldواحدی است که دارای چندین بخش است و به صورت جفت جمع می شود. چوب متداول ترین ماده است و درها نیز ممکن است فلزی یا شیشه ای باشند. دو شاخه معمولاً برای کمد ساخته می شود ، اما ممکن است به عنوان واحدهای بین اتاق نیز استفاده شود. درب های دو برابر اساساً اکنون درهایی هستند که به بیرون اجازه ورود می دهند. آنها با هماهنگی باز می شوند. جایی که پانل ها در برابر یکدیگر جمع می شوند و هنگام باز شدن به یکدیگر فشار داده می شوند. صفحه اصلی درب (که اغلب به عنوان درب ترافیکی شناخته می شود) با پشته ای از پانل ها همراه است که با باز شدن کامل بسیار منظم در برابر هم جمع می شوند ، که تقریباً شبیه تقسیم کننده های اتاق هستند.
یک درب شیشه ای کشویی که گاهی اوقات آن را درب Arcadia یا درب پاسیو می نامند ، درب شیشه ای است که به صورت کشویی باز می شود و گاهی دارای صفحه (مش فلزی متحرکی است که درب را می پوشاند).
درهای استرالیا یک جفت درب نوسان تخته سه لا است که اغلب در خانه های عمومی استرالیا یافت می شود. این درب ها به طور کلی رنگ قرمز یا قهوه ای دارند و شباهت زیادی به درهای رسمی تری دارند که در خانه های عمومی دیگر مستعمرات انگلیس یافت می شوند.
درب کاذب دکوراسیون دیوار است که به نظر می رسد یک پنجره است. در معماری مصر باستان ، این یک عنصر مشترک در یک مقبره بود ، درب کاذب نشان دهنده دروازه ای برای زندگی پس از مرگ است. آنها را می توان در معماری تدفین قبایل صحرا (به عنوان مثال ، غیرزا لیبی ) یافت.
حصیر یا فرش جلو (همچنین حصیر درب نامیده می شود) یک حصیر معمولا در جلو و یا پشت درب یک خانه قرار داده شده است. این عمل به این دلیل آغاز شد که گل و خاک در طبقات داخل ساختمان کمتر شیوع یابد.

درب های ویلایی

ترین درب ها لولایی در امتداد یک طرف اجازه می دهد تا درب به محور به دور از درگاه در یک جهت، اما نه دیگر. محور چرخش معمولاً عمودی است. در بعضی موارد ، مانند درهای گاراژ لولایی ، محور ممکن است به صورت افقی ، بالاتر از دهانه درب باشد.

درب ها را می توان لولا کرد تا محور چرخش در صفحه درب نباشد تا فضای مورد نیاز در طرفی که درب به آن باز می شود کاهش یابد. این کار به مکانیزمی نیاز دارد تا محور چرخش در طرف دیگری باشد به غیر از مکانی که در آن باز می شود. این مورد گاهی اوقات در قطارها یا هواپیماها اتفاق می افتد ، مانند درب توالت که به داخل باز می شود.

درب نوسان است لولا تک اقدام ویژه ای است که اجازه می دهد آن را به باز کردن هر دو به سمت خارج و یا داخل است، و معمولا فنر به نگه داشتن آن بسته شده است.

درب های فرانسوی که یکی از معروف ترین انواع درب فرفورژه ویلایی از یک طرح اصلی فرانسوی به نام درب پنجره گرفته شده است. این درب با لیت است که در آن همه یا برخی از پانل ها در یک درب اتاق قرار دارند. یک درب فرانسوی به طور سنتی در پایین درب یک صفحه قالب دارد. وقتی در یک جفت به عنوان درهای دو برگ با صفحات شیشه ای بزرگ در هر برگ درب استفاده می شود ، و در آن ممکن است درها به بیرون چرخانده شوند (به طور معمول) و همچنین به داخل پنجره فرانسوی گفته می شود.

یک درب مید ، ساخته شده توسط S Mead از لستر ، هر دو جهت را تغییر می دهد. به دلیل طراحی بسیار مستعد ورود اجباری است.

درب هلندی و یا درب پایدار متشکل از دو قسمت شود. نیمه بالا به طور مستقل از نیمه پایین کار می کند. نوعی وجود دارد که در آن باز کردن قسمت بالایی به طور جداگانه امکان پذیر است ، اما از آنجا که قسمت پایین لب از داخل دارد ، بسته شدن قسمت بالا ، در حالی که قسمت پایین را باز می گذارد ، چنین نیست.

یک درب باغ شبیه پنجره فرانسوی (با لیسه) است اما از امنیت بیشتری برخوردار است زیرا فقط یک درب قابل کار است. لولای درب عملیاتی در کنار درب ثابت مجاور است و قفل بیش از آنکه بین دو درب یا با استفاده از پیچ اسپانیاولت قرار داشته باشد ، در قسمت درز بازشوی دیوار قرار دارد .

درهای کشویی

اغلب داشتن درهایی که در امتداد مسیرها بلغزانند ، اغلب برای فضا یا ملاحظات زیبایی مفید است.

درب بای پس یک واحد درب است که دارای دو یا چند بخش است. درها می توانند در هر جهت در امتداد یک محور در مسیرهای هوایی موازی بلغزانند و از کنار یکدیگر عبور کنند. آنها معمولاً در کمد ها برای دسترسی همزمان به یک طرف کمد استفاده می شوند. درها در یک واحد بای پس وقتی از جلو مشاهده می شوند کمی با هم همپوشانی دارند تا در صورت بسته شدن فاصله مشخصی نداشته باشند.

درهایی که به داخل حفره دیواری می لغزند درهای جیبی نامیده می شوند . از این نوع درها در فضاهای تنگ که حریم خصوصی نیز لازم است طبق استناد به سایت ایمن سازه استفاده می شود. دال درب به غلتک و یک ردیف در بالای درب نصب شده و به داخل دیوار می لغزد.

درهای شیشه ای کشویی در بسیاری از خانه ها به ویژه به عنوان ورودی حیاط خانه معمول است. چنین درب هایی برای استفاده در ورودی سازه های تجاری نیز مشهور هستند ، اگرچه به عنوان درهای خروج از آتش حساب نمی شوند. درب که حرکت می کند “برگ فعال” نامیده می شود ، در حالی که درب ثابت باقی مانده “برگ غیرفعال” نامیده می شود.

درب های چرخان

درب گردان دارای چندین بال و یا برگ، به طور کلی چهار، منشعب از یک محور مرکزی، تشکیل خزانه که در مورد یک محور عمودی می چرخد. یک درب گردان به مردم اجازه می دهد بدون برخورد به هر دو جهت عبور کنند و یک قفل هوا تشکیل می دهد که یک مهر و موم بین داخل و خارج دارد.

یک درب محوری ، به جای لولا ، در یک بلبرینگ تا فاصله ای از لبه پشتیبانی می شود ، به طوری که در سمت محوری و همچنین سمت بازشو بیشتر یا کمتر شکاف وجود دارد. در بعضی موارد محور اصلی است و دو دهانه برابر ایجاد می کند.

درب پرسرعت

درب با سرعت بالا درب بسیار سریع برخی با سرعت باز شدن تا 4 m / s و، به طور عمده در بخش صنعت که در آن سرعت از درب دارای یک اثر در لجستیک تولید، درجه حرارت و کنترل فشار استفاده می شود. درهای اتاق تمیز با سرعت بالا در صنایع دارویی برای پرده های مخصوص و قاب های فولادی ضد زنگ استفاده می شود. آنها تنگی تمام دسترسی ها را تضمین می کنند. درهای پرسرعت قدرتمند دارای ساختار سطح صاف و بدون لبه های بیرون زده هستند. بنابراین ، آنها به راحتی تمیز می شوند و رسوب ذرات تا حد زیادی منتفی است.

درهای پرسرعت برای کنترل تعداد زیاد دهانه ساخته شده اند ، به طور کلی بیش از 200000 در سال. آنها باید با قطعات سنگین و سیستم های تعادل ساخته شوند تا سرعت را افزایش دهند و عملکرد اضطراری را باز کنند. پرده درب در اصل از PVC ساخته شده بود ، اما بعداً در بخشهای شیشه ای آلومینیوم و اکریلیک نیز ساخته شد. درب های تبرید و سردخانه با سرعت بالا و مقادیر عایق بندی عالی نیز با نیازهای سبز و صرفه جویی در مصرف انرژی معرفی شد .

در آمریکای شمالی ، انجمن تولید درب و سیستم های دسترسی (DASMA) درب های با کارایی بالا را به عنوان درب های غیر مسکونی و مجهز به سیستم تعریف می کند که با عملکرد غلتکی ، تاشو ، کشویی یا چرخشی مشخص می شود که دارای چرخه بالا هستند (حداقل 100 چرخه در روز ) یا پرسرعت (حداقل 20 اینچ (508 میلی متر) بر ثانیه) و دو از هر سه مورد زیر: بنا به سفارش برای اندازه دقیق و ویژگی های سفارشی ، توانایی مقاومت در برابر ضربه تجهیزات را دارند (اگر به طور تصادفی ضربه بخورید توسط وسیله نقلیه) ، یا قادر به استفاده سنگین با حداقل نگهداری است.

درهای بازشونده بصورت اتوماتیک باز یا بسته می شوند یا از طریق برق ، فنر یا هر دو بسته می شوند. روش های مختلفی وجود دارد که درب بازشونده به طور خودکار فعال می شود:

یک سنسور در حال نزدیک شدن به ترافیک است. سنسورهای درب اتوماتیک به طور کلی عبارتند از:
یک سنسور فشار – به عنوان مثال ، یک تشک کف که به فشار شخصی که روی آن ایستاده واکنش نشان می دهد.
مادون قرمز پرده یا چوب که بر روی سنسور می درخشد نور نامرئی؛ اگر کسی یا چیزی تیر را ببندد در باز می شود.
یک سنسور حرکتی که از رادار مایکروویو کم مصرف برای همان اثر استفاده می کند.
یک سنسور از راه دور (به عنوان مثال بر اساس امواج مادون قرمز یا رادیویی) می تواند توسط یک کنترل از راه دور قابل حمل تحریک شود ، یا در داخل وسیله نقلیه نصب شود. اینها برای درب گاراژ محبوب هستند.
یک سوئیچ به صورت دستی کار می کند ، شاید بعد از بررسی های امنیتی. این می تواند یک کلید دکمه فشار یا یک کارت کش رفتن باشد.
عمل هل دادن یا کشیدن در باعث چرخه باز و بسته می شود. این درها به درهای کمکی نیرو نیز معروف هستند.
علاوه بر سنسورهای فعال سازی ، درب های بازشونده اتوماتیک به طور کلی دارای سنسورهای ایمنی هستند. اینها معمولاً یک پرده یا تیر مادون قرمز هستند ، اما می توانند یک تشک فشار نصب شده در قسمت تاب درب باشند. سنسور ایمنی با توقف یا کند کردن حرکت آن از برخورد درب با جسم جلوگیری می کند. مکانیسم موجود در درب های اتوماتیک مدرن اطمینان از باز شدن درب در قطع برق می دهد.

دیگران

درهای مقطعی برای صنعت

 

درب تکامل ، 2013
بالا و بیش از و یا در بالای سر درب اغلب در پارکینگ استفاده می شود. این دستگاه به جای لولا ، مکانیزمی دارد که غالباً متعادل یا دارای فنر است ، بنابراین می تواند به صورت افقی بالای دهانه بلند و استراحت کند. رولر شاتر و یا درب سربار مقطعی یک نوع از این نوع است.

درب تنبور یا غلتک درب است بالا و بیش از درب ساخته شده از اسلاید افقی باریک و “رول” بالا و پایین های کشویی به همراه آهنگ عمودی و به طور معمول در مراکز تفریحی و کابینت یافت.

درهای باز شونده به داخل درب هایی هستند که فقط از خارج ساختمان باز می شوند (یا به زور باز می شوند). چنین قفل شده ای از درب ها خطر جدی برای آتش سوزی را در پی دارد. از آنجا که می توان چنین درهایی را فقط از بیرون به زور باز کرد ، از فرار ساکنان ساختمان جلوگیری می شود. در شرایط تجاری و خرده فروشی ، تولیدکنندگان سازوکاری را در نظر می گیرند که به شما امکان می دهد درب باز شونده در داخل در مواقع اضطراری باز شود (غالباً یک مورد قانونی است). این ویژگی “جدایی” نامیده می شود. با فشار دادن درب به سمت خارج در موقعیت بسته ، از طریق مکانیزم سوئیچ ، برق را به قفل متصل کرده و اجازه می دهید درب به بیرون چرخانده شود. بازگرداندن درب به حالت بسته برق را بازیابی می کند.

درب های تخفیف یافته ، اصطلاحی که عمدتا در انگلیس استفاده می شود ، درهای دوتایی هستند که دارای لب یا همپوشانی هستند (یعنی Rabbet ) در لبه (های) عمودی محل برخورد آنها. درجه بندی آتش را می توان با یک محافظ لبه ای یا قالب گون روی ستون جلسه مطابق با درب آتش آمریکا دریافت کرد .

Evolution Door درب بدون ردیابی است که در همان سطح بسته شدن درب کشویی حرکت می کند. این سیستم اختراع هنرمند اتریشی Klemens Torggler است. این یک توسعه بیشتر Drehplattentür [ de ] است که به طور معمول از دو صفحه قابل اتصال و قابل چرخش تشکیل شده است که هنگام باز شدن به یکدیگر منتقل می شوند. [14]

برنامه ها

سایبان شفاف در لوکزامبورگ ، بالای یک در
درب های معماری کاربردهای عمومی و تخصصی بی شماری دارند. از درها به طور معمول برای جدا کردن فضاهای داخلی (کمد ، اتاق و غیره) به دلیل راحتی ، خلوت بودن ، ایمنی و امنیت استفاده می شود. به دلایل کنترل آب و هوا و ایمنی ، از درها برای ایمن سازی معابر از بیرون به داخل ساختمان نیز استفاده می شود . [15]

درها نیز در موارد تخصصی تر اعمال می شوند

یک درب ضد انفجار برای دسترسی به سازه و همچنین محافظت در برابر نیروی انفجار ساخته شده است.
درب باغ هر درب که باز می شود به یک حیاط خلوت و یا است باغ . این اصطلاح غالباً به طور خاص برای پنجره های فرانسوی ، درب های دوتایی فرانسوی (به جای تابلو با لیسه) ، به جای درب شیشه ای کشویی استفاده می شود . این اصطلاح همچنین ممکن است به چیزی گفته شود که به عنوان درب پاسیو شناخته می شود . [ نیاز به منبع ]
درب لبه درب مخفی است ، که سطح آن منعکس کننده قالب ها و پایان دیوار است. اینها در خانه های تاریخی انگلیس ، عمدتا به عنوان درب کارمندان استفاده می شد. [ نیاز به منبع ]
درب حیوان خانگی (همچنین به عنوان شناخته شده فلپ گربه یا درب سگ) باز کردن در یک درب به اجازه می دهد حیوانات خانگی به ورود و خروج بدون درب اصلی باز شدن است. ممکن است به راحتی توسط یک فلپ لاستیک پوشانده شود ، یا ممکن است یک درب واقعی باشد که در قسمت بالای آن قرار دارد و حیوان خانگی می تواند از آن عبور کند. درهای حیوانات خانگی ممکن است به صورت یک صفحه جدید (دائمی یا موقت) در یک درب شیشه ای کشویی نصب شوند. درب های حیوانات خانگی ممکن است یک طرفه باشند و فقط به حیوانات خانگی اجازه می دهند از خانه خارج شوند. علاوه بر این ، درهای حیوانات خانگی ممکن است الکترونیکی باشند ، فقط به حیواناتی که دارای برچسب الکترونیکی خاصی هستند اجازه ورود می دهد.
دریچه درب است که به صورت افقی در یک محور است سقف یا کف ، اغلب از طریق یک دیده نردبان .
درب آب و یا آب ورودی ، مانند کسانی که مورد استفاده در ونیز، ایتالیا ، درب برجسته از یک ساختمان ساخته شده در آب، مانند یک کانال است، به خود آب را که در آن، برای مثال، ممکن است ورود و یا خروج یک قایق خصوصی یا تاکسی آبی .
درب های تابلویی که درب های استیل و ریلی نیز نامیده می شوند ، با ساختار اسکلت و صفحه ساخته می شوند. EN 12519 اصطلاحاتی را توصیف می کند که به طور رسمی در کشورهای عضو اروپا استفاده می شوند. بخشهای اصلی در زیر ذکر شده است:

تخته های عمودی که تمام طول یک در را اجرا می کنند و لبه های راست و چپ آن را می سازند. لولاها به سمت ثابت ثابت شده اند (معروف به “استای حلق آویز”) ، و دسته ، قفل ، پیچ و مهره در سمت چرخش نصب می شوند (معروف به “قفل قفل”).
ریل ها – تخته های افقی در بالا ، پایین و به صورت اختیاری در وسط دری که به دو پایه متصل می شوند و در را به دو یا چند ردیف صفحه تقسیم می کنند. “ریل بالا” و “ریل پایین” برای موقعیت های خود نامگذاری شده اند. ریل پایین با نام “ریل لگد” نیز شناخته می شود. ریل میانی در ارتفاع پیچ و مهره به “ریل قفل” معروف است ، سایر ریل های میانی معمولاً “ریل های متقاطع” شناخته می شوند.
– تخته های عمودی اختیاری کوچکتر که بین دو ریل قرار دارند و درب را به دو یا چند ستون صفحه پانل تقسیم می کنند ، این اصطلاح گاهی برای عمودی درها استفاده می شود ، اما بیشتر اوقات (انگلستان و استرالیا) به عمودی پنجره ها اشاره دارد.
– اعضای عمودی اختیاری که درب را به صفحه های کوچکتر تقسیم می کنند.
تابلوها – تخته های بزرگتر و گسترده تر برای پر کردن فضای بین استیل ها ، ریل ها و پایه ها استفاده می شود. پانل ها به طور معمول در قسمت های دیگر داخل شیارها قرار می گیرند و به سفت و محکم نگه داشتن درب کمک می کنند. پانل ها ممکن است صاف یا در طرح های پانل برجسته باشند. می توان آن را چسب زد و یا به عنوان یک صفحه شناور ماند.
نور – یک قطعه شیشه که به جای یک صفحه استفاده می شود ، در اصل یک پنجره به درب می دهد.
درهای تخته تخته ای
درب های تخته ای و تخته ای که به عنوان تاقچه و مهاربند نیز شناخته می شوند ، طرحی قدیمی هستند که عمدتاً از لت های عمودی تشکیل شده است:

تخته – تخته هایی با عرض بیش از 9 اینچ که ارتفاع کامل درب را گسترش می دهند و در کنار هم قرار می گیرند و عرض درب را پر می کنند.
لبه ها و مهاربندها – لبه ها به طور افقی از دربی که تخته ها روی آن چسبانده شده اند امتداد می یابند. تاقچه ها تخته ها را با هم نگه داشته اند. هنگام مورب به آنها مهاربندهایی گفته می شود که از انحراف درب جلوگیری می کنند. در بعضی از درها ، به خصوص درب های عتیقه ، تاقچه ها با میله های آهنی تعویض می شوند که غالباً به عنوان پسوند صفحات سمت در ، در لولاها تعبیه می شوند.
درهای لبه دار و مهاربندی شده
به عنوان درب های تخته و Batten

درب های مقاوم در برابر ضربه
درهای مقاوم در برابر ضربه لبه های مدور گردی دارند تا باعث اتلاف انرژی و به حداقل رساندن برش لبه ها ، خراشیدن و فرورفتگی دندان ها شود. لبه های تشکیل شده اغلب از یک ماده مهندسی ساخته شده اند. درهای مقاوم در برابر ضربه در مناطق پر رفت و آمد مانند بیمارستان ها ، مدارس ، هتل ها و مناطق ساحلی برتری دارند.

قاب و درهای پر شده
این نوع شامل یک قاب چوبی جامد است که روی یک صورت ، صورت با تخته های Tongue و Groove پر شده است. اغلب اوقات به طور خارجی با تخته های صورت آب و هوا استفاده می شود.

درب های شستشو
بسیاری از درب های مدرن ، از جمله بیشتر درب های داخلی ، درب های فلاش هستند:

استیل و ریل – همانطور که در بالا گفته شد ، اما معمولاً کوچکتر است. آنها لبه های خارجی درب را تشکیل می دهند.
مواد اصلی: مواد داخل درب که به راحتی برای پر کردن فضا ، ایجاد سفتی و کاهش درامد استفاده می شود.
هسته توخالی – غالباً از یک شبکه یا لانه زنبوری ساخته شده از مقوا راه راه ، یا اسلایدهای چوبی نازک تشکیل شده است. همچنین می توان با بلوک های چوبی پلکانی ساخته شده است. درب های توخالی هسته توخالی معمولاً به عنوان درهای داخلی استفاده می شوند.
بلوک قفل – یک بلوک جامد از چوب نصب شده در یک درب توخالی هسته توخالی در نزدیکی پیچ و مهره برای ایجاد یک مکان جامد و پایدار برای نصب سخت افزار درب.
هسته استیو – متشکل از اسکلت های چوبی است که روی هم قرار گرفته اند به روشی شبیه تخته و درب ماسوره ای (هرچند که این ورقه ها معمولاً نازک تر هستند) یا هسته توخالی بلوک چوبی (با این تفاوت که فضا کاملاً پر شده است).
هسته جامد – می تواند شامل تخته خرده چوب یا کف کم چگالی باشد که برای پر کردن کامل فضای داخل در استفاده می شود. درب های فلاش هسته ای جامد (به ویژه درهای فوم) معمولاً به عنوان درهای خارجی استفاده می شوند زیرا عایق و مقاومت بیشتری را ایجاد می کنند .
پوست – صورتهای جلو و عقب درب با روکش چوب ، تخته سه لا نازک ، ورق فلز ، فایبرگلاس یا وینیل پوشانده می شود . مواد چوبی معمولاً برای جلوگیری از ایجاد تاب ، با جهت متناوب دانه بین لایه ها لایه لایه می شوند. به درهای شیشه ای و فایبرگلاس گاهی اوقات یک لایه سلولز داده می شود تا رنگ آمیزی آنها به صورت چوب باشد.
درهای قالبی
استیل و ریل – همانطور که در بالا گفته شد ، اما معمولاً کوچکتر است. آنها لبه های خارجی درب را تشکیل می دهند.
مواد اصلی : مواد داخل درب که به راحتی برای پر کردن فضا ، ایجاد سفتی و کاهش درامد استفاده می شود.
هسته توخالی – غالباً از یک شبکه یا لانه زنبوری ساخته شده از مقوا راه راه ، کف پلی استایرن اکسترود شده یا اسلایدهای چوبی نازک تشکیل شده است. همچنین می توان با بلوک های چوبی پلکانی ساخته شده است. درب های توخالی با هسته توخالی معمولاً به عنوان درب داخلی استفاده می شوند.
بلوک قفل – یک بلوک جامد از چوب نصب شده در یک درب توخالی هسته توخالی در نزدیکی پیچ و مهره برای ایجاد یک مکان جامد و پایدار برای نصب سخت افزار درب.
هسته استیو – متشکل از اسکلت های چوبی است که روی هم قرار می گیرند به روشی شبیه تخته و درب ملافه (اگرچه ورقه ها معمولاً نازکتر هستند) یا هسته توخالی بلوک چوبی (با این تفاوت که فضا کاملاً پر شده است).
هسته جامد – می تواند شامل تخته خرده چوب یا کف کم چگالی باشد که برای پر کردن کامل فضای داخل در استفاده می شود. درب های فلاش هسته ای جامد (به ویژه درهای فوم) معمولاً به عنوان درهای خارجی استفاده می شوند زیرا عایق و مقاومت بیشتری را ایجاد می کنند .
پوست – چهره های جلو و عقب در با پوست های HDF / MDF پوشانده شده است .

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesEnobahis GirişBetizm Girişgates of olympus oynaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaLevitraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma