انواع شمش فولادی

شمش قطعه ای از مواد نسبتاً خالص ، معمولاً فلزی است که به شکلی مناسب برای پردازش بیشتر ریخته می شود. در ساخت فولاد ، اولین قدم در بین محصولات ریخته گری نیمه تمام است. شمش ها معمولاً برای تولید یک محصول نهایی مفید ، به فرم دوم فرم دهی ، مانند کار با گرم / گرم ، برش یا فرز نیاز دارند. از مواد غیرفلزی و نیمه رسانای تهیه شده به صورت فله نیز می توان به عنوان شمش یاد کرد ، خصوصاً در صورت ریخته شدن با روش های قالب. شمش فلزات گرانبها را می توان به عنوان ارز (با یا بدون پردازش به اشکال دیگر) ، یا به عنوان ذخیره ارزی مانند میله های طلا استفاده کرد.

خرید و فروش انواع شمش فولادی از فولاد اسپریس تجارت 

یکی از پرکابرد ترین فلزات در صنعت بدو نشک فلواد است اما مواد اولیه فولاد که به کارخانه ها تحویل داده می شود به صورت شمش فولادی است.

 

 

شمش ها به طور کلی از فلز ، خالص یا آلیاژی ساخته می شوند ، از نقطه ذوب آن گرم می شوند و با استفاده از روش خنک کننده قالب به میله یا بلوک ریخته می شوند.

 

یک مورد خاص شمش های چند بلوری یا تک بلوری است که با کشیدن از مذاب مذاب ساخته می شود.

 

 

شمش های تک بلوری (موسوم به بول) از مواد با استفاده از روش هایی مانند فرآیند Czochralski یا روش Bridgeman رشد می کنند (رشد بلور).

 

بول ها ممکن است نیمه رسانا باشند (به عنوان مثال ویفرهای تراشه الکترونیکی ، سلول های فتوولتائیک) یا ترکیبات غیر آلی غیر رسانا برای استفاده های صنعتی و جواهرات (به عنوان مثال یاقوت مصنوعی ، یاقوت کبود).

 

شمش های تک کریستالی فلز به مد مشابه تولید شمش های نیمه رسانای با خلوص بالا ، یعنی با تصفیه القای خلا produced تولید می شوند. شمش های تک کریستالی فلزات مهندسی به دلیل مقاومت بسیار زیاد در اثر عدم وجود مرز دانه ها مورد توجه قرار می گیرند. روش تولید از طریق دندریت تک بلور است و نه از طریق ریخته گری ساده. استفاده های احتمالی شامل پره های توربین است.

 

آلیاژهای مس

در ایالات متحده ، صنعت ساخت شمش برنج و برنز از اوایل قرن 19 آغاز شد. صنعت برنج ایالات متحده در دهه 1850 به عنوان تولید کننده شماره یک شناخته شد. در زمان استعمار ، صنایع برنج و برنز تقریباً وجود نداشت زیرا انگلیس خواستار ارسال تمام سنگهای مس به انگلیس برای فرآوری بود. شمش های آلیاژی بر پایه مس تقریباً 20 پوند (9.1 کیلوگرم) وزن داشتند

 

شمش ها با خنک سازی مایع مذاب (معروف به مذاب) در قالب تولید می شوند. ساخت شمش چندین هدف دارد.

 

در مرحله اول ، قالب برای انجماد کامل و تشکیل ساختار دانه مناسب مورد نیاز برای پردازش بعدی طراحی شده است ، زیرا ساختاری که با خنک سازی مذاب ایجاد می شود خصوصیات فیزیکی مواد را کنترل می کند.

 

ثانیا ، شکل و اندازه قالب برای سهولت کار با شمش و پردازش پایین دست طراحی شده است. سرانجام ، قالب برای به حداقل رساندن اتلاف ذوب و کمک به بیرون انداختن شمش طراحی شده است ، زیرا از بین رفتن ذوب یا شمش باعث افزایش هزینه های تولید محصولات نهایی می شود.