برنی سندرز مدافع BBB در سال 1988 اتحاد جماهیر شوروی را ستود، سه سال بعد امپراتوری فروپاشید.

[ad_1]

جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

در حالی که برنی سندرز در حال ساختن حرفه سیاسی خود به عنوان شهردار ورمونت بود، در سال 1988 برای یک ماه عسل 10 روزه از اتحاد جماهیر شوروی بازدید کرد و به آمریکا بازگشت و از تأثیرگذاری دولت کمونیستی تمجید کرد. تنها سه سال بعد، میخائیل گورباچف ​​از ریاست جمهوری استعفا داد و پرچم سرخ شوروی از کرملین خارج شد.

چند دهه پس از آنکه سندرز خود را “ماه عسل بسیار عجیب” توصیف کرد، به نظر می رسد سفر او همچنان به شکل گیری او ادامه می دهد. سیاست داخلی و خارجی و صفحه ی حزب دمکرات را به سمت چپ حرکت داد.

سندرز در سال 88 هنگام بازگشت به کشور گفت: «این واقعیت که ما مایل بودیم از ایالات متحده انتقاد کنیم… فکر می کنم این باعث شد که آنها بیشتر از انتقاد ما از جامعه خود قدردانی کنند.

سناتور برنی سندرز، نامزد دموکرات ریاست جمهوری، در جریان مناظره اولیه ریاست جمهوری دموکرات ها که توسط CNN / نیویورک تایمز در دانشگاه Otterbein در روز سه شنبه، 15 اکتبر 2019، در وسترویل، اوهایو میزبانی شد، صحبت کرد. (عکس آسوشیتدپرس / جان مینچیلو)

گفتیم بله، ما هم در کشورمان بحران مسکن داریم. خانه های ما عموماً بهتر از خانه شما هستند، اما مردم 40 درصد درآمد مسکن خود را پرداخت می کنند. کیفیت خانه شما خوب نیست، اما ما قدردان این واقعیت هستیم که مردم 5 درصد پرداخت می کنند. کیفیت مراقبت های بهداشتی شما خوب نیست، اما در ایالات متحده، باور کنید، ما مشکلات بزرگی با سیستم مراقبت های بهداشتی خود داریم.”

درک جزئیات سندرز «ماه عسل اتحاد جماهیر شوروی» به عنوان یکی از اعضای آنتوورا، شوک سوختن هلدینگ آمریکا را یادآوری می کند.

او اتحاد جماهیر شوروی را به خاطر سیستم حمل‌ونقل عمومی و ایستگاه‌های «کاملاً زیبا» با لوسترها، برنامه‌های فرهنگی، برنامه‌های جوانان تحسین کرد و از سیاست خارجی ایالات متحده در زمان رئیس‌جمهور وقت رونالد ریگان عکس گرفت.

وی پس از این سفر افزود: بیایید نقاط قوت هر دو سیستم را در نظر بگیریم. از هم یاد بگیریم

امسال، مذاکرات در مورد قانون امضای رئیس جمهور بایدن، به نام «بسازی مجدد بهتر» – که سندرز به توسعه آن کمک کرد – بر سر کنگره در حال انجام است و شامل سیاست‌هایی شبیه به سیاست‌هایی است که سندرز هنگام اجرای آن در کشورهای دیگر مورد تشویق قرار می‌گرفت، مانند گسترش سلامت عمومی و برنامه‌های فرزندپروری با بودجه مالیات دهندگان. .

با این حال، مصاحبه‌های اخیر با کسانی که در سفر سندرز به اتحاد جماهیر شوروی شرکت کردند، می‌گویند که مردم محلی به این گروه هشدار داده‌اند که اتحاد جماهیر شوروی در آستانه فروپاشی است.

“من فکر می کنم که [Sanders] هاوارد سور، تاجر ورمونتی که در سال 2019 در سفری به واشنگتن پست بود، گفت: بله، آنها ممکن است آپارتمان های ارزان قیمت داشته باشند، اما این یک هک بسیار خارق العاده بود. کمبود مواد غذایی، آزادی سیاسی وجود نداشت.»

بن شاپیرو: برنی سندرز یک سوسیال دموکرات نیست، او یک کمونیست مادام العمر است. DEM ها پول ندارند

«من گمان می‌کنم آنچه برنی در روسیه دید احتمالاً بر دیدگاه‌های او تأثیر گذاشته است، که امروز می‌بینید، جایی که او مخالف سرمایه‌داری آزاد یا سرمایه‌داری نیست، اما می‌خواهد یک شبکه ایمنی داشته باشد و همه را منصفانه تکان دهد، اما مطمئناً سیور گفت: اقتصاد فرماندهی که در اتحاد جماهیر شوروی دیدیم.

هشدارهای محلی درست ثابت شد، و اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 زمانی که گورباچف ​​در کریسمس استعفا داد، فروپاشید.

پرونده - در این عکس از پرونده 14 ژانویه 1991، میخائیل گورباچف، رئیس جمهور شوروی در مسکو می گوید که یک فرمانده نظامی محلی دستور استفاده از زور در جمهوری جدا شده لیتوانی را صادر کرده است، جایی که حمله 13 ژانویه 1991 توسط نیروهای شوروی منجر به 14 نفر شد. زندگی می کند. .  روز دوشنبه، 17 اکتبر 2016، یک دادگاه لیتوانی از گورباچف ​​خواست تا در یک محاکمه دسته جمعی مربوط به سرکوب جنبش استقلال این کشور در سال 1991 شهادت دهد (عکس آسوشیتدپرس / بوریس یورچنکو، فایل)

پرونده – در این عکس از پرونده 14 ژانویه 1991، میخائیل گورباچف، رئیس جمهور شوروی در مسکو می گوید که یک فرمانده نظامی محلی دستور استفاده از زور در جمهوری جدا شده لیتوانی را صادر کرده است، جایی که حمله 13 ژانویه 1991 توسط نیروهای شوروی منجر به 14 نفر شد. زندگی می کند. . روز دوشنبه، 17 اکتبر 2016، یک دادگاه لیتوانی از گورباچف ​​خواست تا در یک محاکمه دسته جمعی مربوط به سرکوب جنبش استقلال این کشور در سال 1991 شهادت دهد (عکس آسوشیتدپرس / بوریس یورچنکو، فایل)
(آسوشیتدپرس)

آیا سوسیالیسم دموکراتیک برنی سندرز واقعاً فقط سوسیالیسم است؟

کارشناسان تصویر زیبای سندرز از اتحاد جماهیر شوروی را به چالش کشیده اند و می گویند که با آنچه ساکنان واقعی هر روز تجربه می کنند، فاصله زیادی دارد.

زمانی که در اتحاد جماهیر شوروی زندگی می کردم، همه چیز به هم ریخت. آنا بورشچوسکایایکی از اعضای ارشد موسسه واشنگتن برای سیاست خاورمیانه در سال 2019 به واشنگتن اگزمینر گفت: «مردم متوجه نیستند که استالین چند نفر را هنگام ساخت ایستگاه متروی مسکو کشته است. البته قطارها کار کردند، اما این عامل دیگر مردود است. من شک ندارم که برنی در صحبت هایش صادق بود، اما او کاملاً به زندگی و ایمنی در همه جنبه های زندگی شوروی، از جمله زیرساخت ها، بی توجه بود.

اما سفر به اتحاد جماهیر شوروی برای سندرز چنان به ظاهر هیجان‌انگیز بود که او برای سفر دیگری به خارج از کشور برنامه‌ریزی کرد – این بار به کوبای کمونیستی در سال آینده.

او از سفر بازگشت و همچنین از دولت کمونیستی به عنوان کشوری که “جامعه کاملی نیست” اما “مراقبت های بهداشتی بسیار باکیفیت” دارد و هیچ بی خانمانی را شاهد نیست ستایش کرد.

تاریخ طولانی برنی سندرز در ستایش کمونیست های کوبایی

«من بچه گرسنه ندیدم. سندرز در مورد این سفر گفت: من هیچ بی خانمانی ندیدم. این کشور «نه تنها مراقبت های بهداشتی رایگان، بلکه مراقبت های بهداشتی با کیفیت بسیار بالایی دارد… انقلاب آنجا بسیار عمیق تر و عمیق تر از آن چیزی است که فکر می کردم. این واقعاً یک انقلاب در ارزش‌ها است.»

تنها سال گذشته، سندرز بار دیگر کوبای کمونیست را ستود و درباره رژیم فیدل کاسترو فقید گفت: «60 دقیقه»، «فقط ناعادلانه است که بگوییم همه چیز بد است». کاسترو با وجود مخالفت با ماهیت اقتدارگرایانه کوبا، “برنامه سوادآموزی توده ای” را اجرا کرد.

هاوانا، کوبا - 1 مه: فیدل کاسترو رژه اول ماه مه را در میدان انقلاب در هاوانا، کوبا، 1 مه 1998 تماشا می کند (عکس از سون کروژمن / عکاسی مامبو / گتی ایماژ)

هاوانا، کوبا – 1 مه: فیدل کاسترو رژه اول ماه مه را در میدان انقلاب در هاوانا، کوبا، 1 مه 1998 تماشا می کند (عکس از سون کروژمن / عکاسی مامبو / گتی ایماژ)

تاریخ سندرز از کمونیسم، سوسیالیسم و ​​مارکسیسم ریشه در دوران جوانی او دارد. در سال 1963، سندرز در دوران دانشجویی مهمان جنبش جوانان مارکسیستی بود که تأسیس شد توسط یعقوب هازان کمونیست. در دهه 1970، او به تأسیس حزب آزادی سوسیالیست در ورمونت کمک کرد. تا سال 72 می گفت مخالف مردم نیستم من را کمونیست خطاب می کندو در سال 1985 نیز به نیکاراگوئه سفر کرد و با رئیس جمهور مارکسیست نیکاراگوئه دانیل اورتگا تماس گرفت.مرد تاثیرگذار

ثواب چنین رژیم هایی دارد مورد انتقاد شدید سندرز قرار گرفت از جانب قربانیان کمونیسم و ​​سوسیالیسم و ​​همچنین از سوی دیگر سیاستمداران. اما سندرز به فشار برای پذیرش سوسیالیسم اساسی ادامه داد و به حرکت شماره گیری حزب دموکرات به سمت چپ کمک کرد.

امسال، دموکرات‌ها در حال مبارزه برای نسخه سندرز از Build Back Better هستند که با شروع آن آغاز شد یک پیشنهاد 6 تریلیون دلاری برای هزینه های اجتماعی، از آن زمان به یک بسته هزینه اجتماعی 1.7 تریلیون دلاری کاهش یافته است.

برنی سندرز پس از تمجید از سیاست کمونیستی فیدل کاسترو در مورد قیام های کوبا برای آزادی سکوت کرد

محافظه کاران این لایحه را به این صورت تصویب کردندسهم دموکرات ها در سوسیالیسمو انتقال حجم عظیمی از قدرت از دولت های ایالتی و محلی به دولت فدرال. سناتور جو مانچین آخر هفته گذشته با به صدا درآوردن ناقوس مرگ از دموکرات ها جدا شد و گفت که به آن رای نخواهد داد.

“قانونگذاران تندرو به دنبال گنجاندن اقلام چپ افراطی و غیرمحبوب در لیست خواسته ها در این پیشنهاد هستند، از جمله pre-K جهانی با بودجه مالیات دهندگان، گسترش بهداشت عمومی و موارد دیگر، درست همانطور که با کمک های ویژه نجات در بسته اخیر COVID. دیوید دیچ، محقق در مرکز بودجه فدرال گروور ام. هرمان در بنیاد هرتیج، گفت.

پرونده - در این عکس 15 مارس 2020، جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق، سمت چپ و سناتور برنی سندرز، I-Vt.  سندرز روز سه شنبه گفت که خواهد بود "وظیفه نشناس" برای وفادارانش که از جو بایدن حمایت نکنند و به مترقی‌ها هشدار داد که "روی دست می نشینند" در ماه های آینده به سادگی اجازه انتخاب مجدد رئیس جمهور دونالد ترامپ را می دهد (عکس آسوشیتدپرس / ایوان ووچی، فایل)

پرونده – در این عکس 15 مارس 2020، جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق، سمت چپ و سناتور برنی سندرز، I-Vt. سندرز روز سه‌شنبه گفت که حمایت نکردن از جو بایدن برای وفادارانش غیرمسئولانه است و هشدار داد که مترقی‌ها که در ماه‌های آینده روی دستشان بنشینند به سادگی اجازه انتخاب مجدد رئیس‌جمهور دونالد ترامپ را می‌دهند (عکس آسوشیتدپرس / ایوان ووچی، فایل )

اما سندرز در دفاع از قانون‌گذاری پر سر و صداتر شده است و نظرات او به تمجید از کشورهای کمونیستی و ادعاهایش مبنی بر تعهد آنها به آموزش، مراقبت‌های بهداشتی و فقرا بازمی‌گردد.

برای دانلود برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

«در این برهه حساس در تاریخ ایالات متحده، زمان آن فرا رسیده است که سنا لایحه‌ای را تصویب کند که زندگی خانواده‌های کارگر، سالمندان، بیماران و فقرا را بهبود بخشد و در عین حال طمع افسار گسیخته ثروتمندان و قدرتمندان را به جان خرید. ” سندرز در مقاله اخیر خود برای فاکس نیوز نوشت.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer marmaris escorthtml nullednulled themesEnobahis GirişBetizm Girişgates of olympus oynaLevitra