بهترین مارک سماور گازی ایرانی روسی


نویسنده پست
توسط شلا نوویا هرادا
تاریخ ارسال
29 ژانویه 2018
هیچ نظریدر مورد تاریخ و سنت سماور روسی
سماور ، ترکیبی از کلمه ” سام ” ، به معنی خود و ” واریت ” به معنی “جوش” ، یک قوری سنتی روسیه است. اگرچه در ابتدا به عنوان ابزاری برای جوشاندن آب چای در نظر گرفته شده بود ، استفاده از آن با گذشت زمان تکامل یافته و به نمادی از ادای احترام به اجداد و نشانه مهمان نوازی تبدیل شده است.

معمولاً سماور از انواع نیکل ، برنج جلا ، آهن ساده ، برنز یا نقره و طلا برای انواع گرانتر ساخته می شود. سماور متشکل از یک آهک ، لوله ای است که از بالا به پایین و یک دسته در هر طرف اجرا می شود. یک قوری کوچک در بالای لوله قرار داده شده است که با برگهای چای پر شده است تا کنسانتره چای ایجاد شود.

برخلاف روش چینی ، چای و آب به طور جداگانه جوشانده می شود. هیزم در انتهای آن قرار دارد ، گلدان پر از آب ، و برگهای چای در بالای لوله قرار می گیرند. انتخاب هیزم در این مورد از اهمیت زیادی برخوردار است ، زیرا انواع مختلف چوب هیزم عطرهای بی نظیری را ایجاد می کند. پس از روشن کردن هیزم ، صبر کنید تا آب شروع به جوش کند. وقتی چای آماده شد ، اورن سوت می زند ، پف می کند و می نشیند. مردم با مصرف کمی کنسانتره چای ، چای را می نوشند و آن را با آب داغ از شیر آب رقیق می کنند.

در بعضی جاها اعتقاد بر این است که سماور روح دارد ، زیرا با هر سوخت متفاوت ، صداهای مختلف ضبط و سوت ایجاد می کند. توضیحات مربوط به این پدیده در شکل و ساختار منحصر به فرد سماور نهفته است که به ترکیب صداهای جوش و سوت ها اجازه می دهد تا هارمونی شبیه به یک آهنگ ایجاد کنند. این اعتقاد منجر به ضرب المثل “سماور آواز است”. برای لیست ضرب المثل ها ، به مقاله ضرب المثل ها و اصطلاحات به زبان روسی مراجعه کنید.

تاریخ سماور
سماور بدون چای ناقص خواهد بود. این در دهه 1720 ، در زمان سلطنت پیتر بزرگ آغاز می شود. در زمان سلطنت خود ، امپراتور موافقت كرد كه پیمانی را امضا كند كه تجارت كالاها بین روسیه و چین امكان پذیر باشد. چین شروع به صادرات چای خود در مقادیر زیادی کرد و در اواخر دهه 1720 چای سیاه به کالایی بسیار تقاضای روسیه تبدیل شد. در آن زمان برق وجود نداشت و این امر راهی برای جوشاندن چای ها با کارآمدتر می دانست و منجر به اختراع سماور می شد.

بهترین مارک سماور گازی ایرانی

داستانهای مختلفی در مورد منشأ سماور وجود دارد ، و فقط یک مورد از نظر تاریخی تأیید شده است. طبق داستان اول ، پیتر کبیر نسخه اولیه کتری سنتی را از سفر خود به هلند برگرداند و وی از صنعتگران روسی خواست تا دوباره آن را بازسازی و تکثیر کنند. داستان دوم می گوید که این سماور توسط چهره ای ناشناخته ، احتمالاً در میان واردات گسترده چای سیاه در زمان سلطنت پیتر ، از چین آورده شده بود و در پایان با تکرار این طراحان صنعتگران روسی به پایان رسید.

سومین داستان تأیید شده از لحاظ تاریخی می گوید که اولین سماور ضبط شده در قرن 18th ، سال 1779 ساخته شده است. این برادر توسط لیست برادران ساخته شده توسط نیکیتا دیویدوف ، اولین خط سلسله صنعتگر روسیه ساخته شده است. این برادران از تولا سرچشمه گرفته اند ، شهری که به دلیل کارگران فلزکاری و سلاح سازان شناخته شده است. بیشتر و بیشتر صنعتگران فروشگاه خود را برای فروش سماور خود باز کردند. در طول 70 سال ، سماور به آرامی اما مطمئناً در سرتاسر روسیه رواج یافت.

در آن زمان سماور بسیار گران بود. این ماده در وزن مختلف از سماور قابل حمل یک فنجان ، به انبوهی که قادر به نگه داشتن 10 لیتر آب بودند ، فروخته شد. پیش بینی می شود ، سماور هر چه سنگین تر باشد ، گرانتر است ، بنابراین قیمت یک سماور می تواند به راحتی به ده روبل طلا برسد ، یک کل حقوق برای یک شهروند متوسط. اما وقتی شخصی موفق به خرید یک سماور شود ، متعلق به زندگی و برای نسل های زیادی است. سماور به عنوان وراثت خانوادگی از نسل ها منتقل می شود.

امروزه چای و به نوبه خود ، خود سماور به سمبل گفتگوی طولانی و دوستانه تبدیل شد. این سماور در مرکز قرار می گیرد ، چندین مجموعه نان ، کیک و شیرینی در اطراف آن قرار می گیرد ، ترکیبی از رایحه های خنده دار و ایجاد فضای فراموش نشدنی در خانه.

معمولاً سماورهای سنتی به عنوان سوغاتی آورده می شوند ، در حالی که برقی ها به جای لوله از یک عنصر گرمایش استفاده می کنند و بنابراین در هر خانه معمولی روسی قابل استفاده هستند. سماورهای هنری بیشتر به یک کالای جمع آور نادر و آرزو تبدیل می شدند و بنابراین قیمت بالایی را به دست می آورند.

نتیجه
نوشیدن چای یکی از سرگرمی های مورد علاقه مردم روسیه از اواخر قرن هجدهم بود و از محبوبیت بالای کتری سنتی و ارتباط آن با گفتگوی طولانی در یک فضای دوستانه و خانوادگی نشان داده می شود. ترکیبی از رایحه بی نظیر کتری و چاشنی های شیرین طرف.

تاریخ و سنت سماور روسی

اگر این مقاله را دوست دارید ، مقاله دیگر ما در مورد تاریخچه عروسک های تشیانه Matryoshka را بخوانید . برای مبتدیان هنر زبان روسی ، لطفاً نحوه یادگیری زبان روسی برای مبتدیان ، اعدادی به زبان روسی و ضمایر شخصی به زبان روسی را ببینید .

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>