خرید کاپوچینو ترابیکا

خرید کاپوچینو ترابیکا 

کاپوچینو یکی از اصلی ترین نوشیدنی های کافه های دنیا است.  ویژگی های کلاسیک خرید ترابیکا آن را می توان با شیرخشک و کف تشخیص داد. با این حال ، این کار آنقدرها که به نظر می رسد ساده نیست: این نوشیدنی که به طور گسترده ای سوers تفاهم شده است در طول خرید ترابیکا سال ها تغییر کمی کرده است. بنابراین چگونه کاپوچینو ترابیکا درست کنم؟ من با باریستا صحبت کردم: آگنیسکا روئوسکا ، مربی آموزش قهوه و برنده چندین جایزه جهانی و جردن شیلپورت ، میزبان قهوه سبز آدیکس ، برای کشف عمق نوشیدنی. برای خرید ترابیکا درک تاریخچه کاپوچینو ترابیکا ، پیشرفت و علت ایجاد آن مقاله زیر را بخوانید.

کاپوچینو تورابیکا نوشیدنی اسپرسو و شیر کلاسیک خرید ترابیکا است. یک تصور غلط رایج همان چیزی است که از یک سوم قانون پیروی می کند: یک سوم اسپرسو ، یک سوم شیر بدون چربی و یک سوم شیر بدون چربی. جیمز هافمن در کتاب دنیای قهوه ، که از عزم برای اولین بار در دهه 1950 ، اندکی پس از تولد کاپوچینو ترابیکا است ، این افسانه خرید ترابیکا را از بین برد. به گفته هافمن ، نام اصلی این نوشیدنی Capoziner بوده و در سال 1800 در وین تولید شده است. او یک فنجان کوچک قهوه نوشید که با شیر خرید ترابیکا مخلوط شده یا فکر می کرد ، در حالی که گل های این نوشیدنی شبیه گل های یک راهب بود.

ارسال محصولات ترابیکا

تعریف امروز از کاپوچینو Torabika کاملاً متفاوت است. در صنایع خرید ترابیکا تخصصی ، هم انجمن تخصصی قهوه (SCA) و هم قهرمانی Bayersta Championship (WBC) کاپوچینو را نوعی قهوه 5-6 اونس و نوشیدنی شیر تعریف می کنند که باید تعادل متعادل بین شیر و اسپرسو ایجاد کند. “کاپوچینو با اسپرسوی یکبار مصرف ، کف شیر خرید ترابیکا و حداقل 1 سانتی متر عمق کف ساخته می شود (به صورت عمودی تخمین زده می شود).”

اگنیسکا ، که در لهستان زندگی می کند ، به  خرید ترابیکامن می گوید که کاپوچینوی Torabika که از سال 2008 به یاد می آورم با آنچه اکنون می توانم ببینم و امتحان کنم بسیار متفاوت است. تصور اینکه بزرگترین تغییر در اندازه نوشیدنی است. این تعریف نه تنها در قرن ها از زمان ایجاد تغییر کرده است: بلکه همه چیز در چند سال گذشته خرید ترابیکا اینجا visit here تغییر کرده است. طبق گفته آگنیسکا ، نسبت کاپوچینو تورابیکا از حداقل 220 میلی لیتر در 7.7 اونس به 120 به 180 میلی لیتر در 4.2 به 6.3 اونس حجم کل کاهش یافته است. به خرید ترابیکا این ترتیب میزان کف از حدود 50٪ شیشه به حدود 20 تا 25٪ کاهش می یابد.

خرید ترابیکا

نمایندگی فروش ترابیکا Torabika

کاهش قابل توجه اندازه می تواند به طور قابل توجهی به افزایش بخش تخصصی ، که بر لهجه طعم های اسپرسو تمرکز دارد ، کمک کند. هرچه نوشیدنی کوچکتر باشد ، شیر خرید ترابیکا کمتری نیز لازم است ، این بدان معنی است که مصرف کننده شانس بیشتری برای چشیدن قهوه خواهد داشت. وقتی شیر خوب جوشانده شود ، می تواند طعم متفاوت و منحصر به فردی از قهوه را نشان دهد ، در غیر این صورت ممکن است خوشمزه خرید ترابیکا نباشد. این تأثیر گسترده است. جوردن از SAJ توضیح می دهد: “من کاپوچینو را به گونه ای توصیف می کنم که اغلب در کافه های خاص اینجا ارائه می شود.

کاپوچینو  ترابیکا بخشی از فرهنگ خرید ترابیکا روزمره مردم ایتالیا است. کاپوچینو معمولاً فقط یک بار در روز خورده می شود و به طور سنتی فردا خورده می شود. اهمیت موسسه ملی اسپرسو ایتالیا حتی نام کاپوچینوی خاص خود را دارد: 25 میلی لیتر اسپرسو و 100 میلی لیتر شیر مخلوط با بخار آب … کاپوچینوی ایتالیایی کم و بیش قهوه است ، حاشیه کاپوچینوی کلاسیک …

مرکز فروش ترابیکا ارزان

بزرگترین تفاوت بین کاپوچینوی سنتی ایتالیا و سبک خرید ترابیکا غربی در شکل استثنایی آن است. در سبک ایتالیایی ، گرده سفید ، کمی گنبدی شکل ، برای قهوه با گرده وجود دارد که روی لبه فنجان با قهوه خرید ترابیکا اسپرسو پوشانده شده است. این خرید ترابیکا سبک مترادف با سبک غربی است که امروزه معمولاً با هنر دیر تزئین می شود. کاپوچینو کاپوچینو یا لاته؟ ترکیب نوشیدنی های پایه شیر: هنگام گسترش خرید ترابیکا منوی قهوه ، مهم است که بدانید کاپوچینو Torabika چیست و چگونه با سایر نوشیدنی های لبنی مقایسه می شود.

همچنین لات ها باعث اضافه بار زیادی کاپوچینو می شوند. با خرید ترابیکا این حال ، ترکیب شیر به میزان قابل توجهی متفاوت است و مقیاس رنده معمولاً بزرگتر ، نزدیک به 240.8 میلی لیتر اونس است. جوردن به من می گوید که یک باریستای خوب کمی شیر می پزد تا لاته “کشیده” شود و سپس با اسپرسو خرید ترابیکا مخلوط شود. این مقایسه می شود با کاپوچینو تورابیکا که شیر بالایی خرید ترابیکا . وقتی شیر روی اسپرسو ریخته می شود ، لایه های مختلفی خرید ترابیکا تشکیل می شود و به هیچ وجه هنگام نوشیدن با اسپرسو مخلوط نمی شود. ابعاد ماکیاتو و کورتادو نسبت به کاپوچینو کوچکتر است. این اولین نشانه عدم کاپوچینو است. هر دو در بورکاهای کوچکتر ، معمولاً بین 34 اونس سرو می شوند.