خیرین ۹۰۰ کلاس درس در کرمانشاه احداث کردند

[ad_1]

هوشنگ بازوند عصر شنبه در نشست تبیین و تشریح شیوه نامه اجرایی طرح تحولی « آجر به آجر» با اشاره به کار ارزشمند و همراهی و همدلی خیرین مدرسه ساز در ساخت، مقاوم سازی، نوسازی و تجهیز و نگهداری فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی استان اظهارداشت: جلب مشارکت های مردمی، سازمان‌ها، نهادهای دولتی و غیردولتی برای اجرای این طرح بسیار مهم است و همه می توانند با یک «آجر» در تأمین مالی پروژه ها سهیم شوند.
وی گسترش مشارکت های مردمی را سبب توسعه چشمگیر فضاهای آموزشی در مناطق زلزله زده ذکر کرد و افزود: در زلزله آبان ۹۶ تعداد ۷۸ مدرسه در استان تخریب شد اما با کمک خیرین امروز ۱۸۳ مدرسه تکمیل و تا مهرماه سال جاری به ۲۲۰ مدرسه خواهد رسید.
نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه تصریح کرد: همبستگی اجتماعی و کار خیرین ریشه عمیقی در فرهنگ ما دارد و مردم نیکوسرشت ایران اسلامی در همه بحران ها پیشگام و پیشقدم کمک و مساعدت به همنوعان خود بوده اند و این امر مقدس در قالب مدرسه سازی نیز شایسته تقدیر و تشکر ویژه است.
استاندار کرمانشاه طرح تحولی آجر به آجر را گامی مهم در توسعه فضاهای آموزشی ارزیابی کرد و بیان داشت: در این طرح شرایطی فراهم شده است که با تنوع در جلب مشارکت ها امکان حضور همه افراد در کار نیک وخیر فراهم می شود و بر اساس هدف گذاری صورت گرفته و افق ۱۴۰۰ میزان ۷۵ میلیارد تومان توسط خیرین و به همین میزان نیز اعتبارات دولتی برای نوسازی و احداث فضاهای آموزشی هزینه خواهد شد.
اولین جلسه تبیین و تشریح طرح آجر به آجر عصر امروز ( ۱۱ خرداد) با حضور استاندار کرمانشاه، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری برگزار شد و در جلسه شورای آموزش و پرورش کمیته ها و کارگروه های این طرح معرفی خواهند شد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۲۵ هزار دانش آموز است.

[ad_2]

Source link