درک، نه محکوم کردن، باید پاسخ ما را به کسانی که غیرقابل دفاع می مانند، شکل دهد جان هریس

[ad_1]

با توجه به افزایش سطح عفونت کووید، تعداد فزاینده بستری شدن در بیمارستان و کمبود آزمایشات، هفته های اول سال 2022 با تفاوت واکسن ها در بریتانیا تعیین می شود.

بر اساس آخرین آمار رسمی، 91 درصد از افراد بالای 18 سال در بریتانیا حداقل یک بار مبتلا به کووید-پریک، 88 درصد دو مورد و 64 درصد یک سوم را دریافت کرده اند. اما 9 درصدی که هنوز واکسینه نشده اند، حدود پنج میلیون نفر هستند که اکثریت آنها اکنون در بیمارستان بستری هستند و ظاهراً یک مشکل بزرگ است.

ارقام دقیق محل بحث است: برخی از مقامات ارشد NHS نسبت افراد واکسینه نشده در بخش‌هایشان را تا 90 درصد تخمین می‌زنند، اگرچه تخمین‌های اخیر نشان می‌دهد که نسبت افرادی که نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند و واکسینه نشده اند کمی بیش از 60 درصد است.. چیزی که شکی نیست این است که اگر افراد بیشتری واکسینه می‌شدند، مرحله نهایی بحران کووید بسیار قابل کنترل‌تر بود و ممکن است مقابله با آن‌ها چندان دشوار نباشد. مجموعه ای از گزینه ها

اگر NHS به زودی بیش از حد بارگذاری شود، تشدید محدودیت‌های عمومی ممکن است اجتناب‌ناپذیر شود، اما این بی‌عدالتی بر هم زدن زندگی اکثریت واکسینه‌شده‌ها برای محافظت از کسانی که هنوز استفاده نشده‌اند را برجسته می‌کند. اجبار مردم به واکسینه شدن با پاسپورت‌های سخت کووید – بدون ذکر تلقیح اجباری – پشت محافظه‌کاران را خشمگین می‌کند، آینده بوریس جانسون را تقریبا غیرممکن می‌کند، و حتی برای بسیاری از ما خارج از محافل محافظه‌کار به معنای گسترش هشداردهنده در حوزه ایالت است. به ویژه در یک حکومت غیرلیبرالی مانند این. در واقع، هیچ انتخاب روشن و آسانی به جز حفظ این امید مبهم وجود ندارد که فوریت ناگهانی مرحله نهایی همه‌گیری می‌تواند افراد بیشتری را متقاعد کند که به مرکز واکسیناسیون بیایند و به سازمان‌های مردمی که تمام تلاش خود را برای تغییر انجام می‌دهند، ایمان داشته باشند. ذهنشان . .

اما برای برخی افراد، مشکلات کاملاً واضح است. تونی بلر ده روز قبل از تبدیل شدن به یک شوالیه همراه در رده نجیب گارترها، یک جمله مشخصاً گسترده صادر کرد: “اگر واکسینه نشده اید و شرایط را دارید، نه تنها بی مسئولیت نیستید، بلکه یک احمق هستید.” او بعداً از انتخاب کلمات خود پشیمان شد، اما در آن زمان خیلی دیر شده بود: او قبلاً موجی از گمانه زنی ها را در رسانه های اجتماعی به راه انداخته بود، که نشان می داد اکثر افراد واکسینه نشده یا احمق های بی پروا هستند یا پیروان بی پروا فرقه های آنلاینی که او در دو سال گذشته راه اندازی کرد. تاریخ بشر در تلاش برای سفت کردن چنگال دولت مخفی جهانی.

به ناچار، حقایق در مورد تفاوت در واکسن ها بسیار پیچیده تر است، همانطور که آمار ثابت نمی کند. طبق آخرین آمار منتشر شده توسط آژانس امنیت سلامت بریتانیا، 30 درصد از افراد واجد شرایط در لیورپول هنوز اولین سکته مغزی خود را تجربه نکرده اند. در بیرمنگام این رقم 33 درصد است. در نیوهام و تاور هملتز لندن، به ترتیب حدود 38 و 34 درصد. تئوری توطئه و اطلاعات نادرست از ویژگی‌های مهم و نگران‌کننده دوران کووید هستند و سیاستمداران ما هنوز به طرز شگفت‌آوری کمی در مورد آنها می‌گویند. اما به خصوص در شهرها، فراتر از سطوح بالای تحرک و انتقال، ارقامی که تعداد زیادی از افراد واکسینه نشده را نشان می‌دهند، پرسش‌های عمیق‌تری را در مورد سن، طبقه، قومیت، مذهب و زبان منعکس می‌کنند – و اینکه فقر، ناامنی و تعصبات نهادینه شده در مورد روابط چه می‌کنند. با دولت از این نظر، محدودیت‌های پیگیری واکسیناسیون ما را به یاد یکی از ساده‌ترین حقایق در مورد قدرت و سیاست می‌اندازد: این که اگر دولت‌ها به طور مستمر مسائل اساسی اعتماد و همدلی اساسی را نادیده بگیرند، هر شکاف اجتماعی بزرگ بلافاصله پیامدهای خود را آشکار خواهد کرد.