راهنمای جامع لوازم آرایشی

سلام دوست عزیز ، این مقاله خلاصه مقاله ای در مورد راهنمای جامع مواد آرایشی سایت مرجع تهیه شده توسط دانشجویان جمعه از دانشجویان داروسازی است و امیدوارم با خواندن این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد 1- همه چیزهایی که باید در مورد لوازم آرایشی بدانیم ، 2- انواع مواد آرایشی و محصولات 3- نکاتی درباره نحوه تولید مواد آرایشی ، 4- تاریخچه منشاء مواد آرایشی را بدست آورید ، پس با ما همراه باشید.

لوازم آرایشی چیست و شامل چه مواردی است:
اول از همه ، برای آشنایی بیشتر با کلمه آرایشی ، باید بدانیم که به هر آنچه برای زیباسازی ، حفظ ظاهر ، محافظت از پوست بدن و صورت و از بین بردن بوی بد استفاده می شود ، لوازم آرایشی گفته می شود.

البته لازم به ذکر است که توضیحات فوق خلاصه ای از لوازم آرایشی است و در واقع دسته بندی لوازم آرایشی بسیار گسترده تر از تعریف ساده فوق است.

راهنمای جامع لوازم آرایشی

تاریخچه لوازم آرایشی و آرایشی:

انسان ها از ابتدای زندگی به دنبال زیبایی خود بودند و حتماً از نئاندرتال ها یا انسان های اولیه نیز شنیده اید.

جالب است بدانید که هنر آرایش برای اولین بار توسط مردان نئاندرتال اختراع و ایجاد شده است ، اگرچه این آرایش بیشتر به دلیل آداب و رسوم قبیله ای انجام می شود.

نئاندرتال ها برای رنگ آمیزی استخوان های مردگان خود از رنگ قرمز استفاده می کردند و در مراسم ترحیم از همان رنگ قرمز استفاده می کردند. آنها برای ایجاد چهره و بدن از همان رنگ استفاده می کردند.

^ منشاء مواد آرایشی مربوط به نئاندرتال یا انسانهای اولیه است

راهنمای جامع آرایشی – تاریخچه لوازم آرایشی

تاریخچه منشاء مواد آرایشی

آرایش برای اولین بار در بین زنان مصری به منظور داشتن چهره ای زیبا معرفی شد.

وقتی به چهره زنان مصری باستان نگاه می کنیم متوجه چهره های آرایش آنها می شویم. آنها بسیار جذاب به نظر می رسند و این هدف آنها در زیباسازی صورت است.

زیبایی و عطر همیشه برای مصریان بسیار مهم بوده است.

طبق تحقیقات مورخان و از تصاویر قدیمی روی دیوارها ، به وضوح دیده می شود که زنان مصری برای زیبایی لب ها و گونه ها و سیاه و سفید برای ابروها و ابروها از رنگ قرمز استفاده می کردند.

راهنمای جامع لوازم آرایشی – تاریخچه منشاء مواد آرایشی

تاریخچه منشاء مواد آرایشی – داستان تولد سایه ها:

راهنمای جامع لوازم آرایشی – تاریخچه منشاء مواد آرایشی

مصری ها مردمی بسیار باهوش بودند و آنها موفق به ایجاد اختراعات و اکتشافاتی شدند که در دنیای مدرن امروزی بسیار جالب است و بسیاری از اختراعات آنها از زمان های قدیم مانند لوازم آرایشی و آرایش صورت استفاده می شده است.

زنان مصری اولین زنانی بودند که برای جذابیت و زیبایی بیشتر چشم خود را در پشت پلکهای خود نقاشی کردند.

زنان مصری ابتدا از رنگ سبز به عنوان سایه چشم و ابرو و رنگ مو استفاده می کردند.

با گذشت زمان ، مصریان باستان با ترکیب مواد شیمیایی مانند اکسید آهن ، کربن ، سرب و و … رنگ های مختلفی از جمله زرشکی ، آبی ، فیروزه ای و باتری اختراع کردند و از آنها برای آرایش استفاده می کردند و سایه ها در رنگ متنوع بود.

تاریخچه منشاء مواد آرایشی – آرایش مردانه مصری تاریخچه منشاء مواد آرایشی

همزمان با زنان مصری که از لوازم آرایشی استفاده می کردند ، مردهای مصری همیشه به روش های مختلف برای زیبایی خود تلاش می کردند.

یکی از کارهایی که آقایان مصر باستان انجام داده اند استفاده از خط چشم در امتداد چشم هایشان برای رنگ آمیزی ابروها و نازک تر شدن و ریش ریش های خود است.

همچنین ، همه زن و مرد مصری روزانه بدن خود را تمیز و غسل می کردند.

جالب است بدانید که بزرگان مصری قبلاً به حمام می رفتند و از انواع روغنهای گیاهی و حیوانی مخلوط شده با پودر آهک و روغنهای اساسی گل استفاده می کردند. این ترکیب شبیه به ترکیب صابون های امروزی است.

آنها قبلاً از روغنهای اساسی برای چرب و مرطوب نگه داشتن پوست استفاده می کردند. امروزه این محصولات به عنوان لوسیون های پوست به مردم عرضه می شوند.