راهنمای خرید کیبورد

آیا بخشی کم ارزش تر از سیستم رایانه رومیزی شما نسبت به صفحه کلید وجود دارد؟ این دومین مورد استفاده پرکاربرد – البته بعد از نمایشگر – است و هنوز هم بسیاری از افراد هنوز از کیبورد استفاده می کنند که همراه Mac خود است.

این شرم آور است ، زیرا صفحه کلیدهای امروزی چیزهای زیادی برای ارائه دارند: راحتی بهتر ، ارگونومی پیشرفته ، کلیدها و دکمه های ویژه و قابل برنامه ریزی برای راه اندازی و کنترل برنامه ها ، اتصال بی سیم و موارد دیگر. (این مزایا برای کاربران لپ تاپ نیز صدق می کند ؛ اگر وقت زیادی را با استفاده از لپ تاپ خود در یک میز بگذرانید ، یک صفحه کلید و ماوس جداگانه می توانند شگفتی هایی را برای وضعیت و سلامتی شما ایجاد کنند.)

هر کاربر باید کیبوردی را انتخاب کند که متناسب با ترجیحات و نیازهای خاص خود باشد ، اما برخی از ویژگی ها و اصطلاحات آنها را باید درک کنید تا به شما در تصمیم گیری خرید مناسب کمک کند. این چیزی است که این راهنما برای؛ در اینجا نکات ما برای خرید یک کیبورد جدید است.

مشاوره خرید: کیبورد

کلیدها: کلیدها اساسی ترین مؤلفه هر کیبورد هستند ، اما بین مدل ها تفاوت زیادی دارند. صفحه کلیدهای رومیزی به طور سنتی از کلیدهای گرافیکی به سبک گنبد استفاده کرده اند . چنین کلیدهایی ضخیم تر هستند و به مسافرت بیشتری احتیاج دارند (مسافتی که کلید باید برای حرکت به عنوان کلید ضربه ای برای حرکت درآورد) و گاهی اوقات هنگام فشار دادن آنها نسبت به کلیدهای لپ تاپ ، فشار بیشتری می یابد. صفحه کلیدهای لپ تاپ تمایل دارند از کلیدهای به سبک قیچی استفاده کنند ، که مشخصات کمتری را ارائه می دهند و به مسافرت کمتری نیاز دارند. با این حال ، در حدود پنج سال گذشته یا بیشتر ، بسیاری از صفحه کلیدهای رومیزی مکانیسم های کلیدی سبک لپ تاپ را اتخاذ کرده اند ، که بخش عمده ای از آن به دلیل افزایش محبوبیت این نوع کلیدها است. (استفاده از همان نوع کلیدها در لپ تاپ و دسک تاپ شما همچنین می توانید هنگام تایپ کردن بین این دو ، تایپ تایپ را آسان کنید.)

طراحی و ارگونومی: فروشندگان صفحه کلید اغلب سعی می کنند محصولات خود را با استفاده از طرح ها یا ظرافت های منحصر به فرد متمایز کنند. برخی از آنها رنگ های مختلفی را ارائه می دهند ، برخی دیگر طرح های شیک ، فلزی یا براق پلاستیکی را ارائه می دهند.

در یک سطح طراحی عملی ، صفحه کلیدها نیز در ارگونومی خود متفاوت هستند – طرح های ارگونومیک بیشتر راحتی و ایمنی بهتری را برای استفاده طولانی مدت فراهم می کنند. به عنوان مثال ، برخی از تولید کنندگان صفحه کلیدهای نازک تری ایجاد می کنند که نیازی به مچ دست شما نیست که به طور غیر طبیعی به سمت بالا خم شود. (اگرچه بیشتر کیبورد ها شامل پاها یا بالابر برای بالا بردن قسمت عقب کیبورد هستند ، اما در بیشتر سناریوها یک صفحه کلید شیب دار به سمت پایین ارگونومی را تقویت نمی کند. به شرط آنکه صندلی و سطح صفحه کلید در ارتفاعات صحیح قرار داشته باشند ، سطح کلید یک صفحه کلید باید تقریباً موازی باشد) به همین ترتیب ، کلیدهای سبک لپ تاپ به طور کلی به فشار بیشتری نیاز دارند ، و خستگی را کاهش می دهند.

فروشندگان دیگر طرح های ارگونومیک واقعی را با طرح بندی صفحه کلید خمیده ارائه می دهند. برخی حتی صفحه کلید را تقسیم کرده و دو نیمه را به سمت بالا قرار می دهند تا موقعیت های طبیعی تری برای دست و مچ شما ایجاد شود.

طرح کلید: با توجه به چندین دهه از اختراع رایانه ، شما فکر می کنید که صفحه کلیدها دارای یک طرح استاندارد باشند. و وقتی صحبت از کلیدهای استانداردی است که می توانید در ماشین تحریر پیدا کنید ، این به طور کلی صادق است. هنوز برخی از طراحان صفحه کلید به دلایل طراحی ، سازگاری کراس پلت فرم یا سایر ملاحظات این طرح را ترسیم کرده اند و این تغییرات می تواند بر قابلیت استفاده تأثیر بگذارد.

اما حتی اگر کلیدهای استاندارد به درستی مرتب شده باشند ، به نظر می رسد در هنگام صحبت با کلیدهای دیگر ، هر صفحه کلید دارای چند ویژگی چیدمان است. به عنوان مثال ، برخی از صفحه کلیدها به جای استفاده از غلافهای سنتی چهار کلید ، کلیدهای عملکرد (کلیدهای F) را در یک خط یکپارچه می کنند و تمایز این کلیدها را برای تایپیستهای لمسی دشوار می کند. (حتی از این بدتر ، اغلب این کلیدهای F در برابر عدد – 0 تا 9 – ردیف پراکنده می شوند ، و این باعث می شود که هنگام فشار دادن یک عدد ، یا برعکس ، به طور تصادفی به یک کلید F ضربه بزنید.) بسیاری از صفحه کلیدها عددی دارند. صفحه کلیدهایی با طرح بندی های عجیب و غریب ، و بیش از چند کلید مکان در مکان های غیر متعارف ، تایپیست های لمسی ناامید کننده تر.

سرانجام ، بسیاری از صفحه کلیدهای فعلی برای مکینتاش و رایانه های شخصی ویندوز طراحی شده اند. معمولاً به این معنی است که آنها به جای دکمه های فرمان و گزینه مک ، دارای کلیدهای ویندوز و Alt هستند و یک یا چند کلید اصلاح کننده را در یک طرف صفحه کلید به نفع یک کلید ویندوز حذف می کنند. برای پیکربندی چنین کلیدهای اصلاح کننده صفحه کلید باید از صفحه کلید و صفحه ترجیحی ماوس Mac OS X استفاده کنید تا مطابق آنچه انتظار می رود کار کنند.

نکته اصلی این است که قبل از انتخاب صفحه کلید ، باید آن را امتحان کنید تا مطمئن شوید سازش های خاص طرح آن ، بهره وری شما را به خطر نمی اندازد. اگر نمی توانید قبل از خرید آن را امتحان کنید ، حتماً با یک سیاست بازده خوب از خرده فروش خریداری کنید.

نوع اتصال: صفحه کلیدها از طریق کابل USB یا بی سیم به رایانه متصل می شوند. صفحه کلیدهای بی سیم به شما کمک می کنند تا از کج شدن کابل جلوگیری کنید و در صورت لزوم به شما امکان می دهیم دورتر از رایانه خود حرکت کنید. با این حال ، از آنجا که آنها از طریق USB انرژی نمی گیرند ، به نوعی باتری نیز نیاز دارند.

صفحه کلیدهای بی سیم از فرکانس رادیویی (RF) یا فناوری بلوتوث استفاده می کنند. دستگاه های RF با استفاده از گیرنده کوچکی که به درگاه USB وصل می شوند به رایانه شما متصل می شوند. مک شما فورا صفحه کلید را تشخیص می دهد. دستگاه های بلوتوث به رایانه ای با بلوتوث داخلی یا دانگل بلوتوث مبتنی بر USB نیاز دارند. اتصال دستگاه ورودی بلوتوث به شما نیاز دارد تا آن را با رایانه خود جفت کنید ، روندی که کمی پیچیده تر از وصل کردن کابل یا دانگل است. اما ، پس از تنظیم چنین جفت شدن ، ماوس یا صفحه کلید باید این اتصال را حفظ کند مگر اینکه شما به طور عمدی جفت شدن را حذف کنید.

از آنجا که جدیدتر است ، بسیاری از افراد تصور می کنند بلوتوث بهتر است ، اما هر فناوری مزایای خود را دارد. بلوتوث راحت است اگر کیبورد کامپیوتر مک شما بلوتوث داخلی داشته باشد – همانطور که مک های فعلی انجام می دهند – از آنجا که لازم نیست یک دانگل USB را ردیابی کنید و یک درگاه USB را قربانی نمی کنید. از طرف دیگر ، بسیاری از دانگل های USB امروزی آنقدر کوچک هستند که به سختی از درگاه USB شما بیرون می زنند ، و RF استفاده از پلاگین و بازی فوری را ارائه می دهد. (دستگاه های ورودی بلوتوث همچنین می توانند تأخیر اتصال مجدد را پس از بیدار شدن رایانه از خواب یا پس از یک دوره عدم فعالیت نشان دهند.) همچنین استفاده از ماوس یا کیبورد RF با چند رایانه آسان تر است. شما فقط دانگل USB را جابجا می کنید. سرانجام ، هر دو فن آوری مستعد مداخله در سیگنال های بی سیم و الکترونیک نزدیک هستند. ممکن است یکی از دیگری در خانه یا دفتر خاص شما عملکرد بهتری داشته باشد.

قابلیت حمل: بعضی از کیبوردها برای استفاده های قابل حمل طراحی شده اند و در باریک ترین کیف های لپ تاپ قرار می گیرند و وزن آن نیز کمتر است. صفحه کلیدهای قابل حمل نیز برای استفاده در دامان شما با Mac متصل به یک سیستم سرگرمی خانگی بسیار مناسب هستند. با این حال ، برای دستیابی به این قابلیت حمل ، بسیاری از صفحه کلیدهای قابل حمل فاقد صفحه کلید عددی ، میزبان کلیدهای کوچکتر از حد معمولی یا استفاده از طرح بندی های غیر استاندارد هستند. بنابراین “قبل از خرید” امتحان کنید “در اینجا بسیار مهم است.

ویژگی های ویژه: سازندگان اغلب ویژگی های منحصر به فردی را برای افزایش کارایی یک صفحه کلید اضافه می کنند. متداول ترین این ویژگی ها کلیدهای مخصوص کنترل رسانه ها یا پخش سریع برنامه ها هستند. برخی از صفحه کلیدها حتی شامل کلیدهای قابل برنامه ریزی اختصاصی هستند که می توانند ماکروهای پیچیده یا اقدامات دیگری را انجام دهند. (توجه داشته باشید که بیشتر صفحه کلیدهای دارای چنین کلیدهایی نیاز به نصب درایورهای نرم افزاری ویژه برای عملکرد کامل دارند.) سایر کیبوردها شامل پد لمسی ، اسکله iPod و بلندگوها هستند تا نام های دیگری غیر عادی را نام ببرید.

صفحه کلید توصیه می شود

همانطور که اشاره کردم ، شما واقعاً باید یک صفحه کلید را قبل از خرید امتحان کنید. به گفته این ، اگر به دنبال برخی از پیشنهادات برای کمک به شما در شروع خرید خود هستید ، در اینجا سه ​​صفحه کلید فعلی رایج مورد علاقه ما قرار دارد.

diNovo صفحه کلید نسخه مک یکی از بهترین صفحه کلید در دسترس است. این سیستم دارای یک استراحت مچ دست آلومینیومی ، 19 کلید F قابل برنامه ریزی است (با عملکردهای پیش فرض که شامل کنترل رسانه ها / صدا ، قرار گرفتن در معرض& # 233؛، و داشبورد) ، یک صفحه کلید کامل عددی و کلیدهایی که ترکیبی تقریباً کامل از مقاومت اولیه ، سفر اصلی و پاسخ لمسی را ارائه می دهند. diNovo به صورت بی سیم از طریق RF متصل می شود و به چهار باتری AA احتیاج دارد. دفعات بازدید: بررسی کامل ما . [100 دلار ( دریافت بهترین قیمت فعلی )؛ Logitech ]

اگر به دنبال کیبورد Mac- Style هستید اما طرفدار اپل نیستید ، Moshi Celesta یک جایگزین شیک و کاربردی با کلیدهای عالی و کم مشخصات است. این کلید به اندازه بسیاری از کلیدهای خاص یا سفارشی سازی به اندازه diNovo Mac ارائه نمی دهد ، اما Celesta از ویژگی های کامل مکمل کلیدهای استاندارد و همچنین دکمه های میزان صدا و بیرون کشیدن به همراه طراحی مک و سفید و خاکستری برخوردار است. . دفعات بازدید: بررسی کامل ما . [120 دلار؛ مشی ]

هدف اصلی Kinesis Freestyle Solo ارگونومی است و تا حد زیادی در دستیابی به آن هدف موفق می شود. این صفحه کلید به دو نیم متمایز تقسیم شده است که می تواند در خارج گسترش یابد تا بتوانید مچ دست خود را در یک موقعیت طبیعی تر و متناسب با ساعد خود قرار دهید. می توانید جداگانه یکی از دو پایه ارگونومیک را خریداری کنید (هرکدام 40 دلار) که وسط صفحه کلید را به حالت “چادر” بالا می برد ، بنابراین لبه داخلی هر دست (سمت انگشت شست) به سمت بالا کج می شود. ( صفحه کلید عددی نیز وجود دارد اگرچه این صفحه کلید به طور مستقیم به تکنوازی Freestyle متصل نمی شود.) بررسی کامل ما را بخوانید . [99 دلار؛ Kinesis ]

Dan Frakes یک ویراستار ارشد Macworld است.

این داستان ، “راهنمای خرید کیبورد” در ابتدا توسط Macworld منتشر شد .

توجه: هنگامی که شما پس از کلیک کردن روی پیوندها در مقالات ما ، چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی کسب کنیم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی پیوند وابسته ما را بخوانید .

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>