میانسالی “همینطور” اتفاق نمی افتد

[ad_1]

میراندا با نارضایتی می‌گوید شارلوت در جوانی «سعی می‌کند» از پس آن بربیاید. او سرزنش می کند: «در دنیا مشکلات مهم تری از تلاش برای جوان به نظر رسیدن وجود دارد. زنان در مورد مو و پیری صحبت می کنند، اما به طور کلی انتخاب سالن ها را به دلیل املت دلیلی برای محکومیت اخلاقی نمی دانند.

شارژ کردن

میراندا که در یک صف طولانی برای دستشویی های زنانه در یک تئاتر نشسته است، قبل از رفتن به دستشویی مردانه (خالی) در مقابل جمعیت فریاد می زند: “من 55 ساله هستم و باید ادرار کنم.” او به او اطمینان داد که به اندازه کافی آزاد است که از صف اتاق خانم ها خارج شود. اما هیچکدام از میانسالانی که من می شناسم اینگونه فکر نمی کنند و سن خود را اعلام نمی کنند، انگار که تازه چند سال دارند.

شروع شوک سنی اغلب ارزان و کمی بی ارزش به نظر می رسد. در صحنه دیگری در حمام، شوهر شارلوت، هری، در کنار کمد ایستاده است و برای یک استراحت غیرمعمول طولانی (و قوی) ادرار می کند. هنگامی که شارلوت ابراز شرمندگی کرد، هری با اشاره به سن بالای خود، از سلامت اورولوژی خود ستایش کرد: “بسیاری از مردان هم سن و سال من نمی توانند چنین جریانی داشته باشند.” او با صدای بلند قرار ملاقات کولونوسکوپی خود را روی تلفن همراه خود در یک کافه ضبط کرد و چندین بار به آن اشاره کرد. بارها بعد

درست است که افراد بالای 50 سال کولونوسکوپی دریافت می کنند، و شما حتی می توانید آن را برای یک کمدی معنادار یا درام انسانی کشف کنید. اما تنها «کولونوسکوپی» بررسی اسامی، که گویی یک خط شوک است، آن را به عنصر دیگری در فهرست کلیشه ای «مشکلات میانسالی» تبدیل می کند.

با ادامه طنز به سمت حوضچه، پس از عمل جراحی لگن کری (که نظرات بسیار بیشتری در مورد “بانوی پیر” و “شهروند سالخورده” ارائه می دهد)، یک سری طولانی شامل مانورهای ناشیانه شارلوت در توالت بیمارستان و خارج شدن از آن و تماشای جریان ادرار کری است. .

شارژ کردن

این صحنه مستقیماً به بحثی بین میراندا و عشق جدیدش، چه غیردودویی (رئیس پادکست کری) در مورد دیورتیکولوز دومی می‌رود. (حتی چه، یک هیپر و یک دهه جوانتر از دیگران، از مشکلات لوله کشی خالی نیست.)

به نظر می رسد AJLT به جای برجسته کردن بافت و غنای دوران میانسالی، قصد دارد آن را از فاصله ای نامفهوم و کمی تمسخر آمیز نشان دهد. و برای نمایشی که شهرت خود را بر اساس بحث صریح تابوهای فیزیکی می‌سازد، چرا به چالش‌های جهانی یائسگی – یا همتای مرد آن، آندروپوز اشاره نکنیم؟

یکی از نکات برجسته SATC دوستی دیرینه شخصیت ها، ارتباطات عمیق و تاریخچه آنها بود. این به راحتی می‌تواند مواد غنی را برای بازسازی فراهم کند، و گاهی اوقات هم چنین می‌شود – مانند صحنه‌هایی که میراندا عاشقانه به کری عزادار آرامش می‌دهد.

با این حال، در موارد دیگر، «سن-دیگر» خاص مانع تبادل طبیعی تر می شود. وقتی میراندا متوجه می‌شود که کری در فضای باز در محوطه دانشگاه کلمبیا نشسته است، فریاد می‌زند: «می‌بینمت! تو تنها 55 ساله روی پله های دانشگاه هستی!» – روشی عجیب و قدیمی برای توصیف بهترین دوست خود برای چندین دهه. (همچنین افراد مسن زیادی در دانشگاه ها وجود دارند.)

مبادلات نامناسب: استیو (دیوید ایگنبرگ) و میراندا (سینتیا نیکسون).

مبادلات نامناسب: استیو (دیوید ایگنبرگ) و میراندا (سینتیا نیکسون).اعتبار:HBO Max / پرخوری

وقتی هری با “چه خبر؟” به همسر میراندا استیو سلام می کند، متصدی بار که زمانی پسرانه و بازیگوش، حالا تا حدودی خالی و بی بیان بود، فقط می تواند فکر کند: “من سمعک دارم.” من الان یک پیرمرد هستم.” سپس میراندا به کمک جزئیات پزشکی خاص درگیر می شود.

دوستان قدیمی اینطور به هم سلام نمی کنند. و در حالی که مردان میانسال اغلب از دست دادن شنوایی را تجربه می کنند، آنها تمایل دارند تا زمانی که سلام نکنند یا با وضعیت جسمانی خود آشنا شوند، آن را اعلام نکنند.

به طور کلی، چنین تعاملاتی یک نمای متحرک از میانسالی را ارائه می دهد که او را تا پایان سالمندی (و تصور کلیشه ای از آن) سوق می دهد. جیمی بوکانن مادیا، 60 ساله، متخصص حقوق محیط زیست و دانشیار دانشکده حقوق دانشگاه نورث ایسترن، می گوید: «این نمایش افراد 50 ساله و چیزی را به تصویر می کشد که انگار واقعاً پیر هستند، نه میانسال.

این سریال واقعاً در تلاش است تا با مشکلات عدیده پیری مقابله کند: از دست دادن، مرگ، ازدواج های پرتنش، تغییر اشتهای جنسی و اضطراب در مورد عادات اجتماعی جدید. جنیفر برینکمن، رئیس دفتر شهردار لینکلن، نبراسکا، گفت: این جنبه از AJLT می تواند بسیار مرتبط باشد: “من با آنچه شما برای یک رابطه طولانی مدت نیاز دارید شناسایی می کنم.” من خودم 50 سال است که در حال طلاق هستم.

او افزود: “من قطعاً لحظات ناخوشایندی را تجربه کرده ام، مانند لحظات میراندا و شارلوت، که نشان می دهد من به راحتی زبانی که فرزندان و همکارانم با جنسیت و طیف جنسی در حال تکامل جامعه ما مرتبط می کنند، ندارم. اما من میخواهم!”

با این حال، با این گروه از بهترین دوستان قدیمی و زادگاه مورد علاقه آنها، کارهای بیشتری می توان انجام داد. “سکس و شهر” با تماشاگران طنین انداز شد، زیرا او با هر کاستی که داشت، از روحیه ماجراجویانه زنان قدردانی می کرد و از آن لذت می برد – خواه بر هیجان عشق و رابطه جنسی، دوستی، مد و زیبایی، یا لذت خالص نیو متمرکز باشد. خود یورک AJLT به راحتی می تواند معادل های مناسب سن را پیدا کند که گروه می تواند از آنها لذت ببرد.

مزایای واقعی در این مرحله از زندگی وجود دارد: افزایش عزت نفس. شناخت ذهن خود؛ رابطه روح‌پرور و بله، سرگرمی و خنده پر سر و صدا که در روابط (با دوستان، عاشقان، خانواده) که در طول زمان عمیق‌تر می‌شوند، یافت می‌شود. میانسالی نیز می تواند بهترین سال برای موفقیت و موفقیت حرفه ای باشد.

اما در چند قسمت اول، AJLT نشان می‌دهد که این مزایا ناپدید می‌شوند و در عوض بر افول، سردرگمی و بیگانگی فرهنگی شخصیت‌ها تمرکز می‌کنند. و به نظر می رسد که تعداد کمی از حرفه های گروه باقی مانده است.

علاوه بر این، با وجود تمام تمرکز بر پیری فیزیکی، شخصیت های اصلی نمایش اغلب با ناپختگی کنجکاو رفتار می کنند. بسیاری از بینندگان متحیر شدند، برای مثال، واکنش کری وقتی متوجه شد که بیگ پس از حمله قلبی آرام شده است، اما همچنان هوشیار است. کری به جای اینکه با یک امدادگر تماس بگیرد یا داروی او را بیاورد، روی زمین می افتد و نیمی از موهایش را خفه می کند.

همانطور که کاسترو گفت: “اگر کسی شوهرش را ویران کرده اما هنوز زنده است، بلافاصله با 911 تماس نمی گیرد؟” رفتار کری برای من خیلی گیج کننده بود. گیج کننده و به طرز عجیبی منفعل و بی اثر – تقریباً مانند یک کودک. شارلوت همچنین کمتر از یک بزرگسال به نظر می رسد، و در حالی که به برنامه ریزی مراسم تشییع جنازه بیگ کمک می کند، چنان گریه می کند که کری او را با تاکسی به خانه می فرستد.

حتی در تلویزیون، هنوز هم می توان امیدوار بود که زنان با تأثیرگذاری در شرایط خودشان نقش قدرتمندتری ایفا کنند. من نمی توانم همان رکود را برای مردان تصور کنم.

و چرا میراندا تصمیم می گیرد تا رابطه شهوانی جدید خود را با چه – ارگاسم بالای ریه هایش – در آشپزخانه کری و کری در اتاق بعدی آغاز کند؟ آیا رابطه جنسی قوی و بی پروا در دسترس دیگران دقیقاً همان چیزی نیست که پسر نوجوانش برادی در آن مقصر است؟ (و در مورد عدم تایید تاریخی میراندا با خیانت در زمانی که شوهر استیو مجرم بود، چطور؟) به نظر می رسد همه چیز سر جای خود نیست.

رکود در طول زمان در واقع یک مشکل بزرگ در AJLT است. هنگامی که کری پس از مرگ بیگ آنقدر ناراحت است که در خانه خالی خود بماند، به آپارتمان قبلی خود می لغزد، و صبح روز بعد با پوشیدن چیزی که احتمالاً در کمد لباس قدیمی اش یافت می شود، آن را ترک می کند: دسته ای از پارچه تل سفید تا کف. طرفداران SATC این دامن را آشنا خواهند یافت – بسیار شبیه به دامنی است که کری در فینال اصلی سری SATC پوشیده بود، زمانی که بیگ او را به پاریس دنبال می کند تا در نهایت با او نامزد کند.

یک بسته بزرگ و کرکی سفید نقطه مقابل علف های هرز بیوه است. بصری قهرمان ما را در روزهای شکوه خود بازمی گرداند. (او در تیتراژ ابتدایی نمایش اصلی یک تیتوی سفید کوتاه‌تر به تن داشت.) ما می‌دانیم که چرا کری ممکن است بخواهد اکنون آن را به عنوان پادزهری برای از دست دادن بیگ بپوشد. با این حال، در همان زمان، بسته نرم افزاری او کمی “نامناسب” به نظر می رسد – نامناسب برای سن و خارج از مد. مردم را می بینیم که در خیابان به او خیره شده اند.

به نظر می‌رسد که سازندگان سریال هنوز به دنبال راه‌هایی هستند تا شخصیت‌های قدیمی‌تر خود را به روش‌های باورکردنی و جالب توسعه دهند – برای «لباس پوشیدن» آنها برای زمان و مکانشان. و بنابراین، مانند کری در بسته بازگشتی اش، آنها به طرز نامناسب و غیرعادی گذر زمان را به شدت به ما یادآوری می کنند.

این مقاله در ابتدا در نیویورک تایمز.

منبع: این مقاله در اصل متعلق به smh.com.au است

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesEnobahis GirişBetizm Girişgates of olympus oynaLevitra