نحوه انتخاب بهترین هود محدوده [راهنمای خریدار]

هنگامی که در حال ساختن و یا بازسازی آشپزخانه هستید ، یکی از لوازم مهم که باید در نظر بگیرید ، هود برد است . اگر آشپزخانه شما اجاق گاز دارد و قصد استفاده از آن را دارید (که صادقانه بگوییم ، در مورد اکثر قریب به اتفاق آشپزخانه ها صدق می کند) ، سپس یک هود محدوده یک وسیله مهم برای اضافه کردن به مخلوط است.

هنگام پخت و پز ، دود ، بوها و ذراتی که آزاد می شوند ، بدون کمک برخی از سیستم های تصفیه هوا ، به طور کلی در هوا آویزان می شوند. یک کاپوت محدوده ، که گاهی اوقات به آن هود هواکش نیز گفته می شود ، تمام مواد را از اتاق خارج می کند ، بنابراین نیازی نیست که هنگام و یا بعد از پخت و پز نگران دود ناسالم یا بوهای ناخوشایند نباشید.

6 مزایای هودهای محدوده
هودهای تهویه علاوه بر هدف اصلی تمیز کردن هوا هنگام پخت و پز ، مزایای دیگری نیز به همراه دارند .

هودهای محدوده
برای دیدن کلیه هودهای محدوده و فنهای اگزوز اینجا را کلیک کنید
آنها به فضایی که در آن آشپز می کنید ، نور اضافی را تأمین می کند ، که این امر به ایمنی اولیه کمک می کند.
آنها در تمیز نگه داشتن آشپزخانه شما نقش دارند – اگر دود جمع شود یا گسترش یابد ، تمیز کردن دیوارها و میزهای روبرو شما را سخت تر می کند.
آنها خطر مسمومیت با مونوکسید کربن را کاهش می دهند که در صورت تهویه مناسب فضای آشپزی شما ، می تواند به سطح خطرناکی برسد.
آنها می توانند به خنک کردن آشپزخانه های گرم کمک کنند. علاوه بر از بین بردن دود و ذرات ، گرمای اضافی را نیز از بین می برند.
جابجایی دود خارج به این معنی است که فقط لازم نیست نگران نباشید که دستگاه ردیاب دود خاموش شود زیرا فقط در حال پخت و پز هستید.
حتی اگر همه این موارد را خودتان اغلب پخت و پز نکنید ، داشتن یک هود محدوده می تواند ارزش ملک شما را افزایش دهد – این یک چیز کمتری است که یک خریدار آینده باید روی آن سرمایه گذاری کند.
اگر اصلاً زیاد طبخ می کنید و به خصوص اگر هر نوع سرخ کردن را انجام دهید ، یک هود برد بسیار ضروری است. خوشبختانه ، شما یک تن از گزینه ها را در نظر بگیرید که همه در سبک ، قیمت ، اندازه و ویژگی های مختلف متفاوت هستند در اینجا آنچه باید بدانید برای پیدا کردن بهترین کاپوت محدوده آشپزخانه شما است.

انواع هودهای محدوده
بازار هودهای هواکش ممکن است در ابتدا کمی پرتلاطم باشد – انواع مختلفی در دسترس است . برای برخی از خریداران ، نوعی که بیشترین حس را ایجاد می کند ، با طراحی آشپزخانه شما تصمیم می گیرد. اگر در حال تعویض کاپوت محدوده ای هستید که کار را متوقف کرده است (یا اینکه از آن خسته شده اید) ، به احتمال زیاد می خواهید با یک نوع مشابه که در همان فضای جا دارد چسبیده باشید.

اگر شما در حال ساختن یک آشپزخانه جدید هستید یا در یک بازسازی آشپزخانه سرمایه گذاری می کنید ، انواع مختلفی را برای انتخاب خود انتخاب می کنید. در اینجا ریختگی انتخاب های شما آورده شده است.

در زیر کابینت های کابینت
در زیر کابینت های کابینت
برای دیدن کلیه هودهای محدوده کابینت ، اینجا را کلیک کنید
هودهای تحت کابینت یکی از رایج ترین انواعی هستند که مشاهده خواهید کرد. آنها یک انتخاب مقرون به صرفه هستند که با بسیاری از انواع طرح های آشپزخانه معنا می یابد. کاپوت دریچه در زیر کابینت ها و بالاتر از اجاق گاز یا برد شما نصب شده است ، به طور ایده آل طول اجاق گاز را می پوشاند تا بتواند هنگام بالا آمدن و قبل از رسیدن به کابینت خود ، تمام گرما و دود را ضبط کند.

هودهای موجود در زیر کابینت نسبت به بسیاری از انواع دیگر هودهای آشپزخانه نسبتاً آسان هستند و هزینه کمتری دارند. می توانید برخی از آنها را پیدا کنید که بسیار شیک هستند و برخی دیگر اکثراً طوری طراحی شده اند که بدون جلب توجه زیاد ، کاربردی باشند. برخی از مدلهای زیر کابینت شامل کانالهایی هستند که دود و ذرات را از داخل آشپزخانه شما به خارج منتقل می کنند ، در حالی که نسخه های بدون مجوز هوا مجدداً داخل آشپزخانه می شوند. مدلهای دارای مجاری موثرتر هستند اما هزینه بیشتری دارند و نصب آنها دشوارتر خواهد بود.

هودهای دیواری Mount Mount Range
برخی از محدوده ها در نقاطی نصب شده اند که هیچ کابینتی روی آنها وجود ندارد. در این حالت ، در زیر کاپوت های کابینت بدیهی است که گزینه ای متوقف می شود و بسیاری از مالکان خانه به جای آن هودهای دیواری را در نظر می گیرند.

هودهای دامنه ای که به دیوار نصب می شوند ، گاهی اوقات دودکش های دیواری نامیده می شوند ، زیرا آنها اغلب شبیه شکل دودکش هستند. آنها از پایین پهن تر هستند و در حالت ایده آل ، طول كوره را دراز می كنند.

آنها معمولاً کمی بیشتر از هودهای کابینت قیمت دارند ، اما بسیاری از افراد ظاهر آنها را ترجیح می دهند و انتخاب منطقی تر نصب روی اجاق گاز است که در یک نقطه بدون کابینت مستقیماً بالای آن قرار دارد.

جزایر هود
هودهای محدوده جزیره
برای دیدن کلیه هودهای جزیره ای اینجا کلیک کنید
هودهای جزیره ای از نظر طراحی و از نظر ظاهری بسیار شبیه به دودکش های دیواری هستند ، اما برای نصب در فضاهایی طراحی شده اند که هیچ دیواری برای وصل کردن هود وجود ندارد – در اصل بیش از اجاق گاز در یک جزیره نصب شده است. به جای اتصال دریچه به مجاری در دیوار ، این کار را در سقف انجام می دهد و دود را از این طریق بیرون می کشد.

تمایل دارند که از این طرف گران تر باشند ، اما بسیاری از آنها به زیبایی زیبا و براق طراحی شده اند. بسیاری از بازسازی کننده ها ممکن است برای اهداف زیبایی شناسی تصمیم بگیرند که با کاپوت دریایی جزیره بروند ، اما برای هر کسی که قصد دارد اجاق گاز خود را به عنوان بخشی از یک جزیره در وسط آشپزخانه بخورد ، منطقی ترین گزینه است.

هودها را وارد کنید
درج هودهایی که بعضا به آنها پکیج می گویند ، عملکرد اصلی هودهای برد را فراهم می کند ، اما به راحتی می توانید در فضایی از طراحی خودتان وارد شوید. اگر قصد آشپزخانه ای را دارید که دقیقاً متناسب با ترجیحات زیبایی شناسی شما باشد ، آنها گزینه مناسب تری را برای شما فراهم می کنند – تا زمانی که به شما کمک و منابع لازم برای ساخت محدوده اطراف درج را داشته باشید.

آنها برای انعطاف پذیری عالی هستند و به تنهایی بسیار مقرون به صرفه هستند ، اما معمولاً پس از همه چیز به دلیل هزینه های طراحی ، ساخت و نصب ، گزینه ای گران تر به حساب می آیند.

هودهای محدوده Downdraft
هودهای Downdraft عموما به عنوان کمترین گزینه در این لیست در نظر گرفته می شوند ، اما آنها برای کسانی که می خواهند هود بردشان باشد مفید است هر زمان که استفاده نکنند از نظر دور باقی بمانند. آنها به مجاری زیر کف متصل هستند ، بنابراین برای جابجایی دود و هوا در جهت رو به پایین (در برابر جریان طبیعی آن) کار کنید ، که به وضوح دشوارتر است و احتمالاً به همین دلیل است که آنها به طور گسترده نسبت به گزینه های دیگر کمتری در نظر گرفته می شوند. .

آنها یک انتخاب رایج برای افرادی که دارای جزایر اجاق گاز هستند و نمی خواهند سرمایه گذاری یک هود جزیره را انجام دهند یا نمی خواهند با ساخت و سازهای ساختمانی داخل سقف مقابله کنند.

پرفروش ترین هود آشپزخانه

عواملی که باید در هنگام خرید یک هود محدوده در نظر بگیرید
هر مصرف کننده نیازها ، گزینه ها و اولویت های مختلفی خواهد داشت که مشخص خواهد کرد کدام هود برد بهترین خرید برای شما است. اینها مهمترین عواملی هستند که باید در طول جستجوی خود به خاطر بسپارید.

هزینه
ساده ترین نوع هودها می توانند قبل از هزینه نصب حدود 100 دلار برای شما هزینه کنند ، در حالی که دقیق ترین آنها قبل از نصب چندین هزار دلار هزینه دارند. برخی از عواملی که قیمت را تحت تأثیر قرار می دهد قابل پیش بینی است: هودهای برد بزرگتر معمولاً بیشتر از نمونه های کوچکتر هزینه می کنند ، و آنهایی که دارای ویژگی های اضافی هستند یا به خصوص شیک طراحی شده اند معمولاً هزینه های بیشتری نیز خواهند داشت. هودهای مانیتور جزیره ای و دیواری برخی از گران ترین انواع موجود هستند ، در حالی که کاپوت های دریچه زیر کابینت معمولاً مقرون به صرفه ترین گزینه ها هستند.

انواع مختلفی از هودهای برد دارای یک فرایند نصب پیچیده است ، به ویژه آنهایی که دارای مجاری هستند که هوا را به بیرون منتقل می کنند. هزینه بالاتر برای نصب در این موارد منجر به تهویه مؤثرتر می شود ، زیرا مدل های بدون مجرای فقط می توانند هوا را دوباره گردش کنند و دود و آلاینده ها را در فیلترها جذب کنند نه اینکه آن را از فضای کامل رها کنند.

اندازه
هود اجاق گاز
برای اکثر انواع هودهای دامنه ، اندازه باید مستقیماً با سطح سطح آشپزخانه شما مرتبط باشد. این دقیقاً الزامی نیست که هود دامنه شما با اندازه اجاق گاز شما مطابقت داشته باشد ، اما به طور کلی بهتر است که این کار را انجام دهد تا تمام ذرات دود و مواد غذایی که به بالا می روند قبل از اینکه شانس خود را به قسمتهای دیگر خود برسانند در هود گیر بیایند. آشپزخانه

همانطور که انتظار دارید هودهای برد بزرگتر گران شوند ، اما اگر در یک اجاق گاز بزرگ سرمایه گذاری می کنید ، احتمالاً ارزش اضافی نیز ارزش آن را دارد. درپوش های دریچه ای داخل کابینت باید فضای شما را در زیر پیشخوان جای دهند (اگرچه برخی مدل ها برای مطابقت با اجاق گاز از فراتر از پیشخوان طراحی شده اند) ، در حالی که هود های دیواری و محدوده جزیره واقعاً فقط محدود هستند اندازه با چه مقدار فضای در دسترس شما. حتماً فضایی را که قصد دارید هود دامنه خود را قرار دهید ، اندازه گیری کنید تا ابعاد مناسب به دست بیاید.

قدرت
هرچه هود برد شما قدرتمندتر باشد ، در کار خود موثرتر خواهد بود. اگر آشپزی سنگین یا سرخ کردن زیادی انجام می دهید ، مطمئناً باید هدفی برای تهویه هوا داشته باشید که مقدار مناسبی از انرژی را ارائه می دهد. تولید کنندگان اندازه ای از قدرت مورد انتظار را برای هودهای دامنه خود در CFM (فوت مکعب در دقیقه) در اختیار شما قرار می دهند.

تهویه موسسه خانه توصیه فکر کردن در شرایط حداقل 100 CFM در هر فوت خطی از محدوده برای نصب هود محدوده در برابر یک دیوار، و 150 CFM هود جزیره دریچه. در حالت دوم ، هود هواکش مجبور است هوا را به بیرون حرکت دهد تا از آن خارج شود ، و این توضیح می دهد که چرا به نیروی بیشتری احتیاج دارید.

مدل های بدون مجوز قدرت همان نیروهایی را ندارند که هوا را در بیرون از خانه تخلیه می کنند ، زیرا برای تمیز کردن هوا به جای حذف کامل آن از فضای ، به فیلترها بستگی دارند. و مدل های کوچکتر ، به طور کلی ، به اندازه مدل های بزرگتر قدرتمند نخواهند بود.

نگاه کن
برخی از کاپوت های اصلی از نظر زیبایی شناسی به فضای آشپزخانه شما افزوده نمی شوند ، اما اگر می خواهید یک هود پیدا کنید که زیبا باشد و واقعاً چیزی را به فضا اضافه کند ، مطمئناً می توانید. بسیاری از هودهای جزیره ای و دیواری دارای طرح های دستگیری هستند که بازدید کنندگان مطمئناً متوجه آن خواهند شد. و درج هودها این امکان را برای شما فراهم می کند که با یک طراح یا پیمانکار کار کنید تا از کاپوت محدوده ای استفاده کنید که به هر شکلی که می خواهید به نظر برسد.

اگر نسبت به سبک کاپوت خود بی توجه نیستید و فقط چیزی را می خواهید که به خوبی کار کند و خیلی از لحاظ ظاهری آشکار نیست ، می توانید مدل های زیادی (عمدتا در رده زیر کابینت) پیدا کنید که متناسب با آن باشد. اما اگر می خواهید یک کاپوت محدوده داشته باشید که چیزی را کمی به تصاویر فضای اضافه اضافه کنید ، بسیاری از مارک ها گزینه هایی را ارائه می دهند که احتمالاً به فانتزی شما ضربه می زند.

سر و صدا
حداقل اکثر هودهای هواکش حداقل با بالاترین تنظیمات دارای صدای بلند خواهند بود. هنگامی که ما به بررسی مدلهای مختلف می پرداختیم ، یکی از رایج ترین شکایات در مورد همه آنها سر و صدایی بود که آنها ایجاد می کردند.

بعضی از مدل ها حداقل هدفشان ساکت تر از حد معمول است – آنها هنوز هم برخی سر و صدا می کنند ، اما نه به همان اندازه. اگر فرصتی برای بازدید از یک نمایشگاه دارید ، می توانید از اینکه یک مدل با صدای بلند یا بی صدا چه احساسی دارد ، احساس کنید. اگر این امر دور از دسترس شما نباشد ، بررسی های مشتری احتمالاً بهترین شرط بندی شما برای فهمیدن چه چیزی از سر و صدای دریچه هود شما انتظار دارد.

چگونه بهترین هود محدوده را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید
نوع تهویه
هودهای محدوده ای یا تهویه هستند و شامل مجاری هستند که هوا را به سمت خارج حرکت می کند ، یا آنها بدون مجاری هستند و در حالی که سعی در حذف هرچه بیشتر دود و آلاینده های مواد غذایی با کمک فیلترها دارند ، مجدداً هوا را در آن بازیافت می کنند. هودهای دامنه ای به مراتب مؤثرتر از کپسول های قابل استفاده هستند ، اما نصب آنها پیچیده تر است و هزینه بالاتری را برای شما به همراه خواهد داشت.

برخی از افراد همچنین در ساختمانهایی با محدودیت هایی زندگی می کنند که به آنها اجازه نمی دهد یک هود محدوده با مجراها بسازند و تنها گزینه ای از مدل بدون چربی دارند. به هر دلیلی که ممکن است انتخاب کنید با یک کاپوت با محدوده خنثی بروید ، این نکته را بخاطر بسپار که باید در بالای فیلترها بمانید و نیاز به تمیز کردن هودهای دامنه خود دارید .

هودهای دامنه ای معمولاً با فیلترهای آلومینیومی همراه هستند تا گریسهایی را که باید بطور دوره ای بیرون بیاورید و تمیز کنند ، به دام بیندازید . بیشتر فیلترهای آلومینیوم ماشینهای ظرفشویی ایمن هستند اطلاعات بیشتر: مجرای هودهای بدون مجوز : جوانب مثبت و منفی هر

سرعت فن
بیشتر هودهای هواکش چندین سرعت فن مختلف را ارائه می دهند. این گزینه به شما امکان می دهد تا هر زمان که کار آشپزی بسیار سنگین انجام دادید ، هود را افزایش دهید یا اگر نمی خواهید با سر و صدای سطوح بالاتر مقابله کنید ، آن را کم نگه دارید. قطعاً ارزش انتخاب دو گزینه وجود دارد ، اما معمولاً داشتن دو یا سه سرعت کافی است – بیشتر مصرف کنندگان احساس نمی کنند که از ارزش انتخاب بین پنج تا شش استفاده می کنند ، ارزش بیشتری کسب می کنند.

سهولت نصب
بیشتر هودهای برد ، مخصوصاً آنهایی که دارای مجاری هستند ، نیاز به نصب پیچیده ای دارند که شامل استخدام یک متخصص است. بعضی از مدلهای ساده و بدون مجرای نصب بسیار ساده تر است و ممکن است بدون کمک حرفه ای به آشپزخانه شما اضافه شود ، اما اگر مطمئن نیستید که می دانید یا خیر ، می دانید ، بهتر است با پیمانکار تماس بگیرید.

در بعضی موارد ، پرداخت هزینه اضافی برای یک فرایند نصب پیچیده تر ارزش آن را دارد. همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، هودهای برد مجرای به مراتب مؤثرتر از همتایان مجرای آنها هستند. حتی در این صورت ، ارزش این را دارد که چه چیزی را انتظار داشته باشید که در این کار دخیل باشد. هرچه پیچیده تر باشد ، برای کمک به یک حرفه ای هزینه بیشتری خواهید داشت.

بیشتر بدانید: چگونه یک هود محدوده را در آشپزخانه خود نصب کنید

امکانات:
چراغها – اکثر کاپوتهای دامنه مورد نظر شما با چراغهای روشنایی همراه خواهند بود ، بنابراین در نظر بگیرید که چه نوع و چه میزان روشنایی دارند.
سنسورهای گرما – سنسورهای حرارتی به طور خودکار هر زمان که هود دامنه مقدار زیادی گرما را حس کند ، هوا را روشن می کنند.
خودکار سیستم خاموش شدن – سیستم خاموش شدن خودکار تبدیل خواهد شد دریچه خاموش به صورت خودکار پس از یک مقدار مشخصی از زمان.
چراغ نشانگر فیلتر – برای هودهای با محدوده ductless که شامل فیلتر هستند ، چراغ نشانگر فیلتر باعث می شود یادآوری چه موقع تعویض آن راحت تر باشد.
هود آشپزخانه

برندهای محبوب Range Hood
یکی از آخرین ملاحظاتی که در جستجوی شما برای یک هود دامنه وجود دارد ، شهرت برند است. یک کاپوت محدوده از یک مارک با شهرت قوی به احتمال زیاد شما دوام بیشتری خواهد داشت و به مرور زمان مشکلات کمتری برای شما ایجاد می کند. برای اینکه احساساتی راجع به آنچه مشتریان از مارکهای مختلف فروش انواع هودهای محدوده فکر می کنند ، به دست آوریم ، ما به بررسی آنلاین برای چندین محصول از هر کدام از محبوب ترین مارک ها پرداختیم.

فاگور
Fagor از انواع هودهای مختلفی استفاده می کند. بررسی محصولات مختلف آنها اساساً یکسان است: آنها خوب به نظر می رسند و خوب کار می کنند ، اما نصب آن بسیار دردناک است. اگر می خواهید یک کاپوت برد شیک و قدرتمند باشد ، آنها انتخاب خوبی هستند. اما ممکن است بخواهید برای استخدام پیمانکار در نظر بگیرید تا مشکل نصب را برای شما نجات دهد.

هود تهویه
GE
GE انواع مختلفی از انواع هودهای مختلف را در انواع و سبک های مختلف به فروش می رساند . مشتریان تقریباً به طور یکنواخت از مدلهای مختلف به خاطر خوب و خوب کار کردن می ستایند. بسیاری از داوران در مورد تنظیمات مختلف و ویژگی های هود ارائه شده با آنها صحبت صحیح کردند و برخی گفتند هودهای آنها برای استفاده و نصب آسان است. چندین مورد شکایت در مورد سر و صدای ایجاد شده وجود دارد (به ویژه در بالاترین تنظیمات) ، اما بیشتر بازدید کنندگان از خرید GE خوشحال نیستند.

ILVE
هودهای دامنه ILVE به اندازه برخی از مارک های دیگر موجود در این لیست ، هیچ بررسی زیادی از مشتریان آنلاین ندارند ، اما آنهایی که ما پیدا کردیم مثبت بودند. مشتری ها می گویند که خوب کار می کنند ، مدت طولانی طول می کشد و تمیز کردن آنها آسان است. برخی از آنها هود هواکش خود را با صدای بلند ، در حالی که برخی دیگر گفتند که این صدا زیاد نمی کند. پاسخ کلی مشتریان این است که هودهای دامنه ILVE محصولاتی عالی هستند که قیمت بالایی دارند.

اجلاس – همایش
Summit طیف گسترده ای از هودهای دریچه ای مقرون به صرفه را به فروش می رساند که نظرات مثبت مشتریان را بدست می آورند. مشتریان می گویند که این محصولات ساخت و ساز مناسبی را برای قیمت مناسب ارائه می دهند و بسیاری از آنها که از اجلاس سرپوش های کوچکتر استفاده می کنند قدردانی می کنند که پیدا کردن آنها در جاهای دیگر دشوار است. برخی از داوران شکایت کردند که دستورالعمل های نصب خیلی خوب نیستند ، اما به غیر از این که بیشتر بررسی ها رضایت از محصول را ابراز کرده است.

گرداب
گرداب تعدادی از هودهای محدوده را با بررسی های متنوع در میان مدل ها ارائه می دهد. بسیاری از کاپوت های آنها به دلیل زیبایی و کار خوب ، از نظرات کاملی برخوردار می شوند. برخی دیگر شکایات خود را برای شکستن آسان (به ویژه قطعات کوچکتر مانند دکمه ها و لامپ های روشنایی) ، بلند بودن یا عدم ارائه سطح قدرت تبلیغ شده شکایت کردند. بسیاری از مشتریان خوشحال هستند ، اما هوشمندانه است که اگر با گرداب بروید ، نظر خود را بررسی کنید.

بادگیر
کاپوت های دامنه Windster از نظر مشتریان خوب و قدرتمند بررسی های کاملی از مشتریان می کنند. در حالی که بیشتر بررسی ها مثبت بود ، برخی از آنها به سختی نصب می کردند و یا بلند می گویند و یکی از داوران اظهار داشت که برای یافتن قسمت های جایگزین مشکل زیادی دارد. پاسخ کلی مشتریان رضایت بخش است.

زفیر
هودهای دامنه Zephyr به دلیل دارا بودن بسیار قدرتمند ، ساخته شده و عالی به نظر می رسند نظر مثبت را از مشتریان می گیرند. یکی از شکایاتی که در بررسی ها مطرح شد این بود که آنها یک چالش برای نصب هستند. با این وجود مشتریان پس از ورود به این مکان ، از عملکرد هود محدوده خود راضی هستند.

نتیجه
هودهای محدوده به ویژه لوازم ارزان قیمت یا آسانی برای آشپزخانه نیستند ، اما اگر در ابتدا یک آشپزخانه جدید را از ابتدا ساخته اید یا از طریق یک بازسازی اقدام می کنید ، ارزش آن را دارند که در برنامه های خود لحاظ کنید. گزینه های زیادی دارید و نباید در پیدا کردن مواردی که متناسب با نیازهای خاص شما و طراحی آشپزخانه باشد ، مشکلی ایجاد کنید .

داشتن کاپوت مناسب می تواند شما را از انجام تمیز کردن بیشتر نجات دهد ، آشپزخانه خود را از بو نگیرد و اطمینان حاصل کند که برای جلوگیری از خاموش کردن زنگ خطر نیازی به باز کردن همه پنجره ها در هر وقت آشپزی ندارید. این سرمایه گذاری ارزشمندی برای هرکسی است که قصد دارد از آشپزخانه خود برای پخت و پز در آن استفاده کند و اغلب آن یک آشپزخانه نیست؟