چگونه می توانم بدانم که آیا به درمان ارتودنسی نیاز دارم؟

چگونه می توانم بدانم که آیا به درمان ارتودنسی نیاز دارم؟

 در اینجا برخی از مشکلات دندان های شما وجود دارد که ممکن است به ارتودنسی احتیاج داشته باشد: Overbite – در این حالت ، به نظر می رسد دندان های جلویی فوقانی روی دندان های پایین چسبیده اند. Underbite – در اینجا ، دندانهای پایین ممکن است خیلی جلوتر به نظر برسند ، در حالی که دندانهای فوقانی خیلی عقب قرار دارند. کراس بایت – می دانید که وقتی دهانتان بسته است ، دندان های بالایی پشت دندان های پایین قرار می گیرند ، کراس بایت دارید. اپن بایت – برخی از افراد هنگام گاز گرفتن پایین فاصله عمودی بین دندان های جلویی پایین و بالا دارند. به این عمل نیش باز می گویند. خط وسط نابجا – در اینجا ، مرکز دندان های جلوی بالا و پایین شما به صورت خطی قرار نمی گیرد. فاصله گرفتن – در این حالت به نظر نمی رسد دندان های شما دهان شما را پر کند. به نظر می رسد فاصله یا فاصله ای تصادفی بین دندانها وجود دارد. ازدحام جمعیت – این اتفاقی است که می افتد وقتی برجستگی دندان در دهان شما جایی برای تمام دندانهای شما نداشته باشد. با این حال ، تنها متخصص ارتودنسی شما می تواند به درستی تشخیص دهد که کدام روش درمان ارتودنسی برای شما مناسب است. با استفاده از ابزارهای تشخیصی مانند معاینات بالینی ، مدل های پلاستیکی دندان های شما و اشعه ایکس ، متخصص ارتودنسی شما یک برنامه درمانی تهیه می کند که برای شما و دندان های شما مفید باشد. ما می دانیم که هنگام بررسی برنامه های احتمالی درمان ارتودنسی ، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفت. اما اکنون که درمورد ارتودنسی بیشتر می دانید ، چرا مهم است و چگونه کار می کند ، امیدواریم که بتوانید مزایای آن را برای خود تجربه کنید!

عصر جدید لوازم ارتودنسی

  والدین امروز فقط درمان فرزندان خود را انتخاب نمی کنند. آنها همچنین مزایای درمان ارتودنسی را برای خود می بینند. انگیزه اضافه شده برای بزرگسالان شاغل این است که وسایل ارتودنسی امروزه بیش از گذشته دیده نمی شوند. طول دوره درمان نیز به طور کلی کوتاه تر است. بریس های فلزی ساخته شده از فولاد ضد زنگ هنوز هم رایج است ، اما آکادمی دندانپزشکی عمومی (AGD) بر طیف گسترده ای از مواد دیگر که در حرکت دندان ها به همان اندازه موثر هستند ، تأکید می کند. مهاربندهای سرامیکی شفافی که روی دندانهای جلویی می خورند بسیار کمتر از فلز دیده می شوند ، اگرچه ممکن است محکم نباشند. بریسهای زبانی کاملاً از دید پنهان هستند که به پشت دندانها متصل می شوند. شما حتی می توانید بریس های شفاف و متحرکی را که هنگام غذا خوردن و تمیز کردن دندان ها از بین می برید ، داشته باشید.

بهداشت دهان و دندان و درمان ارتودنسی

هنگام سرمایه گذاری وقت و منابع برای درمان ارتودنسی ، شما بهترین نتیجه را می خواهید و بهداشت دهان و دندان مهمترین نکته است. غذا و پلاک باکتریایی می تواند در اطراف بریس ها جمع شود و مسواک زدن و نخ دندان کشیدن در این فرآیند چالش برانگیزتر است. اگر دندان های خود را به طور کامل تمیز نکنید ، در نهایت می توانید با پوسیدگی ، بیماری لثه یا مناطق دائمی تغییر رنگ مواجه شوید. در اینجا برخی از دستورالعمل های بهداشت دهان و دندان توصیه شده توسط AAO وجود دارد. بعد از هر وعده غذایی و میان وعده و قبل از خواب دندان های خود را با خمیر دندانهای حاوی فلوراید مسواک بزنید. هنگامی که از خانه دور هستید ، حتما یک مسواک مسافرتی را بسته بندی کنید. حدأقل یکبار در روز از نخ دندان استفاده کنید. اکنون که این کار دشوارتر است ، از متخصص ارتودنسی خود در مورد ابزارهای مخصوص استفاده از نخ دندان که می توانند کار را راحت کنند ، بپرسید و یک نمایش را درخواست کنید. برای معاینات و نظافتهای منظم به دندانپزشک خانواده خود مراجعه کنید. از دندانپزشک یا ارتودنتیست خود در مورد استفاده از یک شستشوی تجویز شده برای جلوگیری از جرم زدایی سوال کنید. بنابراین ، ارتودنسی چیست؟ حالا که دانستید ، به این فکر کنید که ارتودنسی چه کاری می تواند برای شما انجام دهد. شما ممکن است در پایان با لبخندی که مردم نمی توانند در مورد آن متوقف کنند ، و دندان های سالم که یک عمر ماندگار هستند.

متخصص ارتودنسی خرم آباد