یک اسرائیلی به دلیل ابتلا به ویروس در تایلند بازداشت شده است

[ad_1]

بانکوک – مقامات تایلند می گویند یک گردشگر اسرائیلی که پس از خروج از قرنطینه در حال جستجوی پلیس ملی بود در حالی که ظاهراً به نوع ویروس کرونا ویروس Omicron آلوده شده بود، در یک جزیره تفریحی در جنوب بازداشت شده است.

به گفته مقامات، این مرد 29 ساله به نقض قوانین قرنطینه متهم شده و پس از آزادی از بیمارستان تایلند اخراج و برای مادام العمر محروم خواهد شد.

سوپاکیت سیریلاک، مدیر کل اداره علوم پزشکی روز پنجشنبه گفت که این گردشگر در تاریخ 7 دسامبر قبل از تکمیل آزمایش کروناویروس خود قرنطینه را در هتلی در بانکوک ترک کرد. در نهایت معلوم شد که او به نوع omicron آلوده شده است.

چندین ده مورد از Omicron در تایلند وجود داشته است، اما همه آنها در افراد قرنطینه شده یافت شده است. تنها دو مورد از پخش داخلی گزارش شده است، و مورد نیز خبر گم شده تحت تسلط اسرائیل.

تبلیغات

مقامات گفتند که دو آزمایش RT-PCR پس از تسلیم شدن به جزیره تفریحی جنوبی کو سامویی در روز چهارشنبه انجام شد. هر دو منفی بود.

سوپاکیت گفت که این مرد توانست در دو هفته بین اولین آزمایش خود که در 7 دسامبر انجام شد و آزمایشات در 22 دسامبر بهبود یابد.

___

آنچه امروز باید در مورد همه‌گیری ویروس کرونا بدانید در اینجا آمده است:

– ویروس کرونا که همیشه در حال تکامل است نیاز به محاسبه تعطیلات برای زمستان دوم دارد

– مطالعات بریتانیایی می گویند Omicron کمتر شما را به بیمارستان می برد

– دادگاه عالی ایالات متحده یک جلسه ویژه در مورد الزامات واکسن برای کارگران برگزار خواهد کرد

تبلیغات

برای به روز رسانی در طول روز به https://APNews.com/coronavirus-pandemic بروید.

___

در اینجا چه چیز دیگری امروز اتفاق می افتد:

برلین – وزیر بهداشت آلمان انتظار دارد که موارد ابتلا به ویروس کرونا در حدود سال جدید افزایش یابد.

کارل لاوترباخ، وزیر بهداشت، روز پنجشنبه به شبکه رادیویی عمومی WDR 2 گفت که آلمان موج بزرگ و سریعی از عفونت‌های جدید از نوع omicron را که قبلاً سایر کشورهای اروپایی مانند بریتانیا را تحت تأثیر قرار داده است، ندیده است.

لاوترباخ گفت که “در حدود سال نو و در هفته اول ژانویه” تغییر خواهد کرد.

دولت آلمانی‌ها را ترغیب می‌کند که تماس خود را در طول فصل تعطیلات محدود کنند و اگر قبلاً دوز اولیه مصرف کرده‌اند، از جمله واکسن‌های تقویت‌کننده واکسینه شوند.

ارقام رسمی نشان می دهد که 70.7 درصد از جمعیت آلمان اولین دور واکسن ها را دریافت کردند، در حالی که 35 درصد از آنها واکسن های تقویت کننده داشتند.

پلیس اعلام کرد حدود 5000 نفر اواخر روز چهارشنبه در مرکز مونیخ در اعتراض به محدودیت‌های همه‌گیری و دستور برنامه ریزی شده واکسن تجمع کردند. پلیس گفت که برخی از شرکت کنندگان به افسران حمله کردند و 11 نفر بازداشت شدند.

تبلیغات

___

تل‌آویو، اسرائیل – یک بیمارستان اسرائیلی می‌گوید مردی که گزارش شده بر اثر نوع اومیکرون ویروس کرونا جان خود را از دست داده است، به نوع دلتا مبتلا شده است.

مقامات بهداشتی اسرائیل اوایل این هفته مرگ را اعلام کردند. این اولین قربانی Omicron در کشور خواهد بود.

بیمارستان سوروکا، واقع در جنوب شهر بئرشبا، روز پنجشنبه اعلام کرد که نتایج نهایی آزمایشات وزارت بهداشت اسرائیل نشان می دهد که این مرد مبتلا به دلتا بوده است.

اسرائیل 341 مورد omicron را شناسایی کرده است. این کشور ترافیک هوایی در داخل و خارج از کشور را به شدت محدود کرده و یک سری محدودیت های عمومی را برای جلوگیری از گسترش گزینه بسیار مسری اعمال کرده است.

رئیس وزارت بهداشت همچنین با توجه به توصیه یک گروه مشاوره پزشکی در حال بررسی این است که آیا واکسن تقویت کننده دوم برای گروه های در معرض خطر تزریق شود یا خیر.

اسرائیل، کشوری با 9.3 میلیون نفر جمعیت، بیش از 8200 مورد مرگ و میر ناشی از کووید-19 را در طول همه‌گیری گزارش کرده است.

تبلیغات

___

پکن – چین با مسدود کردن 13 میلیون نفر در شهر شمالی شیان پس از جهش موارد ابتلا به ویروس کرونا، تلاش‌های خود را برای کنترل شیوع‌های جدید مضاعف کرده است.

این اقدام تنها چند هفته قبل از میزبانی این کشور از بازی‌های المپیک زمستانی پکن، در حدود 1000 کیلومتری (6210 مایلی) غرب صورت می‌گیرد.

سوالی در مورد اینکه آیا این ویروس نوع نوظهور omicron یا دلتای بسیار رایج تر است وجود نداشت. چین تنها هفت مورد از Omicron را ثبت کرده است – چهار مورد در مرکز تولید جنوبی گوانگژو، دو مورد در شهر جنوبی چانگشا و یک مورد در بندر شمالی تیانجین.

چین همچنین با شیوع قابل توجهی در چندین شهر در استان شرقی ژجیانگ در نزدیکی شانگهای مواجه است، اگرچه اقدامات انزوا در آنجا بیشتر هدفمند بوده است.

مقامات اقدامات سختگیرانه ای را برای کنترل همه گیر به عنوان بخشی از سیاست خود اتخاذ کرده اند تا به دنبال کاهش پخش های جدید به صفر باشند که منجر به محاصره های مکرر، استتار جهانی و آزمایش های انبوه می شود. اگرچه این سیاست کاملاً موفق نبود، زیرا منجر به اختلالات گسترده در سفر و تجارت شد، پکن بیشتر آن را به مهار گسترش ویروس نسبت داد.

تبلیغات

___

سئول، کره جنوبی – کره جنوبی با تلاش برای رفع کمبود تخت‌های بیمارستانی در میان هفته‌ها افزایش موارد ابتلا، رکورد جدیدی برای مرگ روزانه بر اثر کووید-19 ثبت کرده است.

آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری های کره روز پنجشنبه اعلام کرد که 109 نفر در 24 ساعت گذشته جان خود را از دست داده اند. به این ترتیب تعداد کل قربانیان این بیماری در کشور به 5015 نفر رسید.

این آژانس 6919 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرده است که اکثر آنها با واریانت دلتا هستند.

پس از آن که کره جنوبی به طور قابل توجهی محدودیت های همه گیر خود را در اوایل نوامبر به عنوان بخشی از تلاش های خود برای بازگرداندن وضعیت عادی قبل از همه گیری کاهش داد، عفونت ها افزایش یافت. مقامات بهداشتی که از این جهش نگران شده بودند، روز شنبه سخت‌ترین قوانین کشور را در مورد فاصله‌گذاری با محدودیت چهار نفر برای تجمعات خصوصی و ساعت 9 شب برای رستوران‌ها و کافه‌ها منع آمد و شد برقرار کردند.

___

سیدنی – استرالیا یک روز پس از آن که اسکات موریسون، نخست وزیر اسکات موریسون، محاصره یا دستورات ماسک برای کند کردن گسترش نوع omicron را رد کرد، یک جهش بزرگ در عفونت های ویروس کرونا گزارش داد.

تبلیغات

پرجمعیت ترین ایالت این کشور، نیو ساوت ولز، 5715 مورد جدید را در روز پنجشنبه ثبت کرد. این در مقایسه با 3763 روز قبل و تقریباً به همان تعداد ثبت شده در سراسر استرالیا در روز چهارشنبه است.

347 نفر در بیمارستان‌های نیو ساوت ولز در مقایسه با 302 نفر در روز قبل و 45 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه در مقایسه با 40 نفر بودند.

ایالت ویکتوریا نیز افزایش شدیدی را شاهد بود و در روز پنجشنبه 2005 عفونت جدید گزارش شد.

موریسون روز چهارشنبه یک جلسه کابینه با رهبران ایالت ها و مناطق استرالیا تشکیل داد، اما محاصره را رد کرد.

___

واشنگتن – دادگاه عالی ایالات متحده اعلام کرده است که برای ارزیابی چالش های پیش روی دو سیاست دولت بایدن که الزامات واکسن برای میلیون ها کارگر را پوشش می دهد، جلسه ویژه ای برگزار خواهد کرد، سیاست هایی که بر کارفرمایان بزرگ و کارکنان بهداشت تاثیر می گذارد.

اعلامیه دیوان عالی کشور مبنی بر رسیدگی به استدلال‌های پرونده‌ها در تاریخ 7 ژانویه، که ضرب‌الاجل بسیار سریعی است، در شرایطی است که شیوع ویروس کرونا در حال افزایش است. دادگاه تا 10 ژانویه مجبور به رسیدگی مجدد به این پرونده نشد.

تبلیغات

یک هیئت سه نفره از ششمین دادگاه استیناف ناحیه ای ایالات متحده در سینسیناتی هفته گذشته 2-1 رای داد که یک واکسن یا رژیم آزمایشی برای کارگران در شرکت های بزرگتر می تواند اعمال شود. این طرح که قرار است از 4 ژانویه اجرایی شود، کارگران شرکت‌های بزرگ‌تر را ملزم می‌کند که واکسینه شوند یا از ماسک صورت استفاده کنند و هر هفته آزمایش شوند.

دیوان عالی همچنین استدلال‌هایی را درباره قانون منتشر شده در 5 نوامبر توسط مراکز مدیکر و مدیکید، که برای طیف گسترده‌ای از ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی که بودجه فدرال از مدیکر یا مدیکید دریافت می‌کنند، اعمال می‌کند، می‌شنود. او خواستار آن است که کارگران آنها تا 4 ژانویه به طور کامل واکسینه شوند. من

___

ساکرامنتو، کالیفرنیا – فرماندار کالیفرنیا گفت: تقریباً 2.5 میلیون نفر از کارکنان مراقبت های بهداشتی در کالیفرنیا تا اول فوریه فرصت دارند واکسن تقویت کننده علیه ویروس کرونا را دریافت کنند و یا شغل خود را از دست بدهند.

فرماندار گاوین نیوسام در کنفرانس خبری چهارشنبه در یک کلینیک واکسن در اوکلند جزئیات بیشتری در مورد دستور تقویت کننده ارائه کرد.

تبلیغات

کالیفرنیا اولین ایالتی بود که کارکنان بهداشتی را ملزم به واکسینه شدن کرد، قانونی که در سپتامبر اجرایی شد. اکثر کارگران رعایت کرده اند. اما هزاران نفر دیگر یا شغل خود را از دست داده اند یا اخراج شده اند.

کالیفرنیا اکنون به نیومکزیکو می‌پیوندد تا حداقل دومین ایالتی باشد که برای کارکنان بهداشتی خود نیاز به تزریق تقویت کننده دارد. همچنین در این هفته، دو تا از بزرگترین سیستم های دانشگاه دولتی این کشور – دانشگاه ایالتی کالیفرنیا و دانشگاه کالیفرنیا – اعلام کردند که دانشجویان باید برای ترم بهار تزریق بیشتری داشته باشند.

کالیفرنیا همچنین گروه های دیگر را ملزم می کند که هفتگی واکسینه یا آزمایش شوند، از جمله مقامات دولتی و در نهایت، معلمان و دانش آموزان. اما نیوزوم روز چهارشنبه گفت که هیچ برنامه ای برای الزام این گروه های دیگر به دریافت تزریق تقویت کننده وجود ندارد.

___

مونترال – نخست وزیر کبک می گوید که در آغاز روز بعد از کریسمس، تجمع در خانه ها به شش نفر یا دو بادکنک خانوادگی محدود می شود.

تبلیغات

رستوران ها در حال حاضر با نیمی از ظرفیت کار می کنند و باید ساعت 22 تعطیل شوند و در 26 دسامبر نیز باید گروه ها را به 6 نفر یا دو خانواده محدود کنند.

فرانسوا لگو، نخست وزیر فرانسه، می گوید که افزایش «تصاعدی» در موارد ابتلا به ویروس کرونا در هفته گذشته ادامه داشته است. او می گوید کبک حدود 9000 مورد خبری را در روز چهارشنبه گزارش خواهد کرد.

در اوایل این هفته، استان فرانسوی زبان کانادا به طور ناگهانی کافه ها، سالن های ورزشی و مدارس را تعطیل کرد و هشدار داد که ممکن است محدودیت های بیشتری اعمال شود در حالی که پیش بینی ها از شیوع ویروس و تأثیر آن بر بستری شدن در بیمارستان انتظار می رود.

حق چاپ 2021 آسوشیتدپرس. تمامی حقوق محفوظ است. این مطالب را نمی توان بدون اجازه منتشر کرد، پخش کرد، بازنویسی کرد یا توزیع کرد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer marmaris escorthtml nullednulled themesEnobahis GirişBetizm Girişgates of olympus oynaLevitra