سقط جنین فعالان در لهستان اخم به عنوان coronavirus محدودیت دسترسی

ورشو — ناتالیا Broniarczyk یک فعال سیاسی با یک موسسه خیریه که کمک لهستانی زنان که می خواهند به خاتمه بارداری می گوید: آن خط شروع به زنگ زدن بدون توقف پس از آنکه دولت اعلام کرد مرز تعطیلی برای جلوگیری از شیوع کروناویروس در هفته گذشته.

بسیاری از تماس گیرنده نگران بودند خود را در مورد محموله های سقط جنین قرص های که غیر قانونی در لهستان و دیگران می ترسید آنها نمی قادر خواهد بود برای رسیدن به درمانگاه های خارج از کشور در زمان به این روش است که در دسترس نیست در لهستان در اکثر موارد.

“این ایده که ما باید به یک زن که به دلیل همه گیر او نمی خواهد بود قادر به رفتن به خارج از کشور به سقط جنین او به عنوان برنامه ریزی شده بود به, بود, هولناک,” Broniarczyk گفت.

در چند روز اول او موسسه خیریه به نام Aborcyjny تیم رویایی صحبت به بیش از یک صد زنان در مقایسه با برخی از تماس 10 یا کمتر آنها را یک روز به طور معمول.

قاطعانه کاتولیک لهستان است برخی از سخت ترین قوانین سقط جنین در اروپا با این روش اجازه تنها در مورد برخی از ناهنجاری های جنينی و تجاوز به عنف و زنای با محارم و یا تهدید به سلامت مادر.

حتی زمانی که سقط جنین است که از لحاظ فنی قانونی برخی بیمارستان ها حاضر به انجام آن را با استناد به قوانین است که اجازه می دهد تا پزشکان به امتناع از درمان هنگامی که آن را contravenes باورهای دینی خود است.

بسیاری از زنان به دنبال کمک و درمان در خارج از کشور یک راه حل است که سخت تر می شود زمانی که دولت محدود کردن سفر به این امید از محدود کردن گسترش عفونت است.

یک زن Broniarczyk گفت: کمک کرده بود توسط یک شبکه اروپایی از سقط جنین فعالان بود 20 هفته باردار بود و می خواستم به سقط جنین است که به گفته پزشکان می میرند مدت کوتاهی پس از تولد به دلیل ناهنجاری شدید.

او تا به حال شده است خودداری درمان در لهستان و رزرو شده بود به یک بیمارستان در هلند.

محدودیت های مسافرتی ساخته شده آن را غیر ممکن است برای او برای رسیدن به هلند در زمان به طوری که فعالان به او کمک کرد تا رسیدن به بریتانیا از طریق برلین.

هنگامی که او رسیده برلین, Justyna Wydrzynska که مانند آثار نیز در Aborcyjny تیم رویایی تماس خود را.

“من او را به نام و پرسید که چگونه او احساس” گفت: Wydrzynska. “او گفت:, “خوب”, اما من می توانم شنیدن صدای او لرزش است.”

دولت می گوید محدودیت های لازم

خواسته به اظهار نظر در چنین فعالیت های سخنگوی لهستانی وزارت بهداشت گفت: “در زمان تهدید از یک بیماری مهم ترین چیز این است که برای تضمین سلامت و زندگی میلیون ها نفر از لهستانی.

“در هسته از اقدامات ما به عنوان به خوبی به عنوان اقدامات سایر کشورها برای جلوگیری از افزایش تعداد عفونت.”

کامیلا Ferenc یک وکیل با فدراسیون برای زنان و تنظيم خانواده در لهستان گفت که او انتظار می رود بسیاری از زنان موفق به دریافت کمک به دلیل گسترش coronavirus.

“مرز تعطیلی پروازها و مشکلات عبور از مرز که در آن صف می توانید آخرین ساعت تمام خواهد شد که به شدت وزن در زنان که می خواهند به خاتمه بارداری هر دو از نظر قانونی یا غیر قانونی,” او گفت:.

فقط کمتر از 50 درصد از قطب های حمایت از قوانین فعلی در سقط جنین, اما حکم قانون و عدالت حزب محافظه کار و گروه بندی شده است گفت: آنها باید سخت تر بیشتر است.

در آلمان, درب بعدی را به لهستان, لهستانی, دکتر, گفت که او نگران تر زنان را در حال حاضر به دنبال “پشت کوچه” سقط جنین.

“زنان وحشت زده آنها از جان گذشته و به طور کامل وابسته به مجلس است که تصمیم می گیرید که آیا آنها می توانند به خارج از کشور بروند یا نه” گفت: Janusz Rudzinski یک متخصص زنان است که با این نسخهها کار در یک کلینیک در فراست فراهم می کند که خدمات سقط جنین به زنان لهستانی. (گزارش شده توسط Alicja Ptak; گزارش های اضافی توسط Malgorzata Wojtunik و جوانا Plucinska; ویرایش توسط Justyna Pawlak و مایک Collett-سفید)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im