محتوای مقاله ادامه یافت

سیلویا راموس، هماهنگ کننده شبکه رصدخانه های ایمنی عمومی، غیرانتفاعی که خشونت در ریو را زیر نظر دارد، می گوید پلیس ریو در سال ۲۰۱۹ رکورد ۱۸۱۴ نفر را کشت و انتظار می رفت در سال جاری به نقطه عطف تلخ دیگری برسد.

او گفت: «ما در مسیر کشته شدن ۲۰۰۰ نفر توسط پلیس در سال جاری بودیم.» او گفت کاهش شدید قتل های پلیس «منحصراً به دستور دیوان عالی کشور» بوده است.

بر اساس تصمیم ۵ ژوئن به پلیس دستور داده شد که تا پایان همه گیر کروناویروس وارد فاولاها در ریو «به جز در موارد کاملاً استثنایی» شود.

پلیس نظامی ریو به درخواست اظهار نظر در مورد تاثیر ممنوعیت دادگاه پاسخ نداد.

این نیرو اذعان کرده است که این ممنوعیت منجر به کاهش قتل های پلیس شد، اما ماه گذشته هشدار داد که عدم حضور افسران در فاولاها به باندهای قاچاق مواد مخدر اجازه داده است تا چنگ خود را در جریان همه گیر تقویت کنند.

‘تاثیر چشمگیر بود’

حدود نیمی از مردم ریو سفیدپوست هستند، اما تنها 12 درصد از قتل های پلیس را به خود حساب می کنند، داده های به دست آمده توسط رویترز در سال گذشته نشان داد.

محققان گفتند کاهش خشونت در سراسر ریو احساس شده است و این امر باعث می شود ساکنان در طول شیوع بیماری به کسب و کار روزانه خود بروند و به امکانات بهداشتی دسترسی پیدا کنند.

بر اساس گزارش فوگو کروزادو (به معنی آتش متقابل)، غیرانتفاعی که تیراندازی ها را زیر نظر دارد، تعداد تیراندازی های مربوط به پلیس در نزدیکی بیمارستان ها و کلینیک های بهداشتی در این ایالت ۸۲٪ از میانگین ۶۸ مورد در سال های گذشته به ۱۲ مورد در سال ۲۰۲۰ کاهش یافت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im