محتوای مقاله

شانگهای — رسانه های دولتی چین محکوم حملات به خانه های روزنامه نگاران چینی کار در استرالیا ، به عنوان روابط بین دو شرکای تجاری عمده تبدیل شدن به طور فزاینده ای تیره و تار.

سرویس خبری چین روز شنبه گفت که این حملات «حقوق و منافع مشروع خبرنگاران رسانه های چینی مستقر در استرالیا را به طور فاحش نقض کرد، و آسیب های جدی به سلامت جسمی و روانی روزنامه نگاران و خانواده های آنها وارد کرد.»

که در پی نظرات مشابه خبرگزاری شین هوا صورت گرفت که اواخر روز جمعه اعلام کرد اقدامات مقامات استرالیایی «کاملا ً وحشتناک» است و به روابط دو کشور آسیب وارد کرده است.

روزنامه دولتی چين گلوبال تايمز اوايل هفته جاری گزارش داد مقامات استراليائی در ماه ژوئن به خانه های چهار روزنامه نگار چينی ساکن اين کشور حمله کردند.

“این عمل فاحش، غیر قابل نفوذ و نامعقول کاملا وحشتناک بود. به گزارش این آژانس، یک سخنگوی شین هوا گفت: «ذهنیت جنگ سرد و تعصب سیاسی برخی از بخش ها و مقامات استرالیایی را به طور کامل افشا می کند.»

این سخنگو که شناسایی نشد، افزود: کاری که آنها انجام داده اند نه تنها به شهرت و تصویر رسانه های چین آسیب جدی می رساند، بلکه به طور جدی در مبادلات عادی مردم به مردم بین چین و استرالیا نیز دخالت می کند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im