محتوای مقاله

در بیانیه هاپولیم روز دوشنبه آمده است که دو وام دهنده بزرگ در امارات متحده عربی و اسرائیل، NDB امارات و بانک هاپولیم، در حالی که دو کشور برای جعل روابط حرکت می کنند، تفاهم نامه امضا کردند.

این اولین توافق بانکی بین وام دهندگان در دو کشور از زمانی است که آنها موافقت کردند روابط را تحت یک توافق با میانجیگری آمریکا عادی کنند.

در بیانیه بانک هاپولیم آمده است: “این وزارتخانه در حالی تاریخی است که بانک ها به دنبال ایجاد روابط مالی و اقتصادی بین امارات متحده عربی و اسرائیل به دنبال روابط همکاری بیشتر هستند.”

امارات به همراه بحرين قرار است روز سه شنبه در مراسم کاخ سفيد به ميزبانی دونالد ترامپ رئيس جمهوری آمريکا قرارداد عادی سازی با اسرائيل را امضا کند.

اسرائيل و دو ملت عرب خليج فارس از فرصت های اقتصادی که روابط رسمی به ارمغان خواهد آورد و چندين قرارداد همکاری تجاری از قبل امضا شده است، صحبت کرده اند.

هاپواليم هفته گذشته يک هيات تجاری اسرائيلی را به امارات رهبری کرد. يک بانک ديگر اسرائيلی به نام بانک ليومی روز دوشنبه هيات جداگانه ای را در آنجا رهبری کرد. (Reporting by Rami Ayyub, Editing by Stephen Farrell and Nick Zieminski)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im