شدید آب و هوا, بیشتر مردم درایو پاکستان به سوی یک بحران گندم

توسط عمران مختار

پیرا FATEHAL پاکستان, مارس 24 (Thomson Reuters Foundation) – گل محمد بود و انتظار مناسب برداشت گندم در این سال — تا زمانی که بارش باران های سیل و عجایب hailstorms در مارس نابود محصولات در مزرعه اش ترک او را با هیچ درآمد و هیچ راهی برای خوراک خانواده اش از 10.

“من هرگز دیده می شود یک طوفان یا رگبار تگرگ قبل از. من فقط شنیده ام در مورد این فجایع از پدران” گفت: محمد, 55, به عنوان او ایستاده بود در میان خرد شده و ساقه در دو هکتار (5 هکتار) در زمینه پیرا Fatehal یک روستا در استان پنجاب پاکستان.

با محصول خود را تنها منبع درآمد “من نمی دانم که چگونه ما را دریافت کنید در حال حاضر,” او گفت: تامسون رویترز پایه و اساس است.

یک الگوی غیر منتظره ای سنگین باران و تگرگ و باد در حال رانندگی پاکستان به سوی یک بحران امنیت غذایی, آب و هوا و کارشناسان می گویند با رشد گندم باعث کمبود آرد قیمت به موشک وار رفتن به عنوان یک پررونق جمعیت هل می دهد تا تقاضا.

در سال گذشته طوفان در اواخر فصل رشد چپ ملی برداشت گندم بیش از یک میلیون تن زیر هدف دولت از 25.5 میلیون تن با توجه به گزارش های این کشور سنا کمیته ملی امنیت غذایی.

طوفان و هر دو آسیب دیده محصولات کشاورزی در مسیر خود و ایجاد شرایط ایده آل برای گیاه-کشتار بیماری ها مانند رطوبت-مرتبط گندم زنگ گفت: محمد ریاض مدیر کل هواشناسی پاکستان بخش.

نقشه برداري ویران زمینه نزدیکی محمد مزرعه در پیرا Fatehal, Abdul Basit, زمینه دستیار با پنجاب بخش کشاورزی گفت: طوفان های اخیر ضایع شده بیش از نیمی از محصولات کشاورزی در این روستا است.

“این یک منطقه خشک که در آن کشاورزان صبر کنید یک سال تمام برای برداشت یک محصول در صورتی که تخریب آنها هیچ جایگزینی برای تغذیه خانواده خود را” Basit گفت: تامسون رویترز پایه و اساس است.

کمتر گندم بیشتر مردم

بیش از یک سوم جمعیت پاکستان را بیش از 200 میلیون چهره ناامنی غذایی با توجه به برنامه جهانی غذا.

رشد سریع جمعیت است که تشدید تنش در این کشور عرضه گندم گفت: سید Muzafar حسین شاه رئیس کمیته مجلس سنا در امنیت غذایی.

“در این کشور مصرف گندم در حال افزایش است هر سال با افزایش جمعیت اما این محصول را در هر هکتار عملکرد افزایش یافته است در طول سال” او اشاره کرد.

پاکستان نرخ رشد جمعیت از 2.4 درصد است که بالاترین در جنوب آسیا و تقریبا دو برابر نرخ دیگر کشورهای منطقه با توجه به داده ها از U. N. برنامه توسعه (UNDP).

توسط 2028 این کشور تقاضا برای گندم است که انتظار می رود به ساقه تا حدود 7 میلیون تن به بیش از 34 میلیون تن شاه گفت.

دولت گزارش منتشر شده در ماه آوریل گفت: این کشور بلندی گندم بحران شده بود و در نتیجه طیف وسیعی از عوامل از جمله بیشتر نامنظم آب و هوا و سوء مدیریت صادرات.

وزارت ملی امنیت غذایی مجاز بزرگ صادرات گندم در سال 2018 و در اوایل سال 2019 بر اساس انتظار می رود محصول سپر در سال 2019 به گزارش یافت می شود.

اما این محصول آسیب دیده توسط باران و hailstorms این کشور باقی مانده بود بدون مازاد آن را شمارش کرده و در این گزارش گفت:.

سعی کنید به رشد 27 میلیون تن گندم پاکستانی در حال برآورد نیاز در 2020-2021 دولت قصد دارد به ارائه کشاورزان با پرمحصول دانه گفت: جاوید همایون سخنگوی مواد غذایی وزارت.

ریاض در اداره هواشناسی توافق hardier دانه ها بهترین راه برای کمک به کشاورزان انطباق با پاکستان سریع تغییرات آب.

“وجود دارد یک نیاز به معرفی آب و هوا-انعطاف پذیر دانه که بیشتر عملکرد در دماهای پایین و در یک زمان کوتاه است.”

تلخ کاه

اما میان Umair مسعود دبیر پاکستان Kissan اتحاد یک کشاورزان سازمان گفت: اولویت باید پرداخت کشاورزان برای محصولات آنها را از دست داده اند در طوفان.

“دولت تا کنون هیچ سیاست به جبران آن دسته از کشاورزان که گندم مزارع نابود شده اند.” او گفت:, و اضافه کرد که این گروه ساخته شده است که تکرار خواسته برای جبران خسارت.

کشاورزان گفت: Punjab استانی دولت است و نه خطاب به این موضوع از پرداخت غرامت برای محصولات خراب اوایل این سال است.

محمد خالد, دستیار مدیر پنجاب بخش کشاورزی در Chakwal منطقه گفت: تامسون رویترز بنیاد او توصیه کرده بود که دولت استانی پرداخت کشاورزان محلی برای پوشش ضرر و زیان خود را.

اقتصاددان قیصر بنگالی گفت: استان پنجاب تولید بیش از 75 درصد از این کشور گندم و تولید کم وجود دارد می تواند جدی ایجاد کمبود در کشور و دیگر استان ها.

نگرانی او گفته است که در پنجاب برگزار خواهد شد بر روی هر چه گندم کشاورزان آن می تواند رشد کند تا مطمئن شوید که مردم خود تغذیه می شوند.

“این خواهد شد (ارسال) این پیام است که دیگر استانها به ترتیب جزء اصلی مواد غذایی خود را,” او گفت:, و اضافه کرد که هیچ یک از استان های دیگر به حال این منابع به رشد به اندازه کافی گندم برای خود و یا پول نقد به واردات آن است.

در پیرا Fatehal کشاورز محمد گفت که او تا به حال تنها 160 کیلوگرم (350 کیلو) از گندم را دانه سیلو – به اندازه کافی برای دو ماه آخر.

او در حال حاضر وام گرفته شده از یک دوست برای خرید گندم برای تغذیه خانواده اش او اظهار تاسف کرد.

طوفان باعث آسیب زیادی به او گفت که او نمی خواهد حتی قادر به صرفه جویی در این پوسته از ضرب و شتم خود را محصولات برای استفاده به عنوان علوفه برای بز گاو و گوساله.

“در حال حاضر این کاه خواهد بود تلخ” محمد گفت: به عنوان او بیش از خود را در این زمینه از بین برد و باران خیس گندم. “من حیوانات حتی نمی خواهد آن را بخورم.”

(گزارش شده توسط عمران مختار; ویرایش توسط Jumana Farouky و لوری گورینگ. (لطفا اعتبار تامسون رویترز بنیاد خیریه دست از تامسون رویترز پوشش می دهد که زندگی مردم در سراسر جهان که مبارزه برای زندگی آزادانه و یا نسبتا. بازدید http://news.trust.org/climate)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de