گاز-وسایل نقلیه برای کمک بیشتر به شهر و آلودگی از فکر: پژوهشی

تحقیقات نشان می دهد اتومبیل و دیگر بنزین-طراحی وسایل نقلیه مسئول یک سهم دو بسیار آلاینده های سمی در مرکز شهر شهر هوایی که حداقل پنج برابر بزرگتر از آنچه قبلا تصور.

محیط زیست کانادا دانشمندان با استفاده از یک مدل کامپیوتری است که اجازه آنها را بسیار کوچکتر و بیشتر ارزیابی محلی که در آن مواد شیمیایی در جو آمده است. آنها در نگاه های آروماتيک چند حلقه ای (PAHs) و بنزن — هر دو شناخته شده سرطان زا در آسمان در اطراف تورنتو است.

“ما با استفاده از این مدل برای تعیین سهم از وسایل نقلیه گفت:” الیزابت Galarneau یکی از نویسندگان از مقاله منتشر شده در مجله شیمی اتمسفر و فیزیک.

چند مطالعات قبلی از این مواد شیمیایی در شهری airsheds وجود دارد, او گفت:. بیشتر متمرکز بر دود زا و آلاینده ها مانند ذرات ریز یا ازن.

آنچه در پژوهش انجام شده در PAHs و بنزن بستگی به گسترده میانگین ملی است که باید برگزار می شد که بسیاری از این مواد از سرچشمه کشاورزی سوزاندن چوب و دود و صنعتی منابع مانند آلومینیوم smelters.

شاید که در کشور Galarneau گفت. اما نه در شهرها.

“هنگامی که ما با استفاده از این روش و استفاده از آن در یک شهرستان نزدیک به 50 درصد از PAHs در هوا در (gta) می توان به وسایل نقلیه موتوری,” او گفت:. “سهم به عنوان بالا که 90 درصد را می توان در مکان های دیگر.”

برآورد قبلی برگزار شد که کمتر از 10 درصد از کسانی که در تولید گازهای گلخانه ای آمد از اگزوز خودرو.

Galarneau گفت: یکی از دلایل این شکاف این است که این روش جدید بسیار بیشتر از لحاظ جغرافیایی خاص.

“میانگین ملی رتبه بندی لزوما نمایندگی در هر منطقه از کشور به دلیل جوامع می تواند بسیار متفاوت از یکدیگر است.”

و همچنین کامپیوتر مدل طول می کشد را به حساب پیچیده واکنش و تغییراتی که رخ می دهد به اگزوز مواد شیمیایی هنگامی که آنها ضربه زدن به جو است. محاسبات قبلی نیست.

هر چند مطالعه انجام شده در تورنتو یافته به احتمال زیاد قابل اجرا به هر شهری بزرگ در منطقه Galarneau گفت.

یافته های جدی بهداشت عمومی مفاهیم.

بنزن طبقه بندی شده است “بسیار سمی” در کانادا مرکز ایمنی و بهداشت شغلی. آن شناخته شده است به علت سرطان خون و اختلالات خونی مانند کم خونی شده است و در ارتباط با سرطان های دیگر.

ایالات متحده در آژانس حفاظت از محیط زیست می گوید PAHs همچنین باعث سرطان می شود از هر دو استنشاق و پوست قرار گرفتن در معرض. آنها نشان داده شده است به آسیب بارداری در موش سوری.

Galarneau گفت: هر دو آلاینده به طور معمول بالاتر از سطح مجاز در تورنتو منطقه مورد مطالعه است.

“بنزن و غلظت PAH که در حال مشاهده وجود دارد بالاتر از محیط هوا با کیفیت استاندارد شده است که مجموعه استان برای حفاظت از سلامت انسان است. آنها به طور مداوم بالاتر است.”

Galarneau گفت: این یافته ها نشان می دهد یک حرکت به صفر-انتشار وسایل نقلیه ممکن است مزایای بیشتری نسبت به کمک به کانادا رسیدن به آن گاز گلخانه ای را کاهش.

“تحقیقات ما سوال ما اجازه می دهد تا نگاهی به انواع منافع است که ممکن است به دست آورد با تغییر به صفر تولید گازهای گلخانه ای وسایل نقلیه و یا سبز, حمل و نقل, استراتژی های است که تشویق به پیاده روی و یا دوچرخه سواری — هر چیزی که خاموش کردن که گازهای خروجی اگزوز, منبع,,” او گفت:.

“کار ما نشان می دهد که این استراتژی حتی اگر آنها ممکن است با هدف تغییر آب و هوا نیز مهم co-مزایای وقتی که می آید به سمی آلاینده های هوا.”

این گزارش توسط The Canadian Press منتشر گردید مارس 11 سال 2020

— دنبال باب وبر در توییتر @row1960

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im