گرجستان رستوران های مبارزه, کسب و کار و کارگران در لبه

راب Atherholt تلاش برای حفظ Taqueria ال Vecino زنده و کارکنان آن دست نخورده در حالی که کسب و کار تبخیر و مقامات دولتی تشویق شهروندان برای جلوگیری از جمعیت.

یکشنبه, کسب و کار خاموش بود 60% و بایگانی اطلاعات سفارشات – به طور معمول فقط کسری از فروش – به سادگی به اندازه کافی به او اعتماد به نفس است که او می تواند باز بماند, او گفت:. “از آن روز به بعد.”

بنابراین او اجازه دادن به بخش دانشجویی-تایمر رفتن در Decatur, eatery در حالی که نگه داشتن کارگران که بستگی به شغل خود را برای یک زندگی گفت. “آنها برای من کار می کرد برای هفت یا هشت سال. من می خواهم به آنها پرداخت اما خود ساعت نخواهد بود که آنها بودند.”

Atherholt اضطراری است صنعت گسترده. برای کارگران و صاحبان یکسان بحران بهداشت و درمان باعث coronavirus همه گیر نیز به سرعت تبدیل به یک بزرگ و کشنده اقتصادی تهدید.

حدود 500000 نفر در صنعت رستوران در گرجستان و تقریبا دو سوم از دولت ها و رستوران ها در مترو آتلانتا و با توجه به گرجستان انجمن رستوران که می گوید که سهم عمده ای از رستوران ها به صورت جداگانه متعلق به. بسیاری از کارگران را بدون پرداخت مرخصی استعلاجی. بسیاری از کسانی که در این صنعت یک سهم بزرگی از حقوق خود را در راهنمایی.

برخی از شهرها – از جمله اسکار — را ممنوع در رستوران ناهار خوری. آتلانتا شهردار Keisha لنس کف در دوشنبه محدود مجامع عمومی به 50 نفر است. در یک کنفرانس مطبوعاتی روز شنبه رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن توصیه آمریکایی ها به دور ماندن از کافه ها و رستوران ها و برای جلوگیری از جمعیت بیش از 10 نفر.

تعدادی از عمده زنجیره ای — از جمله مک دونالد, استارباکس, کلبه پیتزا پاپا جان و مستقر در آتلانتا, Chick-fil-A — باید به طور موقت به پایان رسید نشستن در ناهار خوری در حالی که در ادامه به اجازه دهید مشتریان را از مواد غذایی و نوشیدنی. آتلانتا آیکون اول دانشگاه یا دانشکده نیز بسته شد و اتاق ناهار خوری, صندلی, ارائه تنها takeout.

حتی کسانی که هنوز باز اتاق ناهارخوری به دنبال بیشتر صندلی خالی بسیاری هستند beefing تا takeout خدمات گفت: کارن Bremer, مدیر اجرایی گرجستان رستوران های انجمن. “اما بسیاری از رستوران ها می تواند یک زندگی انجام تحویل و حمل کردن.”

تا چند روز پیش رستوران ها بودند عامل در بازار کار که در آن جدید ترین, pre-virus نرخ بیکاری برای کشور گرجستان شد 3.1%. کارفرمایان تلاش برای پیدا کردن و نگه داشتن خوب کارگران است. در حال حاضر به عنوان فروش ناپدید می شوند آنها نمی مضطرب اجازه دهید به کارکنان زیرا زمانی که بحران به پایان می رسد نیروی انسانی و بازآموزی خواهد بود پر هزینه و وقت گیر است.

اما در پایین حاشیه, صنعت, بسیاری نمی خواهد که یک انتخاب برمر گفت. “از آنجا که شما نمی تواند وجود داشته باشد با یک کسب و کار است که 50 تا 70 ٪ تخفیف. هیچ کس نمی تواند.”

کارگران که بیکار می توانید برای درخواست بیمه بیکاری.

الهام بخش برندهای روز دوشنبه گفت: آن را در حال حرکت هزاران نفر از رستوران ها به یک “برو تنها” ، آتلانتا مبتنی بر شرکت گفت: این تغییر اعمال شده به آن جیمی جونز, صوتی, arby’s و Buffalo Wild Wings زنجیر.

در میان رستوران ها که تصمیم گرفته اند به سادگی تعطیل و امید به صبر از بحران افزایش-n-شام خوردن در اموری ایجاد کرد.

“این فقط یک چیز بهداشت گفت:” جورج Bacso رستوران مدیر.

صاحبان نظر و عقيده بایگانی اطلاعات به عنوان ناقص از دیدگاه سلامت ، “کسی به لمس است که مواد غذایی است. ما باید به بسته بندی مواد غذایی. و ما ممکن است یک مشتری می گویند, “هی, من نیاز به سس گوجه فرنگی’ و تماس یکی از کارگران بر روی شانه.”

افزایش-n-شام خوردن در نظر دارد به پرداخت آن 21 کارکنان در حالی که رستوران بسته است, او گفت:. “ما یک صندوق روز بارانی.”

هر کسی نمی تواند انجام دهد.

Billy Brown, صاحب وجود دارد “gastropub” در بروکهیون به طور معمول در استخدام و نه کامل-تایمر و 14 پاره وقت. با سرویس ناهار خوری تعطیل توسط شهرستان سفارش او قصد دارد به نگه داشتن دو نفر در یک پیشخدمت برای رسیدگی به بایگانی اطلاعات سفارشات و یک متصدی بار.

“این رفتن به بسیار دشوار است از چند هفته تا زمانی که این عبور,” او گفت:. “من یک مکان کوچک است. من لازم نیست منابع را به آنها پرداخت هر نوع پرداخت کردند.”

را از حساب فقط برای 10 ٪ از کسب و کار خود را پس از از دست دادن در ناهار خوری یک فاجعه مالی براون گفت.

در بعد از ظهر دوشنبه صندلی در حال حاضر در جداول; مدفوع در نوار. و حتی با کاهش کارکنان خود او فکر می کند کسب و کار خود را می توانید تنها شش هفته است. اگر آن را می رود و دیگر هیچ “من می خواهم که به برابر شده است.”

یک سری از رستوران ها بسته شده است — حداقل برای مدت بحران است. در میان کسانی که بسته شدن اطلاعیه ها دو نام شناخته شده در مرکز شهر آتلانتا: نیکولای سقف و معامله گر ویک است.

در عین حال برخی از رستوران ها به دنبال برخی از وسط زمین.

بطری و استخوان در ساوانی باز حدود یک ماه پیش خدمت شام هفت روز هفته است. اما کسب و کار در زمان شیرجه رفتن بیش از آخر هفته گذشته. دوشنبه, صاحب راب تارانتو گفت که او تصمیم به نزدیک پنج شنبه از طریق شنبه باز ماندن دوشنبه از طریق شنبه هنگامی که رستوران ارائه خواهد شد یا بایگانی اطلاعات و یا در ناهار خوری.

“ما در حال گرفتن یک تعداد محدودی از رزرو به عنوان کنترل تعداد زیادی از مردم در رستوران,” او گفت:.

بطری و استخوان استخدام 45 اما او قصد دارد به نگه داشتن به همه کارکنان با وجود محدود ساعت Taranto گفت.

با تست هنوز حداقل و تعداد موارد تایید شده هنوز هم در حال افزایش و حتی کارشناسان هنوز مطمئن شوید که چه مدت این بحران ادامه خواهد داد.

در ضمن درد در رستوران بخش نخواهد ماند در این رستوران بخش. دولت را در رستوران بودند در مسیر این سال به حساب 25 میلیارد دلار در فروش با توجه به گرجستان رستوران های انجمن. و کسانی که 19,700 رستوران خرید لوازم از بی شمار دیگر شرکت هایی که فروش همه چیز از مواد غذایی و محصولات کاغذی.

“من نمی نیاز به مواد غذایی prepped که ما در حال رفتن برای فروش” گفت: Atherholt از Taqueria ال Vecino. “اگر ما در حال فروش استیک و سپس گوشت تامین قصاب هیچ کار.”

J. D. Capelouto و مت Kempner کمک به این داستان.

پشتیبانی واقعی روزنامه نگاری. پشتیبانی محلی نگاری. اشتراک در مجله آتلانتا قانون اساسی امروز است. دیدن ارائه می دهد.

اشتراک خود را به Atlanta Journal-Constitution بودجه در عمق گزارش و تحقیقات است که شما در حفظ و آگاهانه. با تشکر از شما برای حمایت از واقعی روزنامه نگاری.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im