DESSOURCES — عمله Celavi Belor دارای وزن بسیار از دست داده بیش از سال گذشته لباس های خود را limply آویزان کردن خود از زاویه ای قاب.

“گاهی اوقات من به دو یا سه روز بدون غذا خوردن” 41 ساله گفت: به او نگاه کرد تا از hoeing یک زمینه های صخره ای در کوه های شمال غربی هائیتی.

تنها غذایی Belor همسر و پنج فرزند بود به خوردن روز قبل از آرد ذرت و در حال حاضر تنها غذایی چپ خود گل زیستن چروکیده فلفل سبز و برخی کهنه و لوبیا.

“بزرگترین نگرانی این است که یک روز من فقط نمی خواهد بود قادر به گرفتن دیگر نمی,” او گفت: چشمان خود را غرق شده و unfocused.

در حالی که هائیتی فقیرترین کشور در آمریکا به مدت طولانی به حال یکی از بالاترین سطح ناامنی غذایی خشکسالی ویران کرده برداشت برای چند سال گذشته بدتر شدن مواد غذایی کمبود و افزایش قیمت.

در غرب یکی از, کارائیب, کشور بیشتر از راه دور و فقیر مناطق رنج می برد بیشتر است.

سقوط در gourde ارز است و قرار است در مواد غذایی وارداتی – که تامین بیش از نیمی از نیاز کشور – خارج از دسترس برای بسیاری از مردم هائیتی مانند Belor که بدست آورده فقط $0.40 یک روز زمانی که او می تواند پیدا کردن کار.

ترکیب که تظاهرات ضد دولتی موجب خشم بیش از اتهام فساد توقیف کسب و کار و نهادهای عمومی برای سه ماه پاییز گذشته و اختلال در حمل و نقل کالا از جمله مواد غذایی کمک کند.

بیشتر تحریک تورم و فشردن درآمد peyi قفل به عنوان وقفه شناخته شده بود در Creole دارای نوک هائیتی به یک بحران گرسنگی.

یک سوم مردم هائیتی – حدود 3.7 میلیون نفر – نیاز فوری به کمک های غذایی از 2.6 میلیون نفر در پایان سال 2018 سازمان ملل گفت: در ماه دسامبر. هائیتی در حال حاضر در رتبه 111 از 117 کشورها بر پایه شاخص گرسنگی جهانی در این شرکت عمدتا از فقیرترین کشورهای جنوب صحرای آفریقا ،

اگر اقدام فوری گرفته است ماه آینده 1.2 میلیون نفر تنها قادر به خوردن یک وعده غذا در هر روز دیگر در کارائیب ملت سازمان ملل متحد هشدار داده است.

“هیچ کس خورده است و در عین حال امروز اما اگر من خوراک بچه ها من خیلی زود در طول روز آنها گرسنه شب و خواب نمی گفت:” Frena Remorin و 30 زندگی می کند که پایین جاده از Belor در منطقه Dessources.

نشستن بر روی مدفوع لایه بردار manioc و موز به جوش بیش از یک ذغال آتش Remorin است تلاش برای پیدا کردن کار شستن لباس ها به دلیل تعداد کمی از مردم که پول برای خرج کردن است.

“من نمی باید به اندازه کافی پول در حال حاضر برای دو وعده غذا در روز” او گفت:.

اهدا کنندگان که امیدوار بود هائیتی می تواند بازسازی به عنوان یک ملت موفق پس از این کشور ویرانگر سال 2010 زلزله شده اند نا امید بی ثباتی سیاسی و حکومت بد مانع تلاش های توسعه.

با هیچ دولت مجاز یا بودجه هائیتی در حال حاضر مجاز به دسترسی به برخی منابع مالی از سازمان های بین المللی اختصاص داده شده برای آن بیشتر مانع توانایی خود را برای پاسخ به بحران مواد غذایی است. کمک های خارجی به هائیتی خزانه عمومی که افتاده پس از سال 2010 نصف سال گذشته است.

رئیس جمهور Jovenel Moise تلاش برای مذاکره قدرت های توافق برای شکستن بن بست سیاسی. در عین حال مقامات محلی را انجام دهد.

“این اولین بار است که ما تا به حال این بد” گفت: Dessources منطقه رهبر ژان ژاک Lebeau, 60 که دریافت 45 دلار در هر ماه از دولت مرکزی برای کمک به حدود 12000 خانوار.

خود به اندازه کافی

آن را همیشه مانند این. هائیتی شد تا حد زیادی به مواد غذایی خود به اندازه کافی تا سال 1980 زمانی که در تشویق ایالات متحده آمریکا کشور شروع به شل شدن محدودیت در واردات محصول و کاهش تعرفه ها و سپس وارد مازاد ایالات متحده محصولات کشاورزی تصمیم گیری قرار داده است که هائیتی کشاورزان از کسب و کار و کمک به سرمایه گذاری باطله ،

اضافه کردن به این اثرات تغییر آب و هوا: هائیتی به طور منظم در صدر صفوف از آسیب پذیرترین کشورها است. این است دلیل آن است که بخشی از یک جزیره در دریای کارائیب که در آن طوفان در حال گرفتن قوی تر بلکه به دلیل آن است زیرساخت های کمی و یا انعطاف پذیری است.

تاثیر واقعی این بحران را نشان می دهد در شش ماه یا بیشتر به عنوان سوء تغذیه در مجموعه کارشناسان مانند Cédric Piriou هائیتی کشور, مدیر اقدام علیه گرسنگی می گویند.

مرگ و میر نوزادان در حال حاضر به نظر می رسد در حال افزایش است.

“اگر ما تا به حال چهار کودکان مبتلا به سوء تغذیه می میرند قبل از در حال حاضر این چند ماه گذشته بوده است شش تا هشت” گفت: Margareth Narcisse, 57, یک دکتر در هیئت پزشکی سنت دامین اطفال بیمارستان در Port-au-Prince, شهرستان پایتخت.

فقیر و زاغه نشین پایتخت با شمال, مناطق بدترین متاثر از گرسنگی.

در سوء تغذیه ward, three-year-old Dorvil Chiloveson نهفته است در کنار او در یک تخت. او از درد و رنج شدید سوء تغذیه پروتئین شناخته شده به عنوان کواشیورکور: خود را کوچک بدن است که تورم با ادم با تکه های پوست تغییر رنگ و نشان دادن گوشت.

“ما نمی تواند به فروش ما برداشت در طول peyi قفل بنابراین ما آن را از دست داده گفت:” مادر بزرگ خود را Marise رز Dor, 41, که زندگی در حومه Port-au-Prince.

پس از آنها خوردند محصول خود را به همه آنها می تواند استطاعت بود برنج و موز را از باغ. به جای خرید آب آشامیدنی آنها با استفاده از یک محلی بهار می دانند که به احتمال زیاد آلوده به دلیل عدم وجود سیستم فاضلاب در هائیتی.

بسیاری از خانواده ها به رویترز گفت که آنها دیگر نمی تواند استطاعت قرص برای تمیز کردن آب و یا زغال چوب به آن را بجوشانید.

هلیکوپتر کمک

سازمان ملل و برنامه جهانی غذا (WFP) که در کنار دیگر سازمان های بین المللی کمک به هائیتی ترین نیازمند است مقیاس عملیات در پاسخ به بحران توزیع مواد غذایی بیشتر و پول نقد. با توجه به تجدید حیات از باند خشونت فاکتورها باعث ایجاد پلاک در جاده های آن نیز مرتب برای یک هلیکوپتر برای حمل و نقل کارکنان دیگر انسانی کارگران و باری نور.

برنامه جهانی غذا برآورد شده در ماه نوامبر به آن نیاز 72 میلیون دلار به این صندوق کمک های اضطراری به 700,000 مردم هائیتی برای هشت ماه. در روز چهارشنبه از آن گفت: آن را مطرح کرده بود تنها 19 میلیون دلار تا کنون.

“چرا ما باید وثیقه مقامات اگر آنها کمک به ایجاد این بحران ؟” یکی هائیتی مبتنی بر مذاکره پرسید و اضافه کرد که سیاستمداران نشده بودند پاسخگو باشند. “چگونه ما را تغییر دهید به طوری که آنها نمی صدمه دیده مردم زمانی که آنها در حال رفتن گرسنه است؟”

انسانی کارگران و مردم هائیتی – التماس جهان به نوبه خود چشم به فوری رنج می برند.

در Dessources, Belor که نمی توانیم تحصیل در یک کشور که در آن حدود 80 درصد از آموزش و پرورش خصوصی است می گوید: کودکان خود را رنگ پریده و بی توجه است.

در گذشته حداقل آنها می تواند تکیه انبه و breadfruit درختان اگر آنها نمی تواند استطاعت به خرید مواد غذایی. اما با توجه به خشکسالی این درختان دیگر تولید.

Belor دیگر حتی پرستش در کلیسای باپتیست چرا که او نمی تواند استطاعت لباس او احساس می کند او نیاز به حضور است.

“من بدون امید زندگی می کنند,” او گفت:. (گزارش شده توسط سارا مارش و آندره Paultre در Dessources هائیتی; ویرایش توسط Sonya Hepinstall و ریچارد چانگ)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im