‘خرم’ کسانی تایوان یک سال پس از آسیا اولین ازدواج همجنسگرایان در

توسط Beh Lih یی

کوالالامپور, مارس 21 (Thomson Reuters Foundation) – زمانی که تایوان شد وهله اول در آسیا برای اجازه ازدواج همجنسگرایان در سال گذشته استاد دانشگاه لوئیس بود که در میان هزاران نفر از افرادی که تشویق و دست تکان دادند پرچم رنگین کمان در خیابان های پایتخت تایپه.

یک سال بر او و شریک چینی هنوز هیچ حق قانونی بحباله نکاح در اوردن, مانند صدها نفر از جمله زن و شوهر که در صورت محدودیت بیش بین المللی در رابطه با اتحادیه های کارگری.

به عنوان تایوان مشخص از یک سال و پس از عبور تاریخی خود را در منطقه که در آن حقوق همجنسگرایان پیشرفت آهسته است همجنسگرایان+ حقوق گروه های تروریستی برای به رسمیت شناختن ازدواج همجنسگرایان برای محافظت از زوج ها و خانواده ها.

“من خیلی افتخار می کنم یک سال پیش. در حال حاضر من احساس می کنم مانند یک درمان سوم-کلاس شهروند” گفت: Lois, 42 که حاضر به او نام خانوادگی چرا که او نه در محل کار.

قطعه گم شده از پازل

ازدواج همجنس گرایان قانونی شد در تایوان در 24 مه سال گذشته یک هفته پس از آن در مجلس به تصویب یک لایحه ارائه مشابه حمایت از ازدواج دگرجنسگرایان.

اما گی مردم تنها می تواند ازدواج اتباع خارجی از یک کشور که در آن ازدواج همجنسگرایان نیز قانونی و اتخاذ کودکان بیولوژیکی مرتبط با حداقل یکی از آنها.

لوئیس شریک است که از چین که در آن ازدواج همجنسگرایان به رسمیت شناخته نشده بود به کار خود را در سال 2017 و تبدیل به یک دانش آموز به طوری که او می تواند اقامت در این جزیره و افزایش سه ساله ،

چرا که آنها نه از نظر قانونی ازدواج لوئیس را شریک نمی توانید ویزای همسر و آنها از هم جدا شده است پس از او و زن و شوهر را بازگشت به چین در تعطیلات قبل از تایوان بسته به بازدید کنندگان به کنترل گسترش coronavirus.

“قانون من و پسرم در حال غریبه ها. من می خواهم ما – من همسر من مادر – به رسمیت شناخته شود به عنوان یک خانواده” لوئیس گفت: تامسون رویترز بنیاد توسط تلفن از تایپه.

طولانی دیده می شود به عنوان یک فانوس دریایی از لیبرالیسم در آسیا تایوان شد در وهله اول در منطقه به اجازه ازدواج همجنس, اگر چه این حرکت رو سفت مخالفت و تقسیم خود حکومت جزیره است.

بیش از 3500 زوج های همجنسگرا باید پس از ازدواج در سال گذشته آمار و ارقام رسمی نشان می دهد. حدود 1000 نفر بیشتر نمی تواند با توجه به محدودیت های خارجی همجنسگرایان+ گروه را برآورد.

یک دادخواست در این ماه خواستار به رسمیت شناختن کامل امضا شده توسط بیش از 10 ، 000 نفر گفت: سازمان تایوان داد برای ترویج مشارکت مدنی, حقوق یک موسسه خیریه.

“بسیاری از مردم تا به حال به توسل به استفاده از دانشجو و یا سفر ویزا به ماندن در اینجا. این باعث بسیاری از نگرانی ها و ابهامات گفت: Chien Chih-chieh آن دبیر کل.

“آن را نهایی قطعه گم شده از پازل است که ما باید برای رسیدن به برابری ازدواج” او اضافه شده است.

رئیس جمهور Tsai و نشستند ون که برنده ژانویه انتخابات توسط یک لغزش شد و سوگند یاد کرد, برای دومین دوره در روز چهارشنبه گفت: جامعه تبدیل شده بود متنوع تر و باز پس از عبور از قانون است.

“یک سال گذشت, ارزش ما می خواهید برای محافظت هنوز هم وجود دارد و در همان زمان ما باید اجازه دهید مردم بیشتر در آغوش خوشبختی با هم” Tsai نوشت: در official Facebook page.

“هنوز هم وجود دارد بسیاری از اقدامات که نیاز به تنظیم شود پس از این قانون تصویب شد,” او اضافه شده بدون در نظر گرفتن.

دفتر او نیست پاسخ به یک درخواست به دنبال اظهار نظر در تماس اجازه می دهد تا تمام بین المللی با ازدواج.

دستاوردهای شکست در آسیا

در جای دیگر در آسیا و پیشرفت به سمت ازدواج همجنس آهسته بوده است.

یک دادگاه در فیلیپین را رد کرد و ازدواج دادخواست در سال گذشته و هنگ کنگ تایید ممنوعیت مشارکت مدنی اگر چه زوج های همجنسگرا را ساخته اند دستاوردهای کوچک در مسکن و خانواده ویزا حقوق.

تایلند پیش نویس لایحه ای را که تشخیص زوج های مدنی به عنوان شرکای اما پس از پیشرفت متوقف شده است. گی, دو فاک, در ضمن, شکایت دولت بیش از حق ازدواج در سال گذشته است.

“ما درک می کنیم تغییرات در جامعه را هم گفت:” جنیفر لو یک نماینده بین المللی, گی, دوجنسي, ترانس و ابهام جنسی انجمن در آسیا است.

او گفت: قانون تصویب شده در تایوان بود که دستیابی به موفقیت را نشان می دهد ازدواج همجنسگرایان نمی تضاد “Asian ارزش است.”

تایوانی ناشر لای Kai-li خوشبین است که در رابطه با اتحادیه پذیرفته می شود بیشتر به طور گسترده ای در تایوان و دیگر نقاط آسیا.

شریک زندگی خود را از شش سال است که مالزی شده است و در یک ویزای دانشجویی در تایوان پس از سال 2016 همان سال آنها برگزار نمادین “عروسی” در سنت چینی را به جشن می گیرند با خانواده.

“ما امیدوار به حل و فصل کردن و خانواده گفت:” 37 ساله. “من مطمئن هستم آن را یک ماده از زمان قانون را قبول کنند.” (گزارش به Lih یی //news.trust.org)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de