‘فاجعه سلامت’: استان های آرژانتین به عنوان موارد کروناویروس بالا 500،000 فشار


محتوای مقاله ادامه یافت

برای ماه ها، بیش از 90٪ از موارد در منطقه شهری بوئنوس آیرس متمرکز شد – خانه تقریبا یک سوم از جمعیت آرژانتین – در حالی که استان ها عمدتا بخشیده شد.

که به طور ناگهانی در هفته های اخیر تغییر کرد. این استان ها هم اکنون تقریباً یک سوم موارد را به خود مربوط می کنند که کوردوبا، سانتافه، جوجوی و مندوزا بیشترین آسیب را دارند.

افزایش وحشتناک

کارشناسان افزایش موارد را به کاهش یک قفل سراسری در میان افزایش فشارهای اقتصادی و سیاسی بر آلبرتو فرناندز رئیس جمهور چپ مرکز مرتبط می کنند. قرنطینه آرژانتین تقریباً ۱۷۰ روز است که به اشکال مختلف در محل قرار دارد.

حدود ده ها استان در روزهای اخیر به دلیل افزایش عفونت ها مجبور به سفت کردن مجدد محدودیت ها شده اند. در برخی از مناطق، سیستم های بهداشتی فرو ریخته اند که نه منابع و نه پرسنل برای حمایت از آن ها.

او می گوید: «دو هفته پیش عملاً بدون پرونده بودیم اما وقتی قرنطینه آرام شد، پرونده ها به طرز وحشتناکی افزایش یافت. ما در حال حاضر در حد تخت و منابع، گفت: Raúl Caraballo، یک دکتر در سانتافه.

تعداد متوسط هفت روزه فعلی نورد در آرژانتین روزانه حدود ۱۰٬۰۰۰ مورد است که حدود ۲۰۰ مرگ روزانه دارد. روز سه شنبه رکورد ۱۲۰۲۷ مورد تائيد شده جديد وجود داشت.

آدریانا پررونی، متخصص مراقبت های ویژه در آن استان شمال شرقی می گوید: «مردم آرامش زیادی پیدا کردند و واگیرها در چاکو افزایش یافت.» “در اینجا ما شاهد مرگ و میر زیادی از افراد جوان تر، به خصوص در زمینه بهداشت و درمان است.”

رزا رینا، رئیس انجمن مراقبت های ویژه آرژانتین به خبرگزاری رویترز گفت که افزایش موارد بسیار ناگهانی بوده است که استان ها از چند مورد به داشتن تخت های مراقبت های ویژه با ظرفیت بیش از 80 درصد و نیروی کار اشباع شده می رود.

وی ادامه داد: اگر از پذیرش بیشتر بیمارستان ها جلوگیری نکنیم، بسیار ممکن است که خیلی سریع غرق می شود.

(Reporting by Marina Lammertyn; ویرایش توسط نیکولا میسکولین، آدام جوردان و پیتر کونی)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im