Hiroshima marks 75 years since atomic bombing in scaled-back ceremony

محتوا ي مقاله ادامه داشت

در ساعت ۸:۱۵ صبح روز ۶ اوت ۱۹۴۵، انولا گی، بی-۲۹، یک بمب با نام مستعار «پسر کوچک» را انداخت و شهر را محو کرد و ۱۴۰٬۰۰۰ نفر از جمعیت تخمین زده شده ۳۵۰٬۰۰۰ نفر را کشت، و هزاران نفر دیگر در اثر جراحات و بیماری های ناشی از پرتوها در حال مرگ شدند.

در روز پنجشنبه، در زمان دقیق انفجار بمب، جمعیت برای یک لحظه سکوت در گرمای سنگین تابستان ایستاد در حالی که cicadas shrilled و زنگ صلح زنگ.

وقتی که یک قرن پیش همه گیر آنفولانزا در سال ۱۹۱۸ حمله کرد، ده ها میلیون نفر جان خود را از دست داد و جهان را به وحشت انداختند زیرا ملت های مبارزه با جنگ جهانی اول با هم قادر به دیدار با تهدید نبودند.”

“یک موج افزایش بعدی در ملی گرایی منجر به جنگ جهانی دوم و بمب گذاری های اتمی شد. ما هرگز نباید اجازه بدیم این گذشته دردناک خودش رو تکرار کنه جامعه مدنی باید ملی گرایی خودمحور را رد کند و در برابر همه تهدیدها متحد شود.”

نخست وزیر شینزو آبه طبق معمول حضور داشت، اما تعداد بازدید کنندگان خارجی پایین بود. حضور در کل به کمتر از 10 درصد از معمول مقیاس شد، با صندلی فاصله دور از هم و اکثر شرکت کنندگان ماسک پوشیدن.

بمباران هیروشیما در نهم اوت به دنبال بمباران ناگاساکی انجام شد و بلافاصله بیش از ۷۵۰۰۰ نفر کشته شدند. ژاپن شش روز بعد تسلیم شد و جنگ جهانی دوم پایان داد. (گزارش گری از الین دروغ؛ تدوین توسط مایکل پری)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im