صندوق بین المللی پول تصویب $120.9 میلیون پرداختي به قرقیزستان برای مبارزه با کروناویروس

واشنگتن — صندوق بین المللی پول گفت: هیئت مدیره آن را تایید کرده است $120.9 میلیون پرداختي به قرقیزستان برای کمک به این کشور آسیایی مرکزی مبارزه با کروناویروس اولین اضطراری وام تایید شده توسط این صندوق پس از شیوع این بیماری آغاز شده است.

قرقیزستان تایید کرده است 44 مورد از این بیماری باعث شده دولت به نزدیک مرزهای قفل کردن چندین شهر و منطقه و تحمیل حکومت نظامی در پایتخت بیشکک.

صندوق بین المللی پول گفت: پرداخت متشکل از یک $80.6 میلیون وام تحت سریع ابزار تامین مالی برنامه و $40.3 میلیون وام تحت سریع تسهیلات اعتباری برای دیدار با قرقیزستان خبر فوری پرداخت نیازهای ناشی از این بحران است.

آن اضافه شده است که این بیماری همه گیر “را تضعیف کرده است چشم انداز جمهوری قرقیزستان و افتتاح تراز پرداخت ها فاصله تخمین زده شده در حدود 400 میلیون دلار است.”

قرقیزستان اقتصاد به شدت متکی به حواله از صدها نفر از هزاران نفر از کارگران مهاجر کاری در روسیه که درآمد را متاثر از کاهش قیمت نفت و روبل نرخ ارز.

درآمد حاصل از صادرات به خصوص که از صادرات مجدد کالاهای چینی نیز می تواند یک ضربه با توجه به کروناویروس مربوط به اختلالات و مرز تعطیلی.

در قرقیزستان som دهکدهای از دست داد بیش از 12 درصد از ارزش خود در برابر دلار در این ماه و این می تواند ارسال تورم به پایین دو رقمی در این سال رئیس ماموریت مسیحی Josz گفت. رشد اقتصادی چشم انداز است که “اندکی مثبت است.”

قرقیزستان نیاز بیشتر کمک های مالی و صندوق امیدوار است این حرکت را تسریع گسترده تر پشتیبانی دهنده Josz گفت.

صندوق بین المللی پول مدیر عامل Kristalina Georgieva گفت: در اوایل این هفته که بیش از 80 کشور باید به دنبال صندوق بین المللی پول سریع کمک مالی برای کمک به آنها در مقابله با شیوع کروناویروس. (گزارش شده توسط David Lawder; گزارش های اضافی توسط Olzhas Auyezov در آلماتی ویرایش توسط ساندرا ملر & Simon کامرون-مور)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>