هند مادربزرگ برداشت اجتماعی جدید از وضعیت آب و هوا-هوشمند کشاورزی

توسط Roli Srivastava

CAMPIERGANJ هند, Feb 25 (Thomson Reuters Foundation) – تی وی مادربزرگها از جنکپور روستا در شمال هند, ازدواج در نوجوانی با مته سوراخ کردن کودکان به زودی و پس از صرف مقدار از زندگی خود را در پخت و پز مواد غذایی و مراقبت از دام است.

در حال حاضر آنها در حال شکل دهی مجدد کشاورزی در جامعه در تلاش برای مقابله با تغییرات آب و هوایی و بازسازی روابط بین مردان و زنان به عنوان یک نتیجه.

شمال هند در ایالت اوتار پرادش هند یکی از فقیرترین دیده است سخت جدید فشار بر کشاورزان به عنوان سیاره گرم از دیگر تابستان و زمستان شدیدتر به مقدار غیر قابل پیش بینی تر باران.

اما زنان اغلب ثابت شده است که اکثر باز به ایده های جدید در تلاش برای مقابله با فشار – حتی زمانی که آنها بوده ام به طعنه و یا مورد ضرب و شتم برای حضور در جلسات آموزشی.

در سراسر جهان زنان رهبری در بخش کشاورزی به طور فزاینده ای به رسمیت شناخته شده به عنوان کلیدی برای مقابله با تغییر آب و هوا با زنان قوی نقش مهمی در تطبیق با فناوری های جدید, پخش كردن اطلاعات و خواستار اقدام با توجه به سازمان ملل متحد.

یکی از کسانی که به شدت در جنکپور است میرا Chaudhary, 55. او ازدواج کرده بود در 13 اما شوهرش را از دست داده زمانی که او بود 22 و جوانترین آنها شش فرزند بود فقط هشت ماه.

“شوهر من کشاورزی بود. من آماده سازی – مرتب سازی دانه و مراقبت از دام” او گفت: تامسون رویترز بنیاد به عنوان او نشسته بر روی تخت و sipped چای در حیاط خانه او دانه کیسه های انباشته شده در پشت او.

هنگامی که او درگذشت و او تا به حال دیده مزرعه – پنج دقیقه پیاده روی از خانه خود را – فقط چند بار هر بار همراهی با شوهرش. که یکی از دلایلی است که او در ابتدا دیدم شایستگی در روستائیان پیشنهاد به فروش مزرعه خود را زمانی که او بیوه شد.

“اما من نمی. من ادامه داد: شوهرم کار,” او گفت: حتی زمانی که باران رشد غیر قابل پیش بینی تر ضربه مزرعه برنج برداشت.

به دنبال جایگزین “من نقل مکان کرد به رشد سبزیجات است که در بهبود سود (و) که به من کمک کرد با خرید گاو” او گفت:.

Chaudhury یکی از رو به رشد قبیله زنان به دست گرفتن کنترل زمین های کشاورزی در این منطقه در هند است که در میان بالاترین کودک نرخ ازدواج و فقیرترین مشارکت زنان در نیروی کار است.

آنها گرفته شده استفاده از کشت کشاورزی طرح در چند سال گذشته است که با تمرکز بر کمک به جوامع به حاشیه رانده شده و زنان کشاورز.

سهوا این برنامه بود ٬ نه فقط زنان آمادگی برای تغییر الگوهای آب و هوایی بلکه روابط جنسیتی در روستاها.

قبل از “هیچ کس در نظر گرفته شده به کشاورزان است. هیچ مدت مانند “زنان کشاورزان با وجود آنها انجام بسیاری از کار” به یاد آجی سینگ هماهنگ کننده پروژه برای غیر انتفاعی گوراکپور زیست محیطی اقدام گروه (GEAG) که در میان دیگر فعالیت های قطار در آب و هوا-انعطاف پذیر کشاورزی.

GEAG آموزش کشاورزان در روستاهای اطراف Campierganj یک شهر کوچک و مرکز اداری حدود 90 روستا از جمله جنکپور در شرق اوتار پرادش است.

منطقه می بیند سیل تقریبا در هر سال و روستاییان طرح کشاورزی خود را در اطراف آنها را.

بیش از چند سال گذشته بیشتر باران کاهش یافته است در روز کمتر منجر به سیل فلش که ناگهانی و باعث آسیب بیشتر گفت سینگ.

GEAG فراهم می کند زنان کشاورزان با آب و هوا به روز رسانی و هشدار مشاوره از طریق پیام متنی و همچنین انعطاف پذیر دانه.

با اضافه شدن اطلاعات و کمک به زنان – که در حال حاضر بیش از 40 درصد از نیروی کار کشاورزی در منطقه – به طور فزاینده ای به آنهایی که تصمیم گیری در مزارع و جاهای دیگر.

Chaudhari در حال حاضر نشسته در جنکپور شورای روستا و به عنوان استاد و مربی دارای کلاس های هفتگی برای کشاورزان در او ایجاد کرد و بسیاری از آنها را مردان است.

او استفاده کرده است او نفوذ و موقعیت برای کمک به زنان ادعای مالکیت مشترک از زمین های کشاورزی با شوهران خود, او گفت:.

“من نمی دانم هر چیزی در اوایل. در حال حاضر مردم با من تماس از روستاهای همجوار به مشورت من,” او گفت:.

‘چای-سمبوسه’

زمانی که Shanti Devi, 45 برای اولین بار پا به حضور در جلسات برگزار شده توسط GEAG چهار سال پیش همراه با دیگر زنان و مردان طعنه دسته برای “فروش را برای یک فنجان چای و سمبوسه” این تنقلات آنها خدمت کرده بودند در جمع آوری.

آنها به زودی مارک چای-سمبوسه’ – باند زنان اتلاف وقت گرانبها در جلسات آموزشی.

Archana پژو بخشی از GEAG آموزش تیم گفت که “مردان فکر آنچه ما آموزش آنها است.” برخی از زنان در تلاش برای دریافت مجوز به حضور “آنها مورد ضرب و شتم قرار گرفتن توسط مردان زمانی که آنها به خانه بازگشت,” او گفت:.

اما دوی استقامت – و درس نتایج.

هنگامی که کاشت “ما استفاده می شود به سادگی نم نم گرم در خاک است. در حال حاضر ما بذر آن را در یک خط است. این یک تغییر ساده اما عملکرد بهبود یافته است. شوهر من شروع به گوش دادن به من,” او گفت:.

در جلسات زنان آموخته شده در مورد حفظ رطوبت در خاک برای محافظت از خود سیب زمینی محصولات کشاورزی از سرما.

آنها اضافه شده سبزیجات به خود محصول چرخه و شروع به ذخیره سازی خود را به پیاز و سیب زمینی برداشت محصول در سبد ساخته شده از بامبو و گل به محافظت از آنها را از پوسیدن.

آنها همچنین کاهش آفت کش ها و شروع به استفاده از کود گاو به عنوان کود آلی.

نکات برش کشاورزی هزینه های بهبود بازده و منجر به بهتر درآمد. در یک تعداد انگشت شماری از خانواده ها پول کافی بود که مردان دیگر مجبور به مهاجرت فصلی به سعی کنید برای پیدا کردن کار.

در یک وضعیت که در آن بیش از 60 درصد جمعیت وابسته به کشاورزی و بسیاری از آنها تلاش کشاورزان در قطعات کوچک و جایی که تغییرات آب باید ضربه اصلی محصولات کشاورزی از برنج و نخود کبوتر سخت تغییرات در حال ساخت یک تفاوت.

اضافه کردن سبزیجات به مزارع مثلا به کمک نگه داشتن درآمد بالا و اطمینان “آنها قادر به کسب درآمد از طریق سال حتی اگر آنها خود را در یک مزرعه کوچک” گفت: Ramadhar Yadav اضافی کشاورزی افسر در گوراکپور منطقه که در آن Campierganj واقع شده است.

‘بی باک’

بهبود درآمد نیز تحت تاثیر روابط و زنان اعتماد به نفس.

Hemlata Yadav, 40, گفت: او صرف مقدار از 30 سال ازدواج ترس شوهرش خوی – تا زمانی که او پیوست و جلسات آموزشی.

“من شوهر نمی خواهم من از صحبت کردن با دیگران اما من شروع به شرکت در جلسات. در حال حاضر من با توجه به چیزی که من فکر می کنم راست است” Yadav گفت.

تماشای مادر شجاع جلسات آموزشی تشویق Yadav, دختر, Nisha, 22 برای ثبت نام در دانشگاه. پس از اتمام دوره های آموزشی کامپیوتر, او در حال حاضر آماده شدن برای بانکداری آزمون ورودی.

“من تا به حال هرگز دیده می شود مادرم خانه را ترک کنند تا زمانی که او شروع به رفتن به جلسات” Nisha Yadav گفت.

Pankaj یاداو رئیس جنکپور ایجاد کرد و هیچ رابطه Hemlata و Nisha گفت: تغییر در نگرش ها تدریجی اما آنها می آیند.

“وجود دارد تنها در حدود 25 درصد تغییر در نگرش (از مردان) نسبت به زنان است. اما زنان بیشتر بی باک در حال حاضر,” او گفت:.

(گزارش شده توسط Roli Srivastava //news.trust.org)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de