هند زنان جلبک دریایی و غواصان شنا کردن در برابر جزر و مد از تغییر آب و هوا

توسط Anuradha Nagaraj

رمنتهپورم هند, مارس 30 (Thomson Reuters Foundation) – در آبی پلاستیکی, بشکه, Meenakshi Mookupori بسته بندی وسایل خود را برای پنج روز اقامت در جزیره ای در اقیانوس هند کردن Coromandal سواحل جنوب هند است.

علاوه بر لباس های خود را مسواک و صابون او شامل دنده غواصی خود را – یک فرسوده جفت جوراب سیاه یک به صورت محلی ساخته شده جفت از عینک های ارزان پلاستیکی دمپایی پارچه دستکش فلزی دور صفحه با تسمه و قاتلان درد.

Mookupori, 56, یکی از نزدیک به 2 ، 000 زنان در تامیل نادو دولت که شیرجه به جمع آوری جلبک دریایی استفاده می شود در ساخت آگار یک ماده ژلاتینی می شود که قوام دهنده در مواد غذایی و دارو است.

“من شروع به همراه مادر و مادر بزرگ من به دریا زمانی که من هشت یا 10” او گفت: “به او کمک کرد تا بار قوطی آب آشامیدنی بر روی قایق.

“آن روزها جلبک دریایی مجموعه بود. ما را به عقب کیسه های کامل. در حال حاضر این مقدار کاهش می یابد. تعداد روز ما برداشت جلبک دریایی نیز کاهش می یابد. دریا تغییر کرده است و ما نیز تا به حال.”

افزایش سطح دریا, درجه حرارت گرمتر و قوی تر جریان در طول این ساحل در نظر گرفته یکی از بهترین و به صورت تجاری کشت جلبک دریایی – برخی از تغییرات Mookupori دیدن است.

دانشمندان می گویند آنها ناشی از تغییر آب و هوا.

“با افزایش درجه حرارت دریا و شوری رشد جلبک دریایی کاهش یافته است و در دهه گذشته گفت:” K. Eswaran یک دانشمند است که سران این زمینه تحقیقات واحد مرکزی نمک و دریایی, مواد شیمیایی, موسسه تحقیقاتی در رمنتهپورم منطقه.

“زنانی که برداشت جلبک دریایی باید قطعا نهفته با درآمد پایین آمدن حداقل 20%,” او گفت:.

پایین زیر

Mookupori بزرگ شده, تماشای مادر او خانه را ترک قبل از طلوع آفتاب هیئت مدیره یک قایق و رفتن به محل کار برداشت در خلیج مننر.

کم عمق خلیج با 365 کیلومتر (225-مایل) خط ساحلی آن شناخته شده است و صخره های مرجانی است خانه را به گونه های در معرض خطر مانند dugongs ها یک پستاندار دریایی مربوط به گاو دریایی.

در سال 1986 در منطقه اعلام شد ملی تنوع زیستی پارک در هندوستان, حیات وحش قانون حفاظت و جمع آوری منابع طبیعی وجود دارد ممنوع است.

تامیل نادو گزارش دولت اشاره کرد و در این زمان است که عمده زیست محیطی تهدیدی برای منطقه خلیج فارس شد استخراج از مرجان برای تولید کاربید کلسیم و آهک.

اما ایجاد این پارک دریایی به معنای محدودیت در دسترسی به خلیج 21 جزایر غیر مسکونی به ماهی و یا به جمع آوری جلبک دریایی – برای 125 محلی روستاها.

“آن را مانند آنها اعلام شد سارقان در حیاط خلوت خود گفت:” Venugopal, برنامه برای غیر انتفاعی بین المللی جمعی در حمایت از Fishworkers (ICSF) اعتماد.

“پارک ملی حذف شدند آنها را از آن فضا و آن را به چالش کشیدن برای زنان برای کسب درآمد و امرار معاش به جای دادن آنها حقوق به دریا و از جمله آنها را در برنامه حفاظت از محیط زیست.”

اما با چند گزینه های دیگر برای به دست آوردن یک زندگی و خلیج فارس را جلبک دریایی جمع کرده اند همچنان به طور غیر قانونی طبقه تجاری خود را.

Raniamma, 50, یکی از این برداشت که با این نسخهها کار با Mookupori گفت: او همیشه نگه می دارد یک چشم را برای مبارزه با شکار غیر قانونی مقامات هنگامی که او و دیگر جلبک دریایی برداشت بادبان به جزایر برای برداشت محصول. گرفتار شدن وجود دارد می تواند حمل کند.

“اما اگر ما نمی اردوگاه در جزیره, ما قادر به جمع آوری به اندازه کافی جلبک دریایی برای فروش,” او گفت: نورد تا ساری و لغزش به ساق و جوراب برگزار شد تا توسط باندهای لاستیکی.

برای هر یک از پنج کیلوگرم از مرطوب جلبک دریایی او جمع آوری Raniamma را بدست آورده 75 روپیه هند (در حدود $1). هنگامی که جلبک دریایی خشک شده و تمیز به فروش می رسد توسط معامله گران برای 400 روپیه (5 دلار) در هر پنج کیلو به صنعت داخلی خریداران.

“ما فقط آنچه ما نیاز داریم از دریا است که در جلبک دریایی” Raniamma گفت.

“ضد شکار غیر قانونی ماموران را درک نمی کنند. ما زنده از دریا و ما نیز خود را نگهبان. آنچه ما می بینیم وجود دارد ارزشمند است و ما آن را می دانم” او گفت:.

دانش محلی

زنان Bharathinagar در رمنتهپورم منطقه که waded به آبهای هند و جنوب شرقی ساحل دهه دارای ثروت از دانش در مورد آبهای خلیج فارس.

در حال حاضر 60 ساله Mariamma Masanam او انگشتان gnarled پس از سال برداشت می توانید شرایط را تغییر.

“ما احساس می کنیم این تغییرات است. آب در حال ناهموار و ما مجبور به صرف ساعت های طولانی در زیر آب برای پر کردن کیسه های ما. ما همچنین سفر دورتر از ساحل و سپس ما در اوایل,” او گفت: تامسون رویترز پایه و اساس است.

رمنتهپورم منطقه حیات وحش سرپرست A. S. Marimuthu نیز دیده می شود تغییرات و گفت که او به دنبال راه هایی برای همکاری با زنان است.

“آنها هرگز یک مشکل بزرگ برای ما است اما ما امیدواریم که آنها را به بازی یک نقش بزرگتر در مدیریت دریایی رزرو با ما.”

تحت یک برنامه توسعه سازمان ملل متحد ابتکار, مثلا, محیط زیست و توسعه کمیته های تعیین شده است تا در روستاهای ماهیگیری با زنان تحصیل کرده در حفاظت از محیط زیست و آموزش داده می شود برای جایگزین مشاغل به منظور کاهش وابستگی خود را در دریا.

در حال حاضر برای مقابله با شرایط در حال تغییر و محافظت از خود را از جلبک دریایی تخت زنان را کاهش و تعداد روز از آنها برداشت و دور انداخته فلز زداینده آنها یک بار استفاده می شود در حال حاضر جمع آوری جلبک دریایی را با دست خود به جای.

برای مقابله با اتهامات بیش از حد برداشت آنها طبقه تجاری خود را تنها در حدود 12 روز در ماه و اطمینان حاصل شود آنها چرخش بین جزایر.

هیچ یک از آنها را برداشت بین آوریل و ژوئن اصلی فصل پرورش ماهی است.

اما بزرگترین فشار برای حفاظت از اکوسیستم و معیشت خود شده است برای شروع کشت – و همچنین برداشت – جلبک دریایی.

در اضافی به وحشی, برداشت, زنان در حال حاضر رشد جلبک دریایی در بامبو رفتس به عنوان بخشی از تلاش ترویج شده توسط تامیل نادو دولت است. اما تنظیم هزینه های قابل توجهی هستند و برداشت های غیر قابل پیش بینی زنان می گویند.

هنوز “وجود دارد بیش از 600 زنانی که معطوف به پرورش جلبک دریایی و کمک کرده است که اکوسیستم فوق العاده” گفت: Eswaran.

رشد جلبک دریایی نیز کمک کرده است تا به برداشت محصول در ماه های تابستان که وحشی برداشت است سخت تر به عنوان دماهای بالاتر و شیوع بیماری کاهش رشد جلبک دریایی, او گفت:.

آخرین نسل ؟

Mookupori و Raniamma, اما نظر خود را به احتمال زیاد آخرین نسل از جلبک دریایی برداشت در طول این هزینه.

همه از شش زنان در قایق با Mookupori هستند بیش از 50 عمیقا با دباغی پوست و سفید شدن مو و چین و چروک چهره.

زنان بحث در مورد شرایط سخت دریا, افزایش جزر و مد و قدرت بدنی لازم برای برگزاری یک نفس و پایین رفتن به اعماق.

اما با گذشت هر سال بازده در حال سقوط و جریمه برای وحشی برداشت روزافزون آنها گفت: ساخت کار خود را غیرجذاب کار گزینه برای فرزندان خود.

“فرزندان ما هرگز این کار را انجام” Mookupori گفت.

“در واقع گاهی اوقات ما آنها را به جزایر فقط برای یک پیک نیک و آنها را نشان می دهد کمی از آنچه که ما انجام دهد. اما هنگامی که ما را متوقف غواصی, وجود خواهد داشت هیچ کس دیگری.”

($1 = 74.9100 روپیه هند) (گزارش Anuradha Nagaraj //news.trust.org)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>