بررسی های اولیه به سهل انگار هل می دن به عنوان علت انفجار بیروت – منبع

محتوا ي مقاله ادامه داشت

بدری داهر، مدیر کل گمرک لبنان روز چهارشنبه به پخش کنندۀ LBCI گفت که گمرک ها شش سند به قوه قضائیه فرستاده اند که هشدار می دهد که این مواد خطری را به وجود می آرند.

ما درخواست کرديم که دوباره صادر بشه اما اين اتفاق نيفتاد ما آن را به کارشناسان و کسانی که نگران برای تعیین چرا رها می کنیم، “داهر گفت.

یکی دیگر از منابع نزدیک به یک کارمند بندر گفت: تیمی که شش ماه پیش نیترات آمونیوم را بازرسی می کرد هشدار داد که اگر جابه جا نشود «همه بیروت را منفجر خواهد کرد.»

بنابر دو سند ی که رویترز دیده است، گمرک لبنان در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ از قوه قضائیه خواسته بود تا از «آژانس دریایی نگران» درخواست کند تا برای اطمینان از ایمنی بندر، از «آژانس دریایی مربوطه» درخواست صادرات دوباره یا تأیید فروش نیترات آمونیوم را بکند، از یک کشتی باری به نام رئوس حذف و در انبار ۱۲ سپرده شود.

یکی از اسناد یکه و چند درخواست مشابه در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ را ذکر کرده است.

«حسن حسن حسنی»، معاون سابق نخست وزیر و عضو حزب نیروهای لبنان می گوید: «یک بررسی محلی و بین المللی باید در مورد این حادثه انجام شود، با توجه به مقیاس و شرایطی که این کالاها به بنادر آورده شده اند»

Shiparrested.com یک شبکه صنعت که با پرونده های حقوقی سروکار دارد، در گزارشی در سال ۲۰۱۵ گفته بود که رئوس، قایقرانی زیر پرچم مولداوی، در سپتامبر ۲۰۱۳ در بیروت لنگر می اندازد، زمانی که در هنگام قایقرانی از گرجستان به موزامبیک با ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم، مشکلات فنی داشت.

گفته می شود که پس از بازرسی، کشتی از قایقرانی ممنوع شده و پس از مدت کوتاهی توسط صاحبان آن رها شد، که منجر به طلبکارهای مختلف به جلو با ادعاهای قانونی به جلو می اید.

“با توجه به خطرات مرتبط با حفظ نیترات آمونیوم در کشتی، مقامات بندر تخلیه محموله بر روی انبارهای بندر،” آن را اضافه کرد. *(گزارش گری از تیم سامیه ناخول و بیروت؛ نوشته ٔ قیدا قنتوس؛ ویرایش توسط تیموتی میراث)

88801100011088 BEIRUT — بررسی های اولیه نشان می دهد سال ها بی اقدامی و سهل انگاري بر سر انبار مواد انفجاری در بندر بيروت باعث انفجاری شد که روز سه شنبه بیش از 100 نفر کشته شدند. نخست وزیر و ریاست جمهوری روز سه شنبه گفت که ۲۷۵۰ تُن نیترات آمونیوم، که در کودهای مورد استفاده […]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im