روز جهانی 2020 در سراسر جهان

در تصاویر. وبلاگ زندگی می کنند از نگهبان. ارسال شده توسط کترا (7 نظر تعداد) 3 کاربران مشخص شده این را به عنوان یک مورد علاقه
این روز بین المللی زنان خواندن 10 توانمندسازی داستان از سراسر جهان (لیلی / WaPo)

از یک ربات سازان کارگاه آموزشی برای دختران در سیدنی استرالیا به یک “صلح آمیز و مثبت پیاده روی” در مزوزو مالاوی مردم در سراسر جهان در جشن روز جهانی زن در 8 مارس. ایجاد شده توسط سازمان ملل متحد در سال 1975 به بعد است که به معنای جشن جهانی نوروز از دستاوردهای زنان است. این سال را به موضوع #EachforEqual نور افکن, چگونه فردی افکار و اقدامات می تواند گسترش برداشت و مبارزه با تعصب های جنسیتی.

به مناسبت روز بین المللی زنان ما گرد کرده ام تا 10 داستان از سال گذشته از 10 کشور مختلف است که در محفظهای قرار دادن این ایده.

ارسال شده توسط کترا در 12:05 PM در 8 مارس

U. N. رئیس: نابرابری جنسیتی بزرگترین حقوق بشر چالش (سیاسی)

روز بین المللی زنان در حال وقوع است یک روز قبل از U. N. کمیسیون وضعیت زنان دارای شدت کوچک شده و یک روز پس از هیئت در نیویورک می تواند اتخاذ یک پیش نویس بیانیه سیاسی بزرگداشت سالگرد 25 از سال 1995 U. N. کنفرانس در پکن که به تصویب رسید گسترده برنامه ریزی برای دستیابی به برابری جنسیتی است.

این کمیسیون تا به حال شده است در انتظار تا 12,000 مردم از آن 193 عضو سازمان ملل در نشست سالانه. اما تصمیم گرفت برای به تعویق انداختن این رویداد مهم تا تاریخ بعد به دلیل گسترش COVID-19 ویروس. […] پیش نویس اعلامیه انتظار می رود به تصویب رسید دوشنبه مجددا در پکن برای اقدام و نگرانی “است که به طور کلی پیشرفت سریع نبوده است و یا به اندازه کافی عمیق.” آن وعده را به “اقدام عملی برای اطمینان از کامل و موثر و شتاب اجرای” جاده نقشه.

[…] Francoise گیررد رئیس جمهور از بین المللی سلامت زنان ائتلاف گفت: این مهم است که دولت پیمان به طور کامل به پکن و نام آن را دلگرم کننده است که آنها کردند. او گفت: دولت نیز recommitted برای دستیابی به U. N. اهداف برای سال 2030 است که عبارتند از: جنسی و حقوق باروری برای زنان “بنابراین ما احساس می کنیم که این یک علامت مثبت است.”

آنچه واقعا می تواند تغییر مسیر برای رسیدن به برابری جنسیتی گیررد گفت: اطمینان است که دختران جوان را می کنترل بدن خود را و هنوز هم وجود دارد یک راه طولانی برای رفتن. “کنترل بدن خود را, رابطه جنسی و تولید مثل و عاری از خشونت — مهم است به هر چیز دیگری,” او گفت: آسوشیتد پرس. “این مهم به آموزش و پرورش به اشتغال به مشارکت سیاسی به نشستن بر روی تخته از شرکت. تمام این چیزها اتفاق نمی افتد مگر اینکه شما در کنترل بدن خود را.” در روز جمعه اشاره به این حادثه تلخ خواست زنان جوان به نگه دارید تا با فعالیت و “لطفا نگه داشتن جهان به حساب آورد.”

ارسال شده توسط کترا در 12:19 PM در 8 مارس

زنان و کودکان بخشی از هزاران نفر که در زمان به خیابان ها در سراسر جهان به عنوان برخی از تظاهرات به خشونت کشیده شد (نگهبان)

زن پناهجویان را به صحنه تظاهرات در مرز ترکیه خواستار اجازه به اتحادیه اروپا به عنوان بخشی از تظاهرات در سراسر جهان در روز بین المللی زن. در سراسر جهان هزاران نفر از زنان به خیابان ها ریختند و از جمله آمریکایی جنوبی مبارزه برای دسترسی به سقط جنین و بالا تنه تظاهرات در لندن و پاریس.

زنان و کودکان انجام پلاکارد با کلمات “کمک آمریکا” و “don’t Kill Us — ما انسان هستند” در Pazarkule عبور از مرز میان ترکیه و یونان در روز یکشنبه که در آن هزاران نفر از مهاجران را جمع آوری کرده اند از رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان تصمیم به باز کردن طرف ترکیه از مرز.

در میلان یک گروه کوچک از زنان — برخی صورتی پوشیدن ماسک صورت — آمد برای نشان دادن حمایت خود را برای جشن با وجود منطقه تحت مستند میان گسترش سریع coronavirus. […] در فرانسه یک کلاچ از ویروس مرگ و میر در روز شنبه در زمان مرگ و میر به 16 اما پاریس میزبان چندین تظاهرات — که یکی از آنها خدشه دار شد با خشونت است که برگزارکنندگان متهم در پلیس.

تظاهرات در قرقیزستان نیز تبدیل خشونت به عنوان پلیس بازداشت ده ها تن از معترضان — به طور عمده زنان بعد از مردان نقاب دار حمله آنها و پاره کردن پلاکارد در پایتخت بیشکک. یک سخنگوی پلیس گفت: آنها بازداشت شدند برای ایمنی خود را و از آنجا که پلیس تا به حال نشده است هشدار داد در مورد این تجمع است.

[…] در پاریس, نیمه برهنه گروه فمن فعالان از عینک محافظ و ماسک های جمع آوری شده در Place de la Concorde برای محکوم کردن “پدرسالار همه گیر” با وجود بهترین تلاش های پلیس برای کنترل آنها است. “چه کسی انجام شستشو?” آنها شعار می دادند. “ما در حال ساخت یک انقلاب است.”

ارسال شده توسط کترا در 1:18 PM در 8 مارس

روز بین المللی زنان: تظاهرکنندگان اعتصاب, تظاهرات در سراسر جهان (CBS News, Mar 8, 2018)

زنان در سراسر اروپا و آسیا و فریاد زد: خواسته های خود را برای برابری و احترام و توانمندسازی پنج شنبه به مناسبت روز بین المللی زنان با معترضان در اسپانیا راه اندازی یک اعتصاب 24 ساعته و جمعیت تظاهر کنندگان پر کردن خیابان های مانیل سئول و دهلی نو است. اسپانیایی بودند شروع عملیات ده ها تن از تظاهرات در سراسر این کشور در برابر دستمزد شکاف جنسیتی و خشونت است.

در مادرید یک تظاهرات برنامه ریزی شده بود برای شب. در بارسلونا معترضان که مختل ترافیک به مرکز شهر بودند تحت فشار قرار دادند توسط پلیس ضد شورش است.

[…] صدها نفر از فعالان در صورتی و بنفش پیراهن اعتراض در مرکز شهر مانیل در برابر رییس جمهور فیلیپین رودریگو Duterte تماس او را در میان بدترین ناقضان حقوق زنان در آسیا است. اعتراض رهبران خواند و رقصید در خشن و بی ادب تجمع در میدان میراندا توزیع گل رز قرمز و سفید به مادران, خواهران و زنان بیوه از مواد مخدر مظنون کشته شده تحت Duterte را وحشیانه سرکوب غیر قانونی مواد مخدر.

[…] در افغانستان صدها نفر از زنان شده اند از ترس به ترک خانه های خود در طول حکومت طالبان جمع آوری شده در پایتخت به مناسبت روز — و به یاد رهبران خود را که مقدار زیادی از کار باقی مانده است که باید انجام شود را به زنان افغان یک صدای خود را برای اطمینان از آموزش و پرورش و محافظت از آنها را از افزایش خشونت است.

[…] در هند صدها نفر از زنان-از جمله دانش آموزان, معلمان و کارگران جنسی — راهپیمایی در پایتخت را با توجه به خشونت جنسی حملات و تبعیض در شغل و حقوق و دستمزد. “متحد در برابر خشونت علیه زنان” یکی placard خواست. “مرد به اندازه کافی برای نه گفتن به خشونت خانگی است.” “بدن من است انتخاب من است.”

ارسال شده توسط کترا در 1:24 PM در 8 مارس

پورمحمدی: از کجا آمریکای لاتین, زنان مبارز جهان بالاترین قتل نرخ (ایسنا دریا. 6, 2020)

در امریکا لاتین و کارائیب حداقل یک نفر از هر سه زن را تجربه کرده فیزیکی و/یا خشونت جنسی در برخی از نقطه در زندگی خود, با توجه به سازمان ملل متحد. کشتار جنسیتی ادعا می کند زندگی 12 زنان یک روز در آمریکای لاتین است که به 14 نفر از 25 کشور جهان با بیشترین میزان کشتار جنسیتی در سطح جهان اما 98 درصد از این قتل برو unprosecuted.

آمریکای لاتین زنان آماده شدن برای ضبط فمینیستی راهپیمایی (ایسنا دریا. 7, 2020)

میلیون ها نفر از زنان انتظار می رود به خیابان ها در سراسر آمریکای لاتین روز یکشنبه به مناسبت روز بین المللی زنان در برابر یک پس زمینه گسترده تر ناآرامی های اجتماعی در این منطقه است. رویداد امسال همزمان با تلاش برای تصویب قوانین به مجازات کشتار جنسیتی قانونی کردن سقط جنین و زنان مساوی صدای در پیش نویس قانون اساسی جدید. روز دوشنبه زنان در سراسر منطقه در حال برنامه ریزی برای ماندن خانه از محل کار و مدرسه و دانشگاه برای نشان دادن آنچه در زندگی می خواهم نگاه و بدون آنها.

آمریکای لاتین شهرستانها برگزاری گسترده روز راهپیمایی (Mar. 8, 2020)

از بوئنوس آیرس به مکزیکو سیتی, زنان سراسر امریکا بزرگترین شهرستانها به خیابانها برای روز بین المللی زنان روز یکشنبه موجب یک رشد اعتراض بیش از نابرابری جنسیتی و سخت سقط جنین کنترل.

[…] هزاران نفر از معترضان با تجمع در شیلی در شهر سانتیاگو و در جای دیگر در این کشور به عنوان راهپیمایی لگد کردن. پلیس گفت: 1,700 افسران در دست برای کنترل جمعیت در سراسر کشور. بسیاری انجام شده نشانه خواستار دسترسی به سقط جنین و پایان دادن به خشونت علیه زنان است.

“من خیلی خوشحال هستم که در مورد آنچه اتفاق می افتد امروز” گفت: یکی از معترضان که خواسته به عنوان پاتریشیا V. “شیلی نیاز به افزایش قدرت خود را در زندگی عمومی برای همه زنان و مردان است. ما باید بیشتر برابری نه تنها به لحاظ اجتماعی اما از لحاظ اقتصادی و سیاسی است.”

ارسال شده توسط کترا در 2:42 ب. ظ در 8 مارس

کترا: “هزاران نفر از معترضان با تجمع در شیلی در شهر سانتیاگو

احتمالا نزدیک به 1 میلیون نفر است. در اینجا برخی از عکس.
ارسال شده توسط سیگنال در 4:27 PM در 8 مارس [1 علاقه]

از مقاومت در برابر استعمارگران به رهبری قیام از برابری نژادی به پایان دادن به خشونت جنسی, زنان در صف مقدم مبارزه برای آینده ای بهتر.
برای #InternationalWomensDay برخی از قدرتمند عکس از زنان معترض در سطح جهان است. #IWD2020 #DiaInternacionalDeLaMujer
ارسال شده توسط adamvasco در 5:42 ب. ظ در 8 مارس [1 علاقه]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de