روحانی خواستار صندوق بین المللی پول به تهران 5 میلیارد دلار coronavirus وام

دبی — رئیس جمهور ایران حسن روحانی روز چهارشنبه گفت: صندوق بین المللی پول خواهد بود به جرم “رفتار تبعیض آمیز” مگر اینکه آن را فراهم می کند 5 میلیارد دلار بودجه اضطراری برای کمک به تهران در مبارزه با شیوع کروناویروس.

“من مصرانه از سازمان های بین المللی به انجام وظایف خود … ما یک عضو از صندوق بین المللی پول … وجود دارد باید بدون تبعیض در دادن وام” روحانی گفت: در یک سخنرانی تلویزیونی در جلسه هیئت دولت.

بانک مرکزی ایران رئیس Abdolnaser همتی نوشت: ماه گذشته به صندوق بین المللی پول به درخواست 5 میلیارد دلار از این صندوق را سریع تامین مالی طرح اضطراری برنامه ای است که ایدز در کشورهای مواجه با شوک ناگهانی مانند بلایای طبیعی است.

صندوق بین المللی پول رسمی است گفت: این صندوق در گفت و گو با مقامات ایرانی بیش از درخواست برای کمک های مالی با ایران با هدف آشنایی با ایران نیاز دارد و آنچه مورد نیاز است برای ایران تقاضا به پردازش می شود.

افزایش شیوع کروناویروس در ایران – بدترین آسیب دیده کشور در خاورمیانه – را کشته است 3,872 مردم و آلوده 62,589.

شیوع بیشتر آسیب های اقتصاد ایران در حال حاضر ضرب و شتم توسط آمریکا تحریم reimposed پس از 2018 زمانی که واشنگتن خارج شد ایران 2015 هسته ای با شش قدرت.

تهران سرزنش کرده ایالات متحده و آن “حداکثر فشار” سیاست برای محدود کردن توانایی ایران در پاسخ موثر به این ویروس.

“آمریکا تحریم ها علیه ایران, اقتصادی و پزشکی شدند. آنها در نقض کنوانسیون های بین المللی” روحانی گفت.

مقامات ایالات متحده گفته اند که تحریم ها نه هدف پزشکی برای ایران و واشنگتن تا به حال ارائه شده برای کمک به تهران در صورت وقوع. ایران است را رد کرد و این پیشنهاد را به عنوان مسخره است. (نوشتن توسط پریسا حافظی; ویرایش توسط کاترین ایوانز)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im