لسوتو PM توماس Thabane استعفا داد, تسکین دهنده, بحران سیاسی

ماسرو — لسوتو نخست وزیر توماس Thabane استعفا داد و در روز سه شنبه, از بین بردن مانع اصلی برای حل و فصل بحران سیاسی است که فرا گرفته کوچک آفریقایی جنوبی کوه پادشاهی در اواخر سال گذشته.

Thabane خروج نشانه پایان یکی از لسوتو طولانی ترین مشاغل سیاسی یک مشخص شده توسط تبعید اختلافات فتنه تنش با ارتش و یک بحران سیاسی است که فوران زمانی که پلیس نام او را به عنوان یک مظنون در پرونده قتل در اواخر سال گذشته.

خود را تمام Basotho کنوانسیون (ABC) حزب اپوزیسیون و آفریقای جنوبی واسطه شده بودند آید تپه فشار بر نخست وزیر برای استعفا بیش از یک مورد که در آن او و فعلی خود را که مظنون به توطئه برای قتل همسر سابق خود نزدیک به سه سال پیش است.

آنها هر دو اتهام را رد کرده.

“زمان بازنشسته از تئاتر بزرگ عمل را ترک کند از زندگی عمومی و در نهایت وارد” هشتاد سال گفت: شهروندان در یک سخنرانی در لسوتو تلویزیون.

“من اعتراف با تمام ملت و رهبری به من جانشین بیشترین حمایت و در بخش من مایل به اطمینان می دهم او را از من پشتیبانی در تمام مواد نیوز,” او اضافه شده است.

وزیر دارایی Moeketsi Majoro شده توسط مجلس به عنوان Thabane موقت جایگزین. (گزارش شده توسط Marafaele Mohloboli نوشتن توسط تیم ایرانی ویرایش توسط Mfuneko Toyana)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im