رودخانه مکونگ گروه اصرار چین برای نشان دادن شفافیت پس از سد گزارش

بانکوک — گروه های کاری برای حفاظت از رودخانه مکونگ به نام برای شفافیت بیشتر و همکاری از چین پس از یک گزارش که چینی سدها برگزار شد به آب در طول مخرب خشکسالی در پایین دست کشور در سال گذشته است.

چین مورد اختلاف است این یافته ها از دولت ایالات متحده-بودجه پژوهش و گفت: آن را تا بیشترین تلاش خود را برای تضمین مناسب تخلیه آب به مکونگ حوضه کشورهای لائوس و تایلند و کامبوج و ویتنام است.

این مطالعه با تحقیق و مشاوره شرکت چشم بر روی زمین, Inc., گفت که با توجه به داده های ماهواره ای و 11 چینی سدها برگزار شد به آب در زمانی که چین تا به حال بالاتر از سطح متوسط – در حالی که سطوح پایین دست شد و در کمترین سطح خود در بیش از 50 سال است.

رودخانه مکونگ کمیسیون (MRC), دولتی که با این نسخهها کار با دولت های لائوس و تایلند و کامبوج و ویتنام در مدیریت مکونگ پایین حوضه گفت: این مطالعه را ثابت کند که خودداری از آب ناشی از خشکسالی است.

اما دبیرخانه آن گفت: در آن به دنبال اطلاعات بیشتر از چین به عنوان به خوبی به عنوان یک رسمی تر کار ارتباط.

“چین به عنوان یک MRC گفت و گو شریک زندگی خود را فراهم کرده است سطح آب و دادههای بارش در طی سیل فصل از تنها دو تا از آن ایستگاه در بالا مکونگ” آن گفت: در پاسخ به پرسش مهر. “این MRC تلاش کرده است برای به دست آوردن فصل خشک داده ها از چین اما هیچ توافق نشده است رسیده است.”

هیچ یک از دولت ها در پایین دست کشور در پاسخ به خبر درخواست برای نظر. جریان آب در مکونگ است یک موضوع حساس در روابط با چین در منطقه قدرت غالب.

در تایلند, هشتگ #StopMekongDam روند در توییتر در روز چهارشنبه به عنوان یک نتیجه از گزارش جدید.

فعالان گفت: این مطالعه تایید سوء ظن خود را.

“ما نمی توانیم فقط نشستن در اطراف و منتظر چین می گویند زمانی که آنها در حال انتشار آب از سدها; مکونگ کشور نیاز به می گویند در این بیش از حد” گفت: Niwat Roykaew یک فعال محیط زیست در شمال تایلند است.

چین هیچ رسمی آب معاهدات با کاهش مکونگ کشورها و سهام فقط محدود به اطلاعات است.

در کامبوج Hok Menghoin از NGO فروم در کامبوج گفت: گزارش خواهد حداقل کمک به پایین دست دولت به مطبوعات خود را در مورد بحث های خود را با چین است.

“چین اقدامات باید فراتر از دوره ای منتشر شده از آب” گفت: Pianporn Deetes یک تایلندی فعال بین المللی رودخانه ها گروه فشار.

“باید وجود داشته باشد در دراز مدت تغییر در عملیات سد به اولویت بندی خدمات اکوسیستم حیاتی برای معیشت پایین در جوامع است.”

واشنگتن است که به چالش کشیدن چین در حال رشد و نفوذ در آسیای جنوب شرقی است گفت: پکن اساسا کنترل مکونگ. (گزارش شده توسط Panu Wongcha-um در بانکوک و Prak چان ٹھل در پنوم پن و James Pearson در هانوی; ویرایش توسط Matthew Tostevin/علامت هاینریش)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im