لهستان متهم کردن روسیه سفر با توجه به کروناویروس -official

ورشو — لهستان رئیس جمهور آندره Duda نمی خواهد سفر به روسیه در ماه آینده با توجه به شیوع کروناویروس, یک مقام دولتی, گفت, گم, مراسم علامت 10 سال از سالگرد سقوط هواپیما که منجر به کشته شدن لهستان رئیس بانک مرکزی رئیس و فرماندهان نظامی.

این تصادف در مه غلیظ بیش از یک فرودگاه کوچک در نزدیکی اسمولنسک در غرب روسیه حیرت زده لهستان تشدید نظام سیاسی و احیای تاریخی سوء ظن در مورد روسیه در ورشو سابق جنگ سرد کارشناسی ارشد.

مرگ لخ لهستان را پس از آن رئیس جمهور و برادر دوقلو از زمان سر از حکم قانون و عدالت (PiS) حزب جرسلو Kaczynski تولید نظریه های مختلف بیش از آنچه ناشی از تصادف.

پرس و جو توسط لهستان قبلی مانده به دولت بازگشت و در حکم خطای خلبان اما ملی PiS معتقد است, تصادف شده است می تواند ناشی از یک انفجار در هیئت مدیره. برخی در لهستان بر این باورند که هواپیما را مسافران کشته شدند.

“رئیس جمهور نمی خواهد پرواز به اسمولنسک…به او امیدوار بود” یک مقام دولتی با آگاهی از این تصمیم به رویترز گفت. “همه گزینه های روی میز با توجه به نخست وزیر” او اضافه کرد: تاکید بر اهمیت سالگرد بود که به حزب حاکم است.

لهستانی رئیس جمهور سخنگوی بعد گفت: دولت خبرگزاری PAP که Duda را در حال تایید کرد که او نمی خواهد شرکت در مراسم سالگرد.

لهستان گرفته شده اقدامات شدید برای محدود کردن گسترش ویروس بسته شدن مدارس, تئاتر و سینما, در حالی که همچنین با اعلام یک وضعیت اپیدمی تهدید.

لهستان تایید کرده است 58 مورد از coronavirus و یک مرگ در حالی که روسیه گزارش کرده است 34 عفونت.

مقامات نزدیک به نخست وزیر, Mateusz Morawiecki گفت: آنها امیدوار گسترش coronavirus می تواند پیشتر طی ماه آینده پیش از سالگرد اجازه می دهد ارشد مقامات لهستانی به سفر اما این ممکن است نه اثبات واقع بینانه است.

“آن را به آنها (مقامات لهستانی) تصمیم بگیرید که اگر آنها قصد به برگزاری مراسم یادبود در اسمولنسک و برای اطلاع رسانی به رسانه ها در مورد آن” سفارت روسیه در ورشو به رویترز گفت از طریق ایمیل در پاسخ به یک پرس و جو.

مقامات روسی گفت: در اوایل این سال آنها کمک خواهد کرد همتایان لهستانی سازماندهی این رویداد در اسمولنسک. (گزارش شده توسط Joanna Plucinska با گزارش های اضافی توسط الکساندر مغز و اندرو Osborn در مسکو ویرایش توسط Justyna Pawlak و علامت هاینریش)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im