محتوای مقاله

اعتراضات روز پنجشنبه پس از انتشار ويديوئی برنامه ريزی شد که دستگيری يک سياه پوست را نشان می داد که در ماه مارس پس از آن که پليس در ايالت نيويورک در حالی که روی زمين گره می زد، دستبند زده و برهنه بود، بر اثر خفگی جان خود را از دست داد.

خانواده مرد متوفی، دانیل پرود، روز چهارشنبه خواستار دستگیری ماموران پلیس درگیر در مرگ او شدند که هفت روز پس از این حادثه رخ داد.

به گزارش نیویورک تایمز، ممتحن پزشکی شهرستان مونرو، مرگ پرود را یک قتل ناشی از «عوارض آسفیکسی در تنظیم خویشتن داری فیزیکی» حکم کرد.

مرگ پرود در ۲۳ مارس، دو ماه پیش از مرگ جرج فلوید به دست پلیس مینیاپولیس، اعتراضات بین المللی علیه وحشیگری پلیس و بی عدالتی نژادی در آمریکا را برانگیخت.

فعالانی که روز پنجشنبه در حال برنامه ريزی اعتراضاتی در روچستر و ميدان تايمز شهر نيويورک بودند، خواستار دستگيری و متهم شدن افسرانی شده اند که پرود را دستگير کرده اند، در مرگ او دستگير و متهم شوند.

پس از انتشار اين ويديو در روز چهارشنبه، اعتراضاتی در مرکز شهر راچستر، شهری در نزديکی درياچه انتاریو در حدود ۳۰۰ مايل شمال شهر نيويورک آغاز شد. به گزارش دموکرات و کرونیکل، پلیس اسپری فلفل را بر روی تظاهرکنندگان منتشر کرد و ۹ نفر را دستگیر کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی WROC-TV وابسته به سی بی اس، خانواده پرود تصاویر دوربین بدن این دستگیری را روز چهارشنبه منتشر کردند که پس از طرح درخواست قانون آزادی اطلاعات به دست آورده اند.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im