کبک شکر حاجت وضعیتی وخیم پس از ‘فاجعه بار’ COVID-19 تعطیلی

MONTREAL — Pierre Faucher صرف مقدار از ماه فوریه آماده سازی برای استقبال از دهها هزار نفر از مشتریان که گله سالانه به خود sugar shack غرب مونترال مشتاق به یادگیری در مورد سنتی sap جمع آوری و خوردن کالری مملو از مواد غذایی خیس شیرین شربت افرا.

امروز جداول طولانی در 200 سال سالن ناهار خوری در حال خالی کردن مواد غذایی باقی مانده uneaten و اوج-فصل کارکنان از 100 شده است به کاهش پنج بعد از دولت کبک دستور shutdown از رستوران ها و مکان های تجمع به منظور محدود کردن گسترش COVID-19.

در حالی که این بیماری همه گیر را ترک کرده است کسب و کار چند دست نخورده زمان بندی شده به ویژه بی رحمانه برای کبک چند صد تجاری شکر حاجت بسیاری از آنها کسب اکثریت قریب به اتفاق از سود خود را در طول sugaring-فصل کردن اجرا می شود که از اواخر مارس تا اوایل آوریل است.

“این یک ضربه” گفت: Faucher که عمل Sucrerie de la Montagne در Rigaud, Que., برای بیش از 40 سال است. او تخمین می زند که 60 درصد سالانه خود را کسب و کار می آید در طول sugaring-فصل کردن.

“من تا به حال در موقعیت های دشوار است اما این برنده جایزه اول.”

Faucher گفت: تنها عمل است که همچنان در حال ساخت شربت که مزرعه اش می کند ، شده اند وجود دارد چند takeout مواد غذایی سفارشات اما هیچ یک از آن است که به اندازه کافی برای جبران آنچه از دست داده است.

Kasandra Cherrier که شرکت صاحب Sucrerie Bonaventure در Mirabel در شمال مونترال برآورد او ضرر و زیان در 250.000 دلار است. بر خلاف Faucher او کسب و کار مجاز نیست به کار در طول سال و معنی او نمی خواهد در کسب و کار تا 2021.

او گفت: زمان بسته شدن بود به خصوص دردناک از او می خواهم فقط با پرداخت هزاران دلار به انبار کردن مواد غذایی و استخدام کارکنان.

در حال حاضر او تا به حال به بسیاری از مواد غذایی خود را به نیازمندان است و به دنبال به امن وام برای جلوگیری از بسته شدن و ورشکستگی.

در حالی که او پول کمی از او آنلاین بوتیک, او تعجب چه باید بکنید با گسترده نقل از ترشی, ترشی و چغندر او می خواهم برای آماده 40,000 مشتریان او نمی آمدید.

“من تا به حال به پرداخت بیشتر فقط برای خنثیسازی که آماده سازی,” او گفت:.

در حالی که این استان را در شربت افرا تولید به نظر می رسد به رفتن نسبتا هموار فصل شده است یک فاجعه برای تجاری شکر حاجت است که بستگی به اتاق ناهار خوری درآمد به گفته یک سخنگوی این سازمان به نمایندگی از شربت افرا تولید در کبک.

“برای کسانی که کسب و کار است که تعداد آنها در ماه مارس و آوریل آن را قطعا رفتن به یک فصل فاجعه بار و چگونه آنها را از طریق آن دریافت نشده است دیده می شود” هلنه Normandin در مصاحبه ای گفت:.

Normandin گفت که در حالی که آنها تنها کسری از استان 7,000 تولید این شکر حاجت نقش مهمی در نگهداری کبک فرهنگ زنده است.

“حتی اگر آنها فقط چند صد آنها اغلب ارتباط بین مصرف کننده و تولید چرا که در تصور ما این چیزی است که یک قند زیستن است,” او گفت:.

او گفت: این انجمن با تشکیل یک کمیته برای کمک به لابی برای آنها و نیز ترویج محصولات خود را در یک وب سایت Erable d’Ici.

بسته شدن خود را به اتاق ناهار خوری باعث شده است تا برخی از شکر حاجت به سعی کنید به حرکت, آنلاین, ارائه takeout وعده های غذایی و حتی Facebook-جریان صبحانه جلسات.

مایکل کنستانتین گفت: خانواده-اجرای شکر زیستن در شمال مونترال ارائه شده است کامل منجمد سنتی غذا برای مشتریان به بلند کردن و غذا خوردن در خانه.

او گفت که او را دیده می شود, افزایش سفارشات, حتی اگر او نیست و در عین حال راه اندازی به ارائه تحویل.

در حالی که هیچ چیز در مقایسه با درآمد حاصل از اتاق ناهار خوری او امیدوار آن موفق خواهد بود به اندازه کافی است که او می تواند استخدام چند از کارکنان او گذاشته با کمک دولت فدرال یارانه دستمزد برنامه.

او همچنین امیدوار است که این ویروس فروکش خواهد کرد به اندازه کافی اجازه می دهد تا خود را در تابستان عروسی و رویدادهای به جلو حرکت کند.

Faucher نیز اعتماد به نفس است که خود و خانواده اجرای کسب و کار را برای زنده ماندن تا یک سال دیگر حتی اگر او باید در بدهی را به انجام این کار.

در این میان او با تمرکز بر حفظ اموال خود و به دنبال به جلو به یک احتمالی بازگشایی.

“من پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ زندگی می کردند از طریق جهانی اول و دوم جنگ و آنفلوآنزای اسپانیایی” او گفت:. “هیچ دلیلی وجود دارد من می توانم از این طریق دریافت کنید.”

این گزارش توسط The Canadian Press برای اولین بار منتشر شد مارس 5, 2020

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im