روسی جاسوسی مورد اسناد و مدارک گم شده و یا نابود کانادا اطلاعات watchdog می یابد

اتاوا — مقامات فدرال از دست داده و یا احتمالا نابود حساس سوابق مورد یک افسر نیروی دریایی به جرم فروش اسرار به روسیه بررسی توسط کانادا اطلاعات کمیسر پیدا کرده است.

کمیساریای این کاوشگر که درگیر در این کشور بالا بنده و نخست وزیر امنیت ملی, مشاور چپ کلید سوالات پاسخ داده نشده به این دلیل که پرونده های طبقه بندی شده درباره جاسوسی مورد نمی تواند واقع شود.

در این قسمت شروع به هفت سال پیش زمانی که کانادا مطبوعات در زمینه دسترسی به اطلاعات, قانون درخواست شورای خبرگان برای جلسه یادداشت های ایمیل و گزارش در مورد پرونده جفری Delisle از یک دوره سه هفته ای در بهار 2013.

Delisle, مشکل تاریخ و افسر نیروی دریایی شده بود محکوم به 20 سال زندان پس از شفاعت گناه به عبور طبقه بندی شده اطلاعاتی غربی به روسیه در ازای پول نقد به طور منظم برای بیش از چهار سال است.

دسترسی به قانون در نظر گرفته شده برای اطمینان از شفافیت عملکرد دولت اجازه می دهد تا افرادی که با پرداخت 5 دلار هزینه به درخواست برای یک آرایه وسیعی از فدرال اسناد با برخی از استثناهای خاص.

شورای خبرگان, دفتر, اوج فدرال بوروکراسی پاسخ در اوت 2013 که سوابق مربوط به Delisle خواهد بود به طور کامل نکردن از انتشار زیرا آنها در برخورد با مسائل از جمله تحقیقات روابط بین المللی و تشخیص خرابکارانه و یا فعالیت های خصمانه.

کانادا مطبوعات شکایت کرده زیر ماه به کمیساریای اطلاعات یک بازرس برای کاربران از قانون است که قدرت نقد و بررسی اسناد و مدارک و تصمیم بگیرید که آیا آنها شده اند به درستی نکردن.

اتفاقاتی که به دنبال آن بودند دقیق این ماه در نامه ای به آژانس خبری از کمیساریای اطلاعات کارولین مینارد.

کمیسر دفتر خواسته در سال 2013 برای بدون سانسور کپی از این فایل به بررسی و خبرگان شورای اداری گفت: ترتیبات خواهد بود ساخته شده برای یک محقق برای مشاهده حساس سوابق در سایت.

با این حال به نظر می رسد بیش از پنج سال گذشته قبل از کمیساریای را به دنبال.

در ماه جولای سال 2019 معاون مدیر شورای خبرگان دفتر شرکت-خدمات شعبه گفت: یکی از کمیساریای محققان اسناد و مدارک به حال “به احتمال زیاد” شده است سهوا.

مینارد سپس به صدور یک فرمان به گرتا Bossenmaier امنیت ملی و هوش مشاور نخست وزیر در آن زمان به تولید سوابق — حرکت با هدف تعیین اینکه آیا آنها در واقع پاکسازی شده است.

در اواخر ماه نوامبر شورای خبرگان دفتر مدیر دسترسی به اطلاعات پاسخ داد: در Bossenmaier طرف که شورای خبرگان اتاق می تواند نه قرار دادن سوابق و نه تایید می کنند اگر آنها نابود شده است.

مدیر ارائه چند سرنخ: در سال 2013 یک دسترسی تحلیلگر مشاهده سوابق در یک منطقه امن از دفتر امنیتی و اطلاعاتی دبیرخانه. آنها سپس در یک پوشه که به نظر می رسد شده اند به بازگشت به کابینه های مختلف.

“باید اسناد و مدارک واقع شود PCO خود را به اطلاع دفتر,” او نوشت.

به عنوان PCO تا به حال هنوز تایید نشده وضعیت اسناد مینارد خواسته شورای خبرگان کارمند ایان Shugart در Dec. 30, 2019, نامه ای به ارائه هر گونه سوابق موجود توسط Jan. 20.

“من هم در خواست منشی برای اطمینان حاصل شود که PCO گام های لازم برای تضمین کند که تمام سوابق مربوط به جاری (دسترسی به اطلاعات) رسیدگی به شکایات به درستی ذخیره می شود می گوید:” مینارد نامه به کانادا را فشار دهید.

شورای خبرگان دفتر معاون وزیر در پاسخ به مینارد ماه گذشته که سوابق می تواند یافت نمی شود و نام این ماده “یک حادثه جدا شده.”

پس از این حادثه PCO “متعهد شده است برای اطمینان از یک روش دقیق تر” گرفته شده که با درخواست چنین گفت: Pierre-Alain Bujold یک مستراح شورای دفتر سخنگوی.

این PCO می گوید که در حال حاضر هدایت مقامات برای ایجاد کپی از اسناد حساس اطمینان از درخواست شماره به صورت برجسته نمایش داده می شود و فایل را در یک متمرکز خرک برای امانت و مرجع در آینده.

ناتالی Bartlett سخنگوی مینارد کاهش یافته است به نظر گفت: برای دسترسی به, قانون اجازه نمی دهد که این کار به بحث و بررسی مگر اینکه و تا زمانی که آن را توسط منتشر شده در گزارش.

در نامه اش به کانادا مطبوعات مینارد که شد کمیسر در مارس 2018, عذرخواهی برای تاخیر در بررسی این شکایت است.

“شکایت خود را به ارمغان آورده است به جلو هر دو اهمیت نهادهای مناسب شناسایی و حفاظت از پاسخگو سوابق و همچنین اهمیت انجام به موقع و تحقیقات است.”

مینارد گفت که پس از ملاقات او برقرار اقدامات برای اطمینان از همسر شکایت “همچنان به طور فعال به دنبال و که فایل های باقی نمی ماند اختصاص داده نشده برای مدت های طولانی از زمان.”

او افزود که در این مورد بدون سوابق “من نمی توانم به طور موثر ارزیابی اینکه آیا PCO بود در توجیه عدم دسترسی به, در تمام یا بخشی تحت عمل می کنند و نه می توانم prospectively توصیه می کنند که اطلاعات ناتوان بودن در واقع فاش شود.”

این گزارش توسط The Canadian Press منتشر گردید Feb. در 23 سال 2020 است.

–Follow @JimBronskill در توییتر

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im