محتوای مقاله

اتاوا — تصویر به روز شده از فقر در سراسر کشور قبل از COVID – 19 همه گیر نشان می دهد که کسانی که زندگی می کنند به خوبی زیر آستانه کم درآمد بیشتر عقب افتاده بود.

آمار آمار کانادا میانگین «شکاف فقر» را نشان می دهد که اندازه گیری می کند مردم به طور متوسط تا چه حد زیر خط فقر رسمی قرار می برند، از ۳۱٫۸ درصد در سال ۲۰۱۵ به ۳۳٫۴ درصد در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است.

اگرچه در همان دوره، درصد افرادی که دورترین افراد زیر خط فقر زندگی می کنند، که به عنوان درآمد ۷۵ درصدی پایین تر از نشانگر تعریف می شوند، از ۷٫۴ درصد به ۵٫۴ درصد کاهش یافت.

این آمار با آمارهای منتشر شده در اوایل سال جاری، پس از آن که آمار کانادا به روز کرد که چگونه آستانه فقر را محاسبه کرده است، متفاوت است.

آژانس می گويد ارقام محاسبه شده آن حاکی از آن است که کمتر کسی در کانادا با درآمدهای پايين زندگی می کند، اما کسانی که هنوز در فقر به سر می برند، شاهد بهبود وضعيت خود نيستند.

کارشناس می گويد همه گیر ممکن است شکاف فقر را در سال جاری گسترده تر کند، با سوار شدن زياد بر طرح دولت فدرال برای انتقال ميليون ها کانادائی بر روی مجموعه جديدی از اقدامات حمايت از درآمد.

این گزارش توسط مطبوعات کانادا برای اولین بار در ۹ سپتامبر ۲۰۲۰ منتشر شد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im