قطعی اثر هنری مورد COVID-19 نوشته شده توسط استفان کینگ در سال 1978. آن را به نام ایستادهو آن را به طور گسترده ای در نظر گرفته ترسناک محبوب نویسنده شاهکار — یک جاذب عرق آور, ترسناک محتمل 1,400-صفحه حماسی در مورد زمان آغاز و گسترش بسیار مرگبار جهانی همه گیر ضربه شروع به داخل زیرزمینی تست بیولوژیکی تسهیلات در صحرای موهاوی و فرستاده برخورد در همه جهات در سراسر جهان با سرکش سرعت.

شده است وجود دارد هرگز زمان بهتری برای خواندن کینگ بیماری اپوس از سمت راست در حال حاضر. برای یک چیز, ما وقت آزاد بیشتر از همیشه است و اگر هیچ چیز دیگری, بودن cooped در خود به انزوا فرصتی ایده آل برای مقابله با چنین دلهره آور خوانده است. دیگر کتاب های زیادی به ما بگویید که در مورد وضعیت فعلی ما — در مورد چیزهایی که ما از ترس و چقدر بدتر از این می بود.

خواب بیش از 40 سال قبل از جهان تا به حال شنیده ام از coronavirus این ویژگی در بسیاری از تشابه قابل توجه با زمان بین المللی بحران که آن را تبدیل به یک حاکم نقطه مقایسه به عنوان به زودی به عنوان این بیماری برای اولین بار به نظر می رسد — به طوری که او مجبور شد به نظر. “هیچ coronavirus است نه مانند ایستاده,” او توییتی در اوایل ماه مارس. “آن را در هر نقطه در نزدیکی به عنوان جدی است. این برجسته survivable.”

پادشاه superflu — یا “کاپیتان سفر” آن را به عنوان محاوره شناخته شده در این کتاب در واقع متفاوت از ما coronavirus به طور قابل توجهی. شدید مسری با میزان مرگ و میر در جایی در اطراف 99 درصد سفرهای طول می کشد به شکل یک باطل آنفولانزا جهش کاملا علاج بیماری که steamrolls سیستم ایمنی بدن انسان است و می تواند کشتن در چند ساعت. ایستاده است که عمدتا در مورد پیامدهای فاجعه زمانی که بشریت شده است و تقریبا ریشه کن شده و چند هزار بازماندگان تلاش برای بازسازی جامعه از آن مخروبه باقی مانده است.


Stephen King: ‘این است که چگونه آن کار می کند. توجه.’

اسکات ایسن/گتی ایماژ برای Warner Bros.

مهم نیست که چقدر ما به شدت در حال ضرب و شتم توسط COVID-19, مهم نیست چقدر بد ما موفق به حفظ و گسترش آن موجود آن را نمی خواهید به از بین بردن تمام بشریت است. اما در حالی که ما قطعا خوشا به رقیب با کمتر از یک بیماری کشنده از یکی که شاه ابداع راه کاپیتان سفر’ گسترش به نظر می رسد ترسناک شبیه به آنچه که ما در حال برخورد با حق در حال حاضر.

آن را به عنوان سریع نوردد ملت و شاه آن را به عنوان توصیف “بسیار کشنده های زنجیره ای نامه” فراموش نشدنی — ما آمده ایم تا ترس خود اشاره به دنیوی علائم به خفیف و سرفه و آبریزش بینی و مرگ و نابودی آنها هرالد. “بینی او شروع کرد به غلغلک دادن” شاه می نویسد: از یک پرستار در انجام وظیفه در یک بیمارستان که در آن بیمار تحت قرنطینه. “او hankie از جیب خود و عطسه به آرامی سه بار.” آنچه که او به معنای به معنای روشن است. فقیر و در واقع کل بیمارستان انجام میشود. دیده کسی سرفه یا عطسه در ناحیه تناسلی به تازگی ؟ شما می دانید چه شاه صحبت کردن در مورد. و آن را به طور جدی دمدمی مزاجی شما.

“من همکار آمریکایی” رئیس جمهور ایالات متحده آغاز می شود یک آدرس به ملت به عنوان بیماری ramping تا “من مصرانه از شما را به ماندن در خانه. اگر شما احساس بیمار در رختخواب بمانند آسپرین و نوشیدن مقدار زیادی از مایعات است. اعتماد به نفس است که شما احساس می کنید بهتر است در یک هفته در اکثر.” پادشاه guileful دولت figureheads به شدت تطهیر شدت کاپیتان سفر انکار “شایعه است که این گونه از آنفلوآنزای کشنده است” حتی به عنوان نیمی از کشور است بستری با عفونت و هزاران نفر در حال تسلیم شدن به آن توسط ساعت.

زمانی که این کتاب منتشر شد, این ممکن است به عنوان خوانده شده که تا حدودی cartoonishly طنز — تلخ کمی اغراق darkly طنز اثر است. در نور از چه واقعی رئیس جمهور در پاسخ به COVID-19 آن به نظر نمی رسد مانند هجو است. “ما می پرسند که شما باقی می ماند آرام و امن در دانش است که که در اواخر این هفته یا اوایل بعد یک واکسن آنفولانزا در دسترس خواهد بود برای کسانی که در حال حاضر در بهبود,” داستانی جمهور اعلام کرد. آدرس خود را قطع شده است “اسپاسم سرفه است.”

چه چیزی باعث این موضع بسیار موثر است و آن غیر طبیعی رئالیسم — به این معنا که شاه آمد تا با برخی دور از ذهن علمی تخیلی سناریو اما معتبر حساب چگونه یک ترمینال فوق العاده-virus ممکن است موجه گسترش یافته است. او به درستی گمان, زنگ و سردرگمی که فراگیر گسترش سریع بیماری است که به خوبی درک و وحشت است که نفوذ به قلب و ذهن عموم مردم به عنوان آنها در تلاش برای تشخیص شدت تهدید.

بیشتر نگران کننده او پیش بینی کرد که چگونه به سرعت به یک بیماری مانند این می تواند بدون اقدامات برای پهن کردن منحنی. دو هفته پس از او می خواهم اصرار کروناویروس نبود مثل خود superflu در واقع پادشاه بازگشت به توییتر روشن است کهدر حالی که خود بیماری نیست به عنوان کشنده گسترش همان بود. “این است که چگونه کار می کند,” او نوشت. “توجه شده است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im