تایوان وزیر امور خارجه دعوت آمریکا اخراج خبرنگاران توسط چین

تایپه — تایوان وزیر خارجه یوسف وو تمدید یک دعوت شخصی در روز شنبه به مدت سه عمده آمریکا روزنامه به ایستگاه در جزیره خود را در چین مبتنی بر روزنامه نگاران که اخراج پکن اعلام کرده است.

چین گفت: در 18 مارس آن را لغو مطبوعات اعتبارنامه از همه روزنامه نگاران آمریکایی در چین دفاتر از نیویورک تایمز وال استریت ژورنال و واشنگتن پست که با توجه به پایان می رسد در پایان سال 2020 است.

پکن همچنین گفت: کسانی که تحت تاثیر قرار نمی خواهد اجازه داده می شود به عنوان روزنامه نگاران چینی-اجرا در شهر هنگ کنگ است. در گذشته خبرنگاران خارجی اخراج و یا منع از سرزمین اصلی چین اجازه داده شد به کار در هنگ کنگ است.

“As @nytimes, @WSJ & @پایگاه سازمان تبلیغات اسلامی صورت تشدید خصومت در چین من می خواهم به شما خوش آمد به مستقر در تایوان یک کشور است که چراغ آزادی و دموکراسی” وو در توییتر نوشت.

“بله! شما پیدا کردن افراد در اینجا به شما تبریک با آغوش باز و چیزهای واقعی لبخند می زند.”

تایوان به تنها تعداد کمی از دائمی خبرنگاران خارجی و هیچ یک از سه روزنامه های کامل در زمان حضور در این جزیره در حال حاضر.

در حالی که چینی ادعا تایوان یک هرزگرد دموکراسی با آزادی بیان را به شدت کنترل مرز برای کمک به جلوگیری از گسترش coronavirus و به طور کلی تنها خارجی ها در حال حاضر نگه داشتن اجازه اقامت در حال حاضر اجازه ورود.

چین گذاشته است مسئول این وضعیت با سه روزنامه در واشنگتن درب برای محدود کردن تعدادی از رسانه های چینی در ایالات متحده است.

ماه گذشته واشنگتن خواستار روزنامه نگاران از رسانه های دولتی ثبت نام به عنوان کارکنان از ماموریت های دیپلماتیک و گفت آن را در پاسخ به رشد سرکوب مستقل گزارش در چین است.

چین و سپس اخراج سه وال استریت ژورنال خبرنگاران – دو آمریکایی و یک استرالیایی – پس از این مقاله نظر در ستون تماس چین “واقعی مرد بیمار از آسیا است.”

در یک نامه سرگشاده منتشر شده در اوایل این هفته سه تا از ناشران خواست چین برای تجدید نظر در این حرکت گفت: آن را “مضر منحصر به فرد و بی پروا” در زمانی که جهان های بار مبارزه با کروناویروس.

چین آمار در آنچه در آن به نام “مغرضانه” گزارش روز جمعه در یک هوای سرد پاسخ به این درخواست. (گزارش شده توسط بن بلانچارد; ویرایش توسط Simon کامرون-مور)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im