تایوان مذاکرات که نقش با ما چین را تقبیح ‘دستکاری’

تایپه/پکن — تایوان و ایالات متحده در این هفته مورد بحث چگونه به “هماهنگی نزدیک” بین جزیره و سازمان بهداشت جهانی (WHO) در طول شیوع کروناویروس نقاشی ملامت از چین برای “دستکاری سیاسی” این بیماری همه گیر.

تایوان است که از مطالعه حذف شدند که با توجه به فشار دیپلماتیک از چین که آن را صرفا یک متمرد استان با حق ندارد به مظاهر دولت است. nL4N2BN2TH]

حذف آن را تبدیل به یک منبع اصلی خشم برای تایوان که می گوید آن شده است قادر به دریافت اطلاعات دست اول از این که قرار دادن در جزیره زندگی می کند در معرض خطر به خاطر سیاست است. هر دو که در چین و تایوان می گویند داده شده است کمک به آن نیاز دارد.

وزارت امور خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه گفت مقامات ارشد ایالات متحده و تایوان روز سه شنبه برگزار شد و “مجازی فروم در حال گسترش تایوان مشارکت در مرحله جهانی” با تمرکز خاص بر چه کسانی و چگونه برای به اشتراک گذاشتن تایوان مدل موفق از مبارزه با کروناویروس.

“شرکت کنندگان همچنین در مورد تلاش های مداوم برای بازگرداندن تایوان وضعیت ناظر در سازمان بهداشت جهانی و همچنین راههای دیگر برای هماهنگی نزدیک بین تایوان و سازمان بهداشت جهانی ،

سازمان بهداشت جهانی است که تصمیم گیری بدن.

تایوان با حضور در آن به عنوان یک ناظر از 2009-2016 وقتی تایپه-پکن روابط گرم اما چین مسدود شده بیشتر مشارکت پس از انتخابات از رئیس جمهور تایوان Tsai و نشستند ون که چین به عنوان دیدگاه یک تجزیه طلب, اتهامات او را رد می کند.

تایوان وزارت امور خارجه ابراز لطف ایالات متحده در روز جمعه برای آن “ادامه داد: از اقدامات مشخص برای حمایت از تایوان مشارکت در که و دیگر سازمان های بین المللی.”

در پکن چینی وزارت امور خارجه سخنگوی Hua Chunying گفت که ایالات متحده و تایوان هر دو به خوبی آگاه است که اعضای این که باید کشورهای مستقل و متهم تایوان به دنبال سرمایه سیاسی از شیوع بیماری است.

“ما امیدواریم که آنها نمی خواهد تلاش برای استفاده از این اپیدمی به تعامل سیاسی, دستکاری,” او گفت: روزانه اخبار جلسه.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن امضا قانون جدید در ماه گذشته نیاز به افزایش حمایت از تایوان بین المللی نقش. چین تهدید نامشخص در اقدامی تلافی جویانه در پاسخ.

مانند بسیاری از کشورهای ایالات متحده تنها غیر رسمی روابط با این جزیره است اما آن قوی ترین حامی در صحنه جهانی است.

تایوان بوده است به مراتب موفق تر از بسیاری از همسایگان خود را نگه داشتن ویروس چک کنید با تشکر اولیه و دقیق مراحل را به کنترل خود را گسترش. این گزارش 348 موارد و مرگ و میر پنج به تاریخ.

در آخرین اندازه گیری وزیر بهداشت چن Shih-چانگ گفت: افرادی که نمی پوشیدن ماسک صورت در حمل و نقل عمومی را جریمه تا T$15,000 (حدود 500 دلار). ($1 = 30.2040 تایوان دلار) (گزارش توسط بن بلانچارد و گابریل Crossely; گزارش های اضافی توسط دیوید Brunnstrom در واشنگتن; ویرایش توسط Simon کامرون-مور)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im