تیان آن من شب زنده داری سازمان خواستار شمع روشن در سراسر هنگ کنگ

دلار هنگ کنگ — قادر به برگزاری یک توده شب زنده داری با توجه به کروناویروس کنترل مردم هنگ کنگ باید نور شمع در سراسر شهرستان به مناسبت معترضان طرفدار دموکراسی کشته در پکن میدان تیان آن من در سال 1989 یک سازمان گفت: در روز چهارشنبه.

در این سال 4 ژوئن سالگرد سرکوب توسط چین کمونیست حاکمان خواهد بود بسیار حساس پس از ضد دولت تظاهرات توده ای و گاهی ناآرامی های خشونت آمیز دیده می شود در نیمه خودمختار هنگ کنگ پس از ژوئیه سال گذشته است.

در سال گذشته دهها هزار نفر از مردم در هنگ کنگ پیوست محزون و صلح آمیز شمع روشن vigils در یک پارک در مرکز شهر بزرگترین بزرگداشت 1989 سرکوب در پکن, وقتی سربازان چینی در آتش دانشجو-رهبری معترضان.

در روز سه شنبه, هنگ کنگ, مقامات گفت: محدودیتی در گروه اجتماعات به بیش از هشت نفر خواهد بود تمدید حداقل تا پایان روز 4 ژوئن.

لی Cheuk-یان رئیس هنگ کنگ داد در حمایت از میهنی جنبش های دموکراتیک از چین که سازماندهی سالانه vigils گفته رویترز روز چهارشنبه به اعتقاد او انگیزه برای تمدید شد “سرکوب سیاسی.”

پلیس هنوز برای پاسخ دادن به یک برنامه سالانه شب زنده داری برگزار می شود در ویکتوریا پارک Lee, گفت:, و اضافه کرد که او “خوشبین نیست.”

“ما باید به یک طرح B” لی گفت. “به جای یک نقطه ما آن را در همه جا هنوز با قدرتمند شمع برای محکوم کردن قتل عام و سوگواری برای کسانی که در سال 1989 درگذشت.”

تلفات داده شده توسط مقامات روز پس از سرکوب شد حدود 300 بسیاری از آنها سربازان با تنها 23 دانش آموزان را تایید کرد کشته شدند. چین هرگز ارائه یک حسابداری کامل از خشونت اما گروه های مدافع حقوق بشر و شاهدان می گویند این کشف می تواند اجرا به هزاران نفر. موضوع تابو است در چین.

لی گفت: تیان آن من شب زنده داری نشان “یک محک برای یک کشور و دو سیستم” – توافق حاکم بر بریتانیا تحویل شهر به چین در سال 1997 که به آن آزادی در دسترس نیست در سرزمین اصلی.

وزیر بهداشت سوفیا چان و هنگ کنگ رهبر کری لام گفت: اقدامات بهداشت بودند نه بر اساس ملاحظات سیاسی.

هنگ کنگ ثبت شده جدید چند coronavirus موارد به تازگی با مجموع طولانی فقط بالاتر از 1000 اما در مارس 13 این شهرستان گزارش اولین مورد در بیش از سه هفته مربوط به کسی که تا به حال سفر خارج از کشور.

مقامات مجاز, کافه سینما و ورزشگاه را دوباره باز در اوایل این ماه و مذهبی گفت: گردهمایی می توانند رزومه با برخی از قوانین ایمنی. داخل خانه های کارائوکه کافه ها و کلوپ های شبانه خواهد ماند بسته برای یک هفته دیگر. (نوشتن توسط Marius Zaharia; ویرایش توسط Simon کامرون-مور)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net