محتوای مقاله ادامه یافت

بزرگترین گروه تجاری این صنعت – تحقیقات دارویی و تولیدکنندگان آمریکا، یا PhRMA – این اقدام ترامپ را به عنوان «حمله ای بی پروا به شرکت هایی که شبانه روز برای ضرب و شتم COVID-19 کار می کنند» تقبیح کرد.

استفان اوبل، رئیس جمهور و رئیس اجرایی PhRMA این سیاست را «غیرقابل کار» و «تجاوز» نامید و گفت که به دولت های خارجی می گوید که چگونه ایالات متحده دسترسی به درمان ها را فراهم می کند.

لری لویت، اقتصاددان بهداشت در سازمان تحقیقاتی بنیاد خانواده قیصر، در توییتر نوشت که دستور اجرایی ترامپ «به خودی خود کاری نمی کند. باید با مقرراتی پیگیری شود که زمان می برد.»

سازمان نوآوری بیوتکنولوژی گفت این اقدام سرمایه گذاری صنعت را کاهش خواهد داد. دکتر میشل مک موری هیث، رئیس و مدیر عامل این گروه در بیانیه ای گفت: “ما از هر ابزار موجود – از جمله اقدام قانونی در صورت لزوم – برای مبارزه با این طرح مخاطره آمیز کنترل قیمت های خارجی استفاده خواهیم کرد.”

دن مندلسون، بنیان گذار مشاوره Avalere Health، گفت این اقدام ترامپ پیش از انتخابات ۳ نوامبر بر قیمت مواد مخدر برای شهروندان ارشد تأثیر نخواهد گذاشت و افزود رای گیری نشان می دهد آمریکایی ها بیشتر از قیمت مواد مخدر نگران کروناویروس هستند.

او گفت جو بایدن نامزد حزب دموکرات ریاست جمهوری «مزیت ۲۰ امتیازی نسبت به ترامپ در مورد کوید۱۹ دارد، بنابراین جای تعجب نیست که ببینیم دولت سعی می کند موضوع را تغییر دهد.» رئيس جمهوری جمهوريخواه در ماه ژوئيه دستور اجرائی را امضا کرد تا مديکر را ملزم کند قيمت هایی را که برای مواد مخدر می پردازد به کسانی که کشورهای ديگر پرداخت می کنند گره بزند. اما اجرای آن در حالی به تأخیر افتاد که دولت به دنبال کار کردن راه حلی با این صنعت بود.

(Reporting by Doina Chiacu, Susan Cornwell and Richard Cowan in Washington; Michael Erman in Maplewood, New Jersey; ویرایش توسط نیک زیمینسکی، پیتر و دایان کرافت)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im