محتوای مقاله

آنکارا — ترکیه روز سه شنبه اعلام کرد که در حال پوسته پوسته شدن طرح های بازگشت برای بازگشایی مدارس در اواخر این ماه، با تنها جوان ترین دانش آموزان شروع کلاس در ابتدا، تا دو روز در هفته است.

مرگ و میر از ویروس کرونا از اواسط ماه مه که قفل در محل بود به بالاترین خود پریده است.

دولت گفته است قصد ندارد يک قفل کامل را دوباره معرفی کند اما از ترک ها خواسته است اقدامات دوری اجتماعی و بهداشتی را برای مهار ويروس دنبال کنند. ماسک ها اجباری شده اند.

ماه گذشته، زیا سلکوک، وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که مدارس، که بیشتر از ماه مارس تعطیل هستند، در ۲۱ سپتامبر شروع به بازگشایی خواهند کرد. اما روز سه شنبه گفت تنها دانش آموزان پیش دبستانی و سال اول در ابتدا در کلاس های حضوری شرکت خواهند کرد و طرح های بازگشایی بیشتری برای تعیین در یک دوره ارزیابی سه هفته ای دارد.

وی در بیانیه ای کتبی گفت: ما از یک شروع کنترل شده تر و تدریجی تر در کشورمان حمایت می کنیم. مدرسه شامل ترکیبی از یادگیری از راه دور و در فرد خواهد بود.

کودکان در سال اول مدرسه به مدت یک روز در طول یک «هفته اقتباس» و سپس دو روز در هفته های بعد حضور می داشتند. وی گفت: والدینی که نمی خواهند فرزندان خود را به مدرسه فرستادند می توانند برای ادامه آموزش از راه دور انتخاب کنند. (Reporting by Ece Toksabay Writing by Tuvan Gumrukcu Editing by Peter Graff)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im