ترکی نیکوکار دوباره بازداشت پس از تبرئه در نقطه عطفی محاکمه

استانبول — ترکیه تاجر و نیکوکار Osman کاوالا شده است دوباره دستگیر و به مقر پلیس در استانبول, رسانه های دولتی گزارش روز چهارشنبه ساعت پس از تبرئه او اتهام نقش برجسته تظاهرات در سال 2013.

پارک گزی به یک چالش عمده برای پس از آن نخست وزیر در حال حاضر رئیس جمهور طیب اردوغان و کاوالا را تبرئه همراه با هشت نفر دیگر شده است. خود را محاکمه انتقاد توسط متحدان غربی در نظر گرفته شد به عنوان یک آزمون دادگستری در ترکیه است.

کاوالا را دوباره بازداشت بیش از اتهامات که او درگیر در یک سال 2016 اقدام به کودتا در نوبه خود باعث ابراز حیرت و نا امیدی از ناظران خارجی خود مورد مخالفت نمایندگان مجلس و فعالان حقوق.

“به هیچ وجه به این باور در هر گونه بهبود در ترکیه اگر دادستان است که تضعیف هر گام جلوتر است. دوباره در تاریکی دوره” پارلمان اروپا گزارشگر در ترکیه, Nacho سانچز Amor گفت: در توییتر.

اما سینکلر وب, ترکیه, مدیر دیده بان حقوق بشر توصیف حکم بازداشت به عنوان “یاغی و کینه جو” دور زدن یک دادگاه اروپایی حقوق بشر حاکم در ماه دسامبر خود خواستار آزادی فوری.

پلیس بازداشت کاوالا بلافاصله پس از آزادی او از یک آلاینده در زندان سیلیوری غرب از استانبول و او را به مقر پلیس پس از سلامت معمول چک دولتی “آناتولی” گفت.

در طول 24 ساعت بازداشت دوره کاوالا خواهد شد ارسال شده به دفتر دادستان در دادگاه اصلی در استانبول یک حساب توییتر اجرا شده توسط کاوالا حامیان گفت. دادستان خواهد شد و سپس حکومت در مورد اینکه آیا به طور رسمی او را بازداشت و فرستادن او به زندان است.

کاوالا برگزار شده بود در زندان برای بیش از دو سال طول گزی مورد. او متهم به تلاش برای سرنگونی دولت با سازماندهی تظاهرات که در طی آن صدها هزار نفر در راهپیمایی در سراسر ترکیه علیه اردوغان قصد دارد به redevelop مرکزی استانبول پارک.

دادگاه اروپایی حقوق بشر در ماه دسامبر خود خواستار آزادی فوری و گفت: وجود عدم سوء ظن معقول است که او مرتکب جرم و جنایت است.

کاوالا در حال حاضر برگزار شد در رابطه با 2016 کودتا که آنکارا می گوید انجام شد توسط حامیان فتح الله گولن روحانی مسلمان. دهها هزار نفر از مردم دستگیر شده اند در سرکوب پس از آن شکست خورده کودتای ناموفق. (گزارش شده توسط Daren ساقی ویرایش توسط رابرت Birsel)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im