شورای امنیت سازمان ملل در دیدار بیش از coronavirus آن را به عنوان تلاش به عمل

نیویورک — شورای امنیت سازمان ملل متحد ملاقات برای اولین بار روز پنج شنبه برای بحث در مورد این بیماری همه گیر کوروناویروس به عنوان 15 عضو بدن – شارژ با حفظ صلح و امنیت بین المللی – تلاش برای توافق بر سر اینکه آیا باید آن را هر گونه اقدام است.

U. N. دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ بخش خصوصی توجیه مجازی جلسه شورای بیماری که تا کنون آلوده برخی از 1.5 میلیون نفر قتل 90,000 در بیش از 200 کشور و منطقه با توجه به همشهری چوب خط حساب کردن.

“همه گیر نیز شمار قابل توجهی از تهدید به حفظ صلح و امنیت بین المللی – به طور بالقوه منجر به افزایش ناآرامی های اجتماعی و خشونت است که تا حد زیادی تضعیف توانایی ما برای مبارزه با بیماری” اشاره به این حادثه تلخ گفت: شورای.

“تعامل شورای امنیت حیاتی خواهد بود برای کاهش صلح و امنیت مفاهیم COVID-19 بیماری همه گیر. در واقع یک سیگنال از وحدت و حل و فصل از این شورا خواهد تعداد زیادی در این اضطراب زمان,” او گفت:.

دیپلمات ها باید تا حد زیادی مقصر شورای امنیت انفعال بیش از همه گیر در ایالات متحده و چین است.

پکن شده است و تمایلی برای شورای به درگیر شدن با این استدلال آن را در اختیار و در حالی که واشنگتن اصرار دارد که هر گونه اقدام شورای مراجعه به ریشه های این ویروس خیلی به دلخوری از چین است. جدید کروناویروس که باعث بیماری تنفسی COVID-19 اولین ظهور در چین در شهر ووهان در اواخر سال گذشته.

“است که به اشتباه بحث که در حال حاضر در مورد نامگذاری این ویروس. این COVID-19 … و این یک تهدید برای صلح و امنیت بین المللی و شورای امنیت باید با بیان خود را بر روی آن قبلا” گفته یکی از مقامات ارشد مذاکره کننده صحبت خواست نامش فاش نشود.

چین U. N. سفیر ژانگ ژوئن گفت: شورای امنیت روز پنج شنبه که آن را باید رد هر گونه اعمال از انگ زدن و سیاسی است. رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن که برچسب coronavirus “چینی ویروس” در ماه گذشته گفت: پکن باید به عمل سریع تر برای هشدار دادن به جهان است.

“برای غلبه بر این چالش جهانی همبستگی و همکاری متقابل حمایت و کمک است که آنچه ما نیاز داریم در حالی که گدا-تو-همسایه یا قربانی منجر خواهد شد و ما هیچ جا” ژانگ گفت.

‘مبارزه یک نسل’

در هفته های اخیر اعضای شورای مذاکره بوده اند پیش نویس دو قطعنامه. پنج وتو-دارای حق اعمال قدرت – ایالات متحده آمریکا, چین, فرانسه و روسیه و انگلیس – بحث شده است یک متن. باقی مانده 10 اعضای انتخاب شده به مدت دو سال لحاظ شده و با بحث در مورد تونس پیش نویس است.

“چشم از جهان هستند و در هر یک از ما که در این شورا ما باید به صرفه جویی در زندگی” سفیر ایالات متحده در سازمان ملل کلی صنایع دستی گفت: این شورا در روز پنج شنبه.

“موثر ترین راه برای مهار این بیماری همه گیر از طریق دقیق و مبتنی بر علم با جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل ریشه های فنی و گسترش ویروس” او گفت:.

شورای ملاقات روز پنج شنبه در درخواست از نه نفر از اعضای منتخب. پس از نشست این شورا با صدور یک بیانیه توافق با اجماع که حمایت اشاره به این حادثه تلخ’ تلاش های مربوط به “تاثیر بالقوه COVID-19 pandemic به درگیری کشورها را تحت تاثیر قرار.”

“ما منتظرش بوده ام برای این جلسه برای مدتی” بلژیک U. N. سفیر مارک Pecsteen د Buytswerve به خبرنگاران گفت:. “آن را فرصتی برای نشان دادن وحدت در شورا و من امیدوارم که این آغاز پیشرفت نیز در یک قطعنامه.”

یک قطعنامه توسط این شورا می تواند به عقب اشاره به این حادثه تلخ’ تماس برای برقراری آتش بس در درگیری در سراسر جهان فشار برای دسترسی برای تحویل کمک های بشردوستانه به مبارزه با کروناویروس و اصرار هماهنگ با رویکرد جهانی برای مقابله با شیوع.

اما شورای امنیت نمی تواند انجام دهد بسیار مورد برخورد با کروناویروس خود و یا پرداختن به پیامدهای اقتصادی همه گیر, گفت:, Richard Gowan U. N. مدیر برای گروه بین المللی بحران فکر می کنم تانک.

“آنچه که این شورا می تواند انجام دهد این است که پروژه یک بیت از اتحاد بین المللی در مواجهه با بیماری” Gowan گفت. “هفته پس از چین و آمریکا مجادله در مورد ریشه های این ویروس یک بیانیه ساده از شورای مورد نیاز برای همکاری خواهد بود و اطمینان دهنده.”

وضوح نیاز دارد نه رای موافق و بدون رای گیری کنند به تصویب رسید. شورای خطاب جهانی بهداشت مسائل در گذشته اتخاذ قطعنامه در سال 2000 و 2011 در HIV/AIDS و در بحران ابولا در غرب آفریقا در سال 2014 زمانی که آن را اعلام وقوع یک تهدید برای صلح و امنیت بین المللی.

اشاره به این حادثه تلخ گفت: این شورا از شیوع کروناویروس: “این مبارزه یک نسل – و علت وجودی سازمان ملل متحد خود را.” (گزارش شده توسط میشل Nichols; ویرایش توسط Daniel والیس)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de