ایالات متحده دستگیری 2 مرد می خواست با ژاپن بیش از سابق نیسان, رئیس, Carlos Ghosn فرار

بوستون/واشنگتن — مقامات ایالات متحده روز چهارشنبه دستگیر سابق ارتش ایالات متحده سرباز نیروهای ویژه و مرد دیگری در ماساچوست می خواستم توسط ژاپن در اتهامات عنوان شده است که آنها را فعال کنید به فرار از سابق Nissan Motor Co, رئیس, Carlos Ghosn خارج از کشور است.

سابق ایالات متحده Green Beret, Michael Taylor, 59 و پسرش پیتر تیلور, 27, آیا متهم توسط مقامات ژاپنی به کمک Ghosn در سال گذشته فرار به لبنان برای جلوگیری از محاکمه به اتهام تخلف مالی.

سرویس مارشال آمریکا بازداشت آنها در دانشگاه هاروارد ماساچوست در درخواست از ژاپن که در ماه ژانویه با صدور حکم بازداشت برای هر دو مردان همراه با یک سوم جورج-آنتوان Zayek در ارتباط با تسهیل Dec. 29, 2019 فرار.

Ghosn بود که به قید وثیقه در زمان فرار به لبنان, خانه دوران کودکی خود را در حالی که او در انتظار محاکمه به اتهام زیر-گزارش درآمد نقض اعتماد و سوء استفاده از منابع مالی شرکت که همه او را انکار می کند.

دادستان گفت: پیتر تیلور سفر به ژاپن روز قبل از Ghosn فرار و مایکل تیلور و Zayek وارد روز بعد با بزرگ سیاه و سفید جعبه است که به نظر می رسد برای تجهیزات موسیقی.

آنها گفت: هر سه ملاقات با Ghosn که پس از ورود به اتاق هتل با مایکل تیلور و Zayek مخفی در یکی از جعبه. جعبه در نظر گرفته شد به یک فرودگاه و لود در یک هواپیمای جت خصوصی به رهبری برای ترکیه دادستان گفت.

Ghosn دو روز بعد اعلام کرد که او در لبنان بود.

این تیلور دستگیر شده بودند پس از ایالات متحده در اجرای قانون یاد پیتر تیلور تا به حال رزرو پرواز از بوستون به بیروت عزیمت شنبه با یک توقف در لندن با توجه به مدارک دادگاه.

پس خود دستگیری تیلور به نظر می رسد با تصویری نه در شخص قبل از یک قاضی فدرال با توجه به محدودیت های اعمال شده در طول coronavirus بیماری همه گیر. هر دو در لباس نارنجی رنگ زندان روپوش مخصوص و عینک ماسک صورت. آنها در حال بازداشت به درخواست دادستان ایالات متحده که نقش خود را در Ghosn فرار است و شواهد آنها در برخواهد داشت خطر ابتلا به پرواز. پل کلی خود را وکیل گفت که او ممکن است به دنبال آزادی خود را در روزهای آینده.

ژاپنی سفارت در واشنگتن و نیسان را بلافاصله نظر. یک نماینده برای Ghosn کاهش یافته است به نظر.

این ماه, ترکی دادستان آماده کیفرخواست شارژ هفت نفر از جمله چهار خلبانان بیش از Ghosn فرار از طریق استانبول به بیروت.

در ماه سپتامبر نیسان و Ghosn حل و فصل مدنی اتهامات ایالات متحده بورس و اوراق بهادار کمیسیون مربوط به آنچه آنها گفته شد نادرست مالی افشا شده توسط این شرکت است که حذف بیش از 140 میلیون دلار پرداخت می شود به Ghosn در دوران بازنشستگی.

که خلاصه شد و در نهایت پرداخت نمی شد. نیسان پرداخت $15 میلیون و Ghosn 1 میلیون دلار برای حل و فصل SEC بررسی است. Ghosn توافق به 10 سال محرومیت از خدمت به عنوان یک مسئول یا مدیر یک داد و ستد عمومی شرکت ایالات متحده.

SEC همچنین گفت Ghosn درگیر در یک طرح برای پنهان کردن بیش از 90 میلیون دلار غرامت. نیسان شکایت کرد Ghosn در ماه فوریه به دنبال حدود 90 میلیون.

این نادر است برای ژاپن به استرداد شهروندان خود به ایالات متحده در جرم یقه سفید موارد است. (گزارش شده توسط Nate ریموند در بوستون و دیوید Shepardson در واشنگتن ویرایش توسط Chizu Nomiyama استیو Orlofsky ریچارد چانگ و دیوید گریگوری)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im