رئیس بهداشت ایالات متحده برای بازدید از تایوان، به احتمال زیاد خشم چین

محتوا ي مقاله ادامه داشت

بخش او، توصیف این سفر به عنوان “تاریخی،” آذر خواهد بود که میچل ولف، مدیر ارشد پزشکی از مراکز ایالات متحده برای کنترل بیماری ها و پیشگیری، و دیگر اعضای دولت همراه است.

وزارت خارجه تایوان گفت : این دیدار نشان داد شرکت حمایت ایالات متحده از تایوان و نزدیکی رابطه آنها.

تایوان به ویژه از حمایت ایالات متحده برای درخواست های خود برای دسترسی معنی دار به سازمان بهداشت جهانی در طول همه گیر سپاسگزار بوده است.

تایوان به دلیل اعتراض چینی عضو نیست؛ پکن این جزیره را صرفاً یکی از استان های چین می داند.

ایالات متحده آمریکا مانند اکثر کشورها هیچ رابطه دیپلماتیک رسمی با تایوان ندارد، که تایپه را در سال ۱۹۷۹ به نفع پکن کنار زده است، اما تأمین کننده اصلی تسلیحات و قوی ترین پشتکار آن در صحنه بین المللی است.

گینا مک کارتی، رئیس وقت سازمان حفاظت محیط زیست، آخرین مقام در سطح کابینه ایالات متحده بود که در سال ۲۰۱۴ از این جزیره بازدید کرد. موقعیت او از نظر فنی رتبه پایین تر از آذر است.

تایوان برنده ستایش برای پاسخ خود را به همه گیر coronavirus، داشتن نگه داشتن تعداد مورد خود را کم به دلیل گام های موثر و پیشگیری زود هنگام.

ایالات متحده بیش از هر کشور دیگری دارای موارد کوروناویروس و مرگ و میر است.

در ماه آوریل، آذر با چن شیچونگ وزیر بهداشت تایوان کنفرانسی از راه دور برگزار کرد که در سفر ش نیز با او دیدار خواهد کرد.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد ترامپ در ماه مارس قانون جدیدی را امضا کرد که نیاز به افزایش حمایت از نقش بین المللی تایوان داشت. چین تهدید به تلافي نامشخص در پاسخ. (گزارش گری بن بلانچارد و ییمو لی؛ تدوین توسط سیمون کامرون-مور و جری دویل)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im