ایالات متحده برای کاهش افغانستان کمک توسط $1 میلیارد دلار پس از Pompeo نتواند به شکستن بن بست

دوحه/کابل — وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo روز دوشنبه اعلام کرد که 1 میلیارد دلار کاهش در کمک های ایالات متحده به افغانستان پس از شکست او برای متقاعد کردن رئیس جمهور اشرف غنی و سیاسی دشمن برای پایان دادن به دشمنی که کمک کرده است به خطر اندازد یک سال با آمریکا صلح تلاش کنند.

ایالات متحده نیز آماده است به قطع 2021 کمک توسط همان مقدار است و با انجام “یک نقد و بررسی از همه ما برنامه ها و پروژه های شناسایی اضافی را کاهش و تجدید مناسبات ما به آینده دونرها برای افغانستان” Pompeo در بیانیه ای گفت.

Pompeo بیانیه آمد که او پرواز کرد از بی ثمر روز تلاش در کابل به پایان رقابت مدعیان برای ریاست جمهوری با اشرف غنی و عبدالله عبدالله خود را برنده توافق برای تشکیل “یک دولت فراگیر.”

به شدت دقت کنید اطلاعیه در پایان ماموریت او را به عهده گرفت با وجود گسترش جهانی بیماری همه گیر کوروناویروس تأکید چگونه به شدت متوقف رهبری ایالات متحده تلاش برای پایان دادن به امریکا طولانی ترین جنگ و دهه درگیری در افغانستان تبدیل شده است.

ایالات متحده “عمیقا متاسف” است که غنی و عبدالله بودند “قادر به توافق بر سر یک حکومت فراگیر” گفت: Pompeo, و اضافه کرد که “شکست خود است آسیب آمریکا و افغانستان روابط و متاسفانه بیحرمت کسانی که در افغانستان آمریکایی ها و شرکای ائتلافی که زندگی خود را قربانی و گنج.”

“ما امروز اعلام کرد یک مسئول تنظیم به هزینه های ما در افغانستان و بلافاصله کاهش کمک 1 میلیارد دلار در این سال است. ما آماده را کاهش می دهد یکی دیگر از $1 میلیارد دلار در سال 2021,” او گفت:. “ما همچنین شروع یک بررسی از همه ما برنامه ها و پروژه های شناسایی اضافی را کاهش.”

در راه بازگشت به واشنگتن Pompeo فرود در یک پایگاه نظامی در قطر برای 75 دقیقه جلسه با طالبان از جمله بالا خود را و گفتگو با ملا برادر آخوند.

صحبت با خبرنگاران پس از خروج قطر Pompeo کاهش یافته است به جزئیات چگونه از 1 میلیارد دلار در کمک به کاهش خواهد بود ديه زن نصف ديه مرد و یا اینکه آیا او تعیین مهلت برای غنی و عبدالله که در خدمت به عنوان رئیس کشور اجرایی برای حل و فصل اختلاف خود را.

اما او نشان داد که این کمک ها قطع می تواند لغو شود اگر آنها را به یک توافق است.

“ما امیدوار هستیم رک و پوست کنده که آنها خود را دریافت کنید با هم عمل می کنند و ما نمی خواهد که برای انجام آن است. اما ما در حال آماده به انجام این کار است,” او گفت:.

در عین حال او گفت که ایالات متحده همچنان به حمایت از نیروهای امنیتی افغان ادامه دارد در حالی که مرحله به مرحله “شرایط مبتنی بر” خروج نیروهای نظامی به عنوان مشخص شده در قرارداد امضا شده با طالبان در دوحه در فوریه. 29.

او گفت که با وجود درگیری های طالبان تا حد زیادی برآورده تعهد خود را به منظور کاهش خشونت و مشغول به کار بودند به تشکیل یک تیم برای داخل افغانستان مذاکرات صلح.

Pompeo ماموریت آمد و نزدیک به یک ماه پس از آخرین سفر به دوحه برای امضای Feb. 29 مقابله با طالبان است. غنی: دولت بود و نه یک حزب به توافق است.

توافق شد و به دنبال شده اند باز در مارس 10 از مذاکرات در یک توافق سیاسی به چندین دهه درگیری بین شورشیان و یک هیئت افغان که شامل مقامات دولتی.

اما این روند متوقف شده بیش از طالبان تقاضا برای انتشار توسط کابل 5000 زندانیان و دشمنی بین غنی و عبدالله هر دو از آنها ادعا کرد که انتخابات ریاست جمهوری پس از یک مناقشه سپتامبر انتخابات خدشه دار اتهامات تقلب.

در حالی که در کابل Pompeo در دیدار با غنی و عبدالله هر دو به طور جداگانه و با هم.

غایب از جلسات که رئیس ایالات متحده آمریکا, مذاکره نماینده خاص زلمای خلیل زاد افغانستان متولد دیپلمات. از آن خواهد شد چرا خلیل زاد را شامل نمی شد.

یک مقام وزارت خارجه صحبت قبل از جلسات به پایان رسید گفت: هدف از Pompeo بازدید و سعی در میانجیگری یک راه حل بین دو مردان است.

“ترس است که اگر این بحران حل و فصل شود … به زودی است که می تواند بر روند صلح … ما توافق با Talibs می تواند در معرض خطر قرار داده” این مقام گفت.

سخنگوی غنی کاهش یافته است به نظر و گفت: جزئیات این جلسات تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است منتشر شده است.

امید Maisam سخنگوی دسته انتخاباتی عبدالله عبدالله گفت که اگر وجود دارد بیشتر جلسات یک راه حل بود “غیر ممکن نیست” و این که آنها می خواستند صلح آمیز برای پایان دادن به بحران است.

تماس اسکایپ

خلیل زاد که بیشتر وقت خود را صرف در کابل پس از این قرارداد امضا شد یک درخواست برای هر دو طرف در هفته گذشته به سرعت عمل در آزادی زندانیان.

طالبان و دولت افغانستان صحبت می کرد برای بیش از دو ساعت در زندان منتشر شده در روز شنبه در یک تماس اسکایپ با بهرهگیری از ایالات متحده و قطر ارائه برخی از امید پیشرفت است. اما سیاست داخلی شده است یک عامل پیچیده.

در ماه فوریه افغانستان کمیسیون انتخابات اعلام کرد وقت غنی به عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری, اما عبدالله گفت که او و متحدان خود را به دست آورده بود و اصرار داشت که او را به تشکیل یک دولت.

کلید چسبیده امتیاز در هفته های اخیر بین دو مردان حاضر شامل عبدالله تمایل به حفظ نقش رئیس اجرایی برگزار شد که او در دولت قبلی که خود را در اردوگاه بیشتری داده شود تا وزرا نقش از غنی ارائه شد به گفته این دیپلمات و یک دستیار به عبدالله. (گزارش شده توسط Humeyra Pamuk, شارلوت سبز و حمید Shalizi; گزارش های اضافی توسط Abdul Qadir Sediqi; نوشتن توسط شارلوت سبز ویرایش توسط نیک Tattersall لسلی آدلر, تام براون و سینتیا Osterman)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>