ازبکستان برای آزاد سازی انتخابات, رسانه, قانون

تاشکند — ازبکستان قصد دارد برای آزاد سازی آن انتخابات و رسانه ها قوانین دولت گفت: در روز جمعه در یک حرکت است که می تواند آن را شدیدا کنترل نظام سیاسی باز تر و کاهش غربی انتقاد از خود رکورد بر دموکراسی و حقوق بشر است.

منابع غنی از آسیای مرکزی کشور از 34 میلیون نفر شده است باز پس رئیس جمهور Shavkat Mirziyoyev گرفت و در اواخر سال 2016 پس از مرگ جانباز رهبر اسلام کریم اف که تا به حال اجرا ازبکستان با مشت آهنین برای 27 سال است.

در فرمان پیش نویس منتشر شده در روز جمعه برای بحث Mirziyoyev پیشنهاد اصلاحات قانون اساسی که جایگزین فعلی اکثریت برنده طول می کشد تمام سیستم های مورد استفاده در انتخابات مجلس با یک سیستم مخلوط که شامل برخی از نمایندگی متناسب است.

ازبکستان یک جمهوری ریاست جمهوری با کلید قدرت متمرکز در قوه مجریه اگر چه Mirziyoyev گفت: در سال گذشته او به دنبال برخی از تمرکز زدایی و افزایش نقش مجلس در نظارت بر کار دولت.

تحت اصلاحات پیشنهادی ازبکستان سابق اتحاد جماهیر شوروی جمهوری خواهد دیگر هیچ زندانی کردن افراد به جرم افترا و تهمت. برخی از روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان انتقاد از مقامات به جرم در گذشته تحت این قوانین است.

اصلاحات نیز شامل کاهش کمپین مقررات مالی اجازه می دهد کمک های مالی خصوصی و حرکت در تمام انتخابات از دسامبر – یکی از سردترین ماه به ماه مارس است.

معلوم بود که آیا در حال حرکت انتخابات مارس اگر اجرا خواهد کمی کوتاه یا طولانی Mirziyoyev را در ترم جاری است که با توجه به پایان ماه دسامبر 2021. تحت قانون اساسی او ممکن است برای اجرای یک دوم.

ازبکستان بعدی انتخابات پارلمانی قرار است در سال 2024. (گزارش شده توسط Mukhammadsharif Mamatkulov نوشتن توسط Olzhas Auyezov ویرایش توسط گرت جونز)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>